Skocz do zawartości
CrazyTomHero

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

A niewiem, ale moich dwoch qumpli to starzy wyjadacze w D1 od czasow, hmm niepamietmnych i oni zaliczali sporo imprez ale raczej w Wawie - Bialymstoku - Wroclawiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, Cahir, Disaster - jak dobrze pamietam to skonczyli w klanie IB, wczesniej byli w min w EV i MO, ale w samo Diablo juz nie graja od mniej wiecej roku, sam troche gralem na BN w 1 z nimi ale mnie bardziej interesowala zawsze D2 wiec zaniechalem po jakims czasie.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niestety, czyli grali później od nas ;)

Myśmy zaczynali od pacza nr 2 (ja na przełomie, akurat 3 wyszedł, jeżeli dobrze pamiętam) hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Blizzard ogłosił rekrutację nowych ludzi do zespołu , który stworzył diablo 2, zasadniczo to są już "wiarygodne" plotki że powstanie diablo 3 , a tak to zasadniczo się nic nie zmienia.

 

Przeciez Diablo 3 powstalo juz jakis czas temu i nazywa sie WoW.

 

Identyczna filozofia gry - bijemy w nieskonczoność stworki, zeby zdobyc najlepsze przedmioty - dokladnie jakw diablo 1. Dorzucamy kilka zmian z diablo 2 w postaci setow i otwartych terenow... Instance to nic innego jak gra multi w dwojce...

WoW zebral to wszytsko + wymogi MMO i mamy...

 

Bardziej kolorowe stworki, grafika dziecinna, ale zmiencie grafike i otrzymacie diablo 3 w pelnej krasie. Gdyby to nie byl MMORPG na pewno juz by ktos odpowiedniego moda zrobil... Jezeli wyjdzie 3 to na 99% bedzie drugim Wowem, ze zmienionyma grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dokladnie tak jak mowisz. Diablo jest przeciez gra z singlem, questami, ktore maja jakas historie i fabule, questy w wow sa tylko wypalniaczem, sa puste i nudne na dluzsza mete, bo sprowadzaja sie do jednego: przynies 10 x cos, 5 x cos, zabij 5 x cos itp. Gl. walorem wow jest pvp, w sumie wszystko sprowadza sie tylko do tego, rozwijasz postac w meczarniach do 60lvl wykonujac kretynskie questy a potem juz tylko pvp, battlegroundy itp.

Jak dotad wychodzi sporo klonow diablo tj. dungeon siege, sacred, czy cos nowszego tj. titan quest i mimo to, ze gry powielaja istniejacy pomysl ciesza sie duza popularnoscia, bo ten rodzaj gier - h&s jest bardzo popularny, jeszcze z dodatkiem crpg. No i ostatni motyw, wow jest gra tylko online i z abonamentem, nie kazdy ma tyle czasu na gre, pieniadze itp. Wyjscie d3 jest calkiem prawdopodobne, ale to juz blizej nieokreslona przyszlosc, chyba, ze blizz cos ukrywa i zaatakuje z zaskoczenia. Moze bedzie to cos na wzor gothica3 (oprawa w 3d jest juz chyba nieunikniona z XXI w), ciekawa fabula, fajne questy no i oczywiscie multiplayer, battlenet w d1 i d2 spisywal sie doskonale, do dzisiaj bardzo duzo os. gra po necie i nie zapowiada sie, aby ta popularnosc spadla, wiec czemu nie wydac nowej odslony diablo ?

Idac Twoim tokiem rozumowania to po co robic gry typu oblivion itp. skoro sa gry mmorpg, gdzie spotykaja sie setki, tysiace graczy, sa questy itp. ... no wlasnie, bo te gry sprowadzaja sie do jednego, albo farming, albo expienie, czyli wyscig szczorow, kto szybciej, kto wiecej...

Takze swiat warcraft i swiat diablo to 2 zupelnie inne bajki, wiec stwierdzenie, ze wow to diablo3 jest imo bardzo chybione.

 

edit

 

Jescze cos dodam. Jakies czas temu gralem w taka gierke corpg - dungeons & dragons, mialem wrazenie, ze jej najblizej jest do okreslenia diablo3, sprawdz triala a bedziesz wiedzial o czym mowie.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisarz co ty za brednie piszesz. wow to diablo 3 lol tego jeszcze nie słyszałem. odróżniasz w ogóle świat worcraft od diablo??

Pelna kultura. EOT + czytaj ze zrozumieniem. Niektorzy na szczecie potrafia.

 

@ath

Nie jest dokladnie tak jak mowisz. Diablo jest przeciez gra z singlem, questami, ktore maja jakas historie i fabule, questy w wow sa tylko wypalniaczem, sa puste i nudne na dluzsza mete, bo sprowadzaja sie do jednego: przynies 10 x cos, 5 x cos, zabij 5 x cos itp. Gl. walorem wow jest pvp, w sumie wszystko sprowadza sie tylko do tego, rozwijasz postac w meczarniach do 60lvl wykonujac kretynskie questy a potem juz tylko pvp, battlegroundy itp.

