Skocz do zawartości
moulder

Za Slaby Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem. Mam Bartona 2500. Troche go podkrecam, ale nie moge uzyskac stabilnej szyny pamieci na 400Mhz. Jak ustawie go na 166 to chodzi wszystko wporzadku, ale gdy ustawie go na 400Mhz to sie wiesza (freez podczas gier czy prime). Myslalem ze to wina pamieci i tesowalem kazda z osobna na szynie 400Mhz (mam 3kosci) i tez sie wieszaly, takze to nie ich wina, bo watpie zeby 3 naraz byly trefne. probowalem wszystkeigo. Wyciagalem inne karty rozszerzen, ale nadal to samo. Po podniesieniu jesze bardziej napiecia na procu i na chipsecie mam reset podczas ladowania windowsa. Czy wina moze byc zbyt slaby zasilacz 430W ProComp? NIe wytrzymuje szyny 400Mhz? Jakie sa objawy jak zasialcz nie wyrabia - sa freezy podczas gier (obraz zamarza) czy komp sie raczej resetuje? Z gory dzieki za szybka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 Bus = 200 FSB

166 FSB = 333 Bus

 

Ja bym sie bał podłączyć to do mojego kompa...

Jak Codegen 300W hardcorowe jazdy miał na Celku @ 1.11 GHz (teraz mam Chiefa więc jest git ;))

1606581[/snapback]

Tak chodzi mi o szyne 200Mhz (pomylilem sie). Jakie sa objawy jak zasilacz nie wyrabia? Czy komp sie resetuje czy zawiesza? Nie napisalem w poprzednim poscie jakie mam podzespoly - geforce 6600. Barton 2500@3200, 768Mb, HD80GB,cdrw, dvdrw, sb live.

Przed chwila zmierzylem Speedfanem napiecia (chodzi prime od 20min) i mam takie:

+3,3V - 3,31V

+5V - 5,13V

+12V - 11,98V

 

Zastanawia mnie napiecie 5V - czy jest wlasciwe?

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o szyne 200Mhz (pomylilem sie). Jakie sa objawy jak zasilacz nie wyrabia? Czy komp sie resetuje czy zawiesza? Nie napisalem w poprzednim poscie jakie mam podzespoly - geforce 6600. Barton 2500@3200, 768Mb, HD80GB,cdrw, dvdrw, sb live.

Przed chwila zmierzylem Speedfanem napiecia (chodzi prime od 20min) i mam takie:

+3,3V - 3,31V

+5V - 5,13V

+12V - 11,98V

 

Zastanawia mnie napiecie 5V - czy jest wlasciwe?

1606886[/snapback]

Dokładnie takie objawy, czasami BSODY (ale niekoniecznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...