Skocz do zawartości
ChyeNNe

Pamięci Pqi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam pamięci PQI o oznaczeniach PQ4D328v5. Czy ktos coś słyszał o pamięciach tej firmy? W moje ręce wpadły przypadkiem i chcialbym sie dowiedziec czy sa 'grosza warte'

 

ich CL to 2,5, DDR 400 Mhz - 2x 256MB

 

jeżeli juz to chciałbym sie zapytac na jakich timingow powinienem użyć?

tutaj licze na pomoc z waszej strony - bo w tym temacie jestem zielony (forum przeszukałem i nie znalazlem o tym nic co by mi rozjaśniło tą sprawe)

 

 

próbowałem sobie testować róznych ustawień timingow w PcMarku`04, jednak ilość możliwosci jest tak duza, ze wolalem zalozyc nowy temat :)

 

 

kilka przykladów:

 

CL 2,5 -2-2-6 = 2781 pkt

CL 2,5 -2-2-11=2796 pkt

CL 2,5 -3-3-3=2712 pkt

 

czekam na podpowiedzi ;]

Edytowane przez ChyeNNe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to żebyś poczytal ogolnie o timingach jako takich :wink: A timingi u siebie musisz dobrać experymentalnie. Posiedź nad tym troche i popróbuj różnych kombinacji. Pamietaj zeby ustawić możliwie jak najmniejsze CL oraz "RAS to CAS". Spróbuj też trybu synchronicznego [Memory frequency 100%]. Ja np mam szybszy odczyt i zapis pamięci przy 320Mhz (synchro z procem) niz 400mhz (asynchro)

 

przypasowanie timingów sprawdzisz własnie dzieki testom odczytu i zapisu.

Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...