Skocz do zawartości
Argennto

Xp-mobile Barton

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jak są wykrywane XP-MOBILE BARTON na płytach głównych , z tego co wiem to jako " Unkown Cpu " a ten poniższy załącznik .. ?? czy to zależy od konkretnej płyty głównej ..?? < ta fotka to z allegro koleś sprzedaje takiego Mobila >

post-18201-1124538338_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od Biosu.... Jak wiadomo sama nazwa MOBILE wskazuje,że jest to proc zasilany niższym napięciem aby wydzielać mniej ciepła docelowo w laptopie. Można się domysleć że producenci płyty głównej do PC nie wzieli tego pod uwagę że ktoś kupi sobie procka mobile do zwykłego kompa (a jednak dla oc te pare watt moze być ważne:)) i nie uwzględniają zazwyczaj procków mobile w specyfikacji a także nie wykrywa ich bios (jak wspomniałeś unkown cpu).

Jednakże ludzie pisza poprawione wersje biosów za pomoca których naprawde można wycisnąć z kompa ostatnie poty i w biosach swojego autorstwa uwzględniaja mobile bo jednak troche ludzi to ma....

Ja np mam bios Merlina jak w podpisie na którym także wykrywa mi cpu jako ATHLON XP-M. Wgrywając najnowszy bios producenta z jego strony także nie rozpoznawało mi procka. mój obecny bios od Merlina nie jest wcale taki nowy a jednak wykrywa go normalnie no i mozliwości OC też są niezłe....:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak są wykrywane XP-MOBILE BARTON na płytach głównych , z tego co wiem to jako " Unkown Cpu " a ten poniższy załącznik .. ?? czy to zależy od konkretnej płyty głównej ..?? < ta fotka to z allegro koleś sprzedaje takiego Mobila >

Bo BIOSy AMI wykrywają procesory mobile. U mnie po mobilizacji durona też wyświetlał się jako "mobile Duron".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmiana BIOSa (na modowanego w przypadku NF7 ABITa). Komputer może znosić lepiej OC? Tzn czy można go jeszcze bardziej przetaktować??

Bo jakoś mi się nie chce wierzyć.

1604275[/snapback]

Tak po zmianie Biosa możliwości OC potrafią iść w górę. Wiąże się to głównie z ustawieniami dla chipsetu i pamięci (tzw wewnętrzne timingi). Normalnie w Biosie nie można ich kontrolować (zmieniać), dopiero zmiana Bios (na taki z innymi) może pomóc.

Poczytaj sobie temat "Najlepsze Biosy do NF7", będziesz miał przegląd sytuacji jak dobry Bios może poprawić OC.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...