Skocz do zawartości
rysiu-neo

Duży Problem Z Radkiem 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mojego Radeona juz 2,5 roku i zamierzam zmienic go,ale dopiero za 2 miechy jak bedzie kasa.A wentylatorek zaczął mi hałasować jakies 3 dni temu i to BARDZO GŁOŚNO.Mam pytanie do Was czy ma ktoś wentylator do tego radka?Bo jest to berdzo nietypowy wentylator.Pasuje do radiatora,którego nie można odczepić bo jest przymocowany na stałe to karty :cry: Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest na kleju, najlepiej go odkleic wkladajac karte do zamrażarki albo maxymalnie rozgrzac i wrzuc na karte jakiegos zalmana za 15 zl o tyle..

 

To dosyc skomplokowana operacja wiec polecam zachowac ostroznosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Herculesa 9100 i znam ten bol ;). Radiator przyklejony, trudno go odkleic. U mnie zamrazarka nie pomogla. Ja wymienilem tylko wentylator. Znalazlem podobny wentylator w sklepie i wszstko bylo oki. Z odkreceniem starego wentyla tez mialem problemy ;) ale jakos sie udalo :). Mozesz jeszcze sprobowac poprzez rozgrzanie karty, np. wlaczyc jakiegos marka na 30min, potem wylaczyc kompa, wyciagnac grafe i wtedy sprobowac odczepic radiator. Musisz to zrobic szybko lub wykorzystac suszarki, podgrzac radiatorek suszarka i wtedy sprobowac odkleic radiatorek, potem wyczyscic rdzen z resztek kleju i zalozenie nowego chlodzenie. Z tego co pamietam w PCB mojej karty nie bylo dziur(w wiekszosci 9100 nie bylo) wiec pewnie u Ciebie tez nie ma wiec bedziesz musial na nowo przykleic cooler, pamietaj o tym przy kupnie coolera odrazu kup klej termoprzewodzacy chyba ze przykleisz cooler np. na kropelke. Mozesz tez po odkreceniu starego wiatraczka przeczyscic go i nasmarowac np. smarem grafitowym. Na jakis czas powinno wystarczyc i jest to tansza alternatywa oraz napewno bezpieczniejsza niz wymiana calego coolera(wiatrak+radiator)

Pamietaj ze podczas wymiany coolera mozesz uszkodzic karte, musisz wszystko robic bardzo ostroznie aby np. nie uszkodzic rdzenia albo urwac jakiegos elementu z na PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam oleju bo latwo lapie drobiny kurzu a wtedy to mozna bardziej zaszkodzic niz pomoc. WD40 tez nie polecam podobnie jak w przypadku oleju bardzo szybko lapie drobinki kurzu i niedlugo po nasmarowaniu wentl znowu jest zapchan i to gorzej niz poprzednio. Ja uzwam smaru grafitowego ale korzystnie z niego wiaze sie z rozebraniem wiatraczka, jednak nie jest to trudne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...