Tak i nie. Owszem diablo to gra z z singlem. Jednak wg. mnie fabula w diablo jest slaba. Trzyma sie niezle, kiedy przechodzimy gre pierwszy raz... Czy jak grales 3 czy czwarty to sledziles fabule z zapartym tchem? Czy w ogole ja sledziles? Questy w WoWie sa slabe, bo sama gra nie jest RPGiem. Ale questy w diablo nie sa bardziej wyrafinowane (moze z kilkoma wyjatkami). Zabij, przynies, pozamiataj...

 

Nie wiem, czy grales w diablo na battle.net - sytuacja identyczna z opisywana w ostatnim zdaniu - granie dla wiekszego levelu i nowych przedmiotow. A potem juz tylko PvP.

 

do dzisiaj bardzo duzo os. gra po necie i nie zapowiada sie, aby ta popularnosc spadla, wiec czemu nie wydac nowej odslony diablo ?

MOzna wydac czemu nie. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze. Kilka uwag. Ile gier wydal Blizzard przez ostatnie 4 lata (na PC)? Jedna. Nigdy nie wydawal wiele, ale co dwa lata (wliczajac dodatki to nawet co roku) cos sie pojawialo (96 diablo, 98 starcraft, 00 diablo 2, w3 chyba w 2002). ALe niestety, odkryli ze MMORPG to rzeka pienidzy. Nie dosc, ze sprzedaja pudelka z gra, to jeszcze kazdy co miesiac placi te 15usd/euro... Jaki jest wiec sens, z punktu widzenia wydawcy, inwestowac srodki w gre, w ktorej sprzedajamy tylko pudelka, kiedy mozna zrobic cos WoWopodobnego? A w przypadku Diablo 3 ala Diablo 2 jest podobna ilosc pracy co w przypadku Diablo 3 ala WoW - tym bardziej, ze w obydwu typach gier tworcy maja doswiadczenie. Tak wiec odpowiedzia na pytanie "dlaczego nie" odpowiadam - bo sie nie oplaca, bo zarobia mniej niz by mogli.

 

Jak sam piszesz - do dzisiaj wielu ludzi gra po necie - i jakie korzysci ma z tego Blizzard? Praktycznie zadne, jeszcze musi placic za utrzymanie serwerow (fakt, ze sa to pewnie grosze), a i patche wydawal dosc dlugi czas. I nkt mu za to 15usd co miesaic nie wplacal na konto.

 

Idac Twoim tokiem rozumowania to po co robic gry typu oblivion itp. skoro sa gry mmorpg, gdzie spotykaja sie setki, tysiace graczy, sa questy itp. ... no wlasnie, bo te gry sprowadzaja sie do jednego, albo farming, albo expienie, czyli wyscig szczorow, kto szybciej, kto wiecej...

A czy ja twierdze, ze nie warto robic gier typu Oblivion? Wrecz przeciwnie, ja gram w atkie gry i imho sa lepsze niz WoW o lata swietlne. Zreszta, ja niespecjalnie lubia MMORPG, ale iszac posty w tym temacie nie pisze, co bym chcial miec, a co moim zdaniem sie ukaze.

 

Moje uwagi bazuja na spedzeniu przy diablo kilku dobrych miesiecy, z czego sporo na battle.net. I expienie tam bylo, i farming, i handel przemiotami wlasnie w takim wymiarze jak WoW. Nikt przy 10x podejsciu nawet nie patrzyl na fabule, tylko huzia na potwory i klikamy. I zdobywamy expa i przedmioty. Porownanie Diablo do Obliviona tylko dlatego, ze obie maja tryb gry single, jest chybione, bo to gry o zupelnie roznej mechanice.

 

Takze swiat warcraft i swiat diablo to 2 zupelnie inne bajki, wiec stwierdzenie, ze wow to diablo3 jest imo bardzo chybione.

Swiat to najmniejszy problem i nie o to mi w tym porownaniu chodzilo, a o sama mechanike gry i zachowanie graczy.

Świat zalatwmiamy towrzac nowe tekstury, muzyke i modele postaci, mozna dorzucic kilka glodnych kawakow o zabijaniu demonow itp, ale mechanika i sposob grania pozostaja moim zdaniem te same.

 

Jaki jest WoW wiemy - exp! exp! exp! i przedmioty.

A Diablo jaki byl? Exp! Exp! Exp! (chociazby dla punktow umiejetnosci) i przedmioty.

Oczywiscie mam na mysli gre MP, w singlu trudno o taka rywalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... a ja się nie zgodze... W Diablo ta cała "fabuła", może mało, a nawet bardzo mało jest ukazana w grze, ale właśnie to mi się najbardziej w niej podoba. Tu już nawet nie chodzi o samą gre, a pomysł na ten świat. Pamiętam kiedyś jak czytałem namiętnie książeczke do Diablo 1... aż mi łezka się w oku kręci... :P

Troche byłem zawiedziony po drugiej części, że jeszcze bardziej zaniedbali o to... :(

Jakby rozbudowali ten świat to się boję... ile bym przy niej spędził czasu.

 

W przeciwieństwie do większości fanów tej gry...

Zawsze preferowałem SP.

 

Najgorsze co by mogli zrobić twórcy to moim zdaniem jest zrobienie czegoś na podobieństwo WoWa. Nie mówie, że WoW jest zły, ale czemu Diablo miałoby być takie...

Ja mam wielką nadzieje, że jednak popracują ostro nad tą grą pod względem SP.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisarz witaj w klubie myślących: "Te 7 milionów ludzi może się naraz pomylić" xD

Ale ja wcale nie pisze, ze ktokolwiek sie pomylil. Napisalem tylko, co mi sie bardziej podoba.

 

Poza tym co to jest siedem milionow... Ale nie bede sie wglebial w temat, zeby nie robic OT:)

 

 

@Aran

Troche byłem zawiedziony po drugiej części, że jeszcze bardziej zaniedbali o to...

Mi sie pierwsza czesc podobala bardziej - imho lepszy klimat... Katakumby i lochy, niewielka wioska i wielkie zlo - bardziej pasowaly mi do stylu gry niz ogormne przestzrenie wypelnione miliardami stworkow:)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie pisze, ze ktokolwiek sie pomylil. Napisalem tylko, co mi sie bardziej podoba.

 

Poza tym co to jest siedem milionow... Ale nie bede sie wglebial w temat, zeby nie robic OT:)

@Aran

Mi sie pierwsza czesc podobala bardziej - imho lepszy klimat... Katakumby i lochy, niewielka wioska i wielkie zlo - bardziej pasowaly mi do stylu gry niz ogormne przestzrenie wypelnione miliardami stworkow:)

Sam bylem wsrod tych 7 mln i tak jak wiekszosci z nich gra sie znudzila lub znudzi... dochodzi sie do pewnego momentu, konca gry w pewnym sesnie, gdy wykonuje sie juz tylko jedna, monotonna czynnosc. Wow w gruncie rzeczy nie jest gra skomplikowana majac na uwadze powiedzmy ultime, jest najpopularniejsza platna gra mmorpg dlatego, ze stopien komplikacji pozwala na ogarniecie tej gry przez srednio rozgarnietego nastolatka i to jest glowny bol gry, z miesiaca na miesiac przybywa coraz wiecej dzieci, ktore dodatkowo psuja klimat, pokupowaly sobie postacie na ebay i kozacza. ;]

 

Wracajac do gl. tematu imo diablo nie bedzie podobne do wow'a, ma to byc nowy produkt stawiajacy na klimat i fabule (jaka ona by nie byla zawsze jest mroczna i wciagajaca). Tak jak pisalem, wychodzi sporo klonow diablo i ciesza sie one popularnoscia, znaczy rynek jest chlonny na ten rodzaj produktu, wiele os. czeka na kolejna czesc diablo, gdyby zadowolili sie wow'em to by najzwyczajniej w swiecie nie czekali, ja poznalem wowa na wylot, skonczylem z nim przygode i czekam na d3, po prostu. ;]

 

Teraz pocinam sobie w gothica 3, to przeciez taki diablo w 3d, proste questy, jakas fabula, elementy rpg. Postac kreujemy na biezaco zamiast wybierac dana klase na poczatku (imo +), klimat troche inny, ale dodamy mroczne lochy, katakumby i juz jest cos na obraz przyszlego diablo.

 

Co do tego, ze blizz wydaje malo gier, ale za to kazdy jego produkt jest WIELKIM hitem, wiec stawiaja na jakosc a nie ilosc za co im chwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, ze blizz wydaje malo gier, ale za to kazdy jego produkt jest WIELKIM hitem, wiec stawiaja na jakosc a nie ilosc za co im chwala.

I (niemal) kazda ma klimat (budowany m.in. przez jedne z najlepszych cut-scenek ever) ... Bo by nie mowic, oni nie ograniczaja sie do tworzenia gier, tylko tworza cale światy.

 

Z drugiej strony Blizzard juz dawno (bo od czasu Starcrafta) nie stworzyl gry, ktora by mi sie naprawde sposobala i do ktorej bym wracal do dzis (a SC od czasu do czasu instaluje, w przeciwienstwie do takiego W3, gdzie zadowolilem sie jedna kampania i kilkoma potyczkami na battle.net). Stad ja specjalnym optymista nie jestem, najwyzej bede mile zaskoczony... Pamietajmy tez, ze kiedys Blizzard byl niezaleznym studiem i wlasnie wtedy powstawaly wielkie hity.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pocinam sobie w gothica 3, to przeciez taki diablo w 3d, proste questy, jakas fabula, elementy rpg. Postac kreujemy na biezaco zamiast wybierac dana klase na poczatku (imo +), klimat troche inny, ale dodamy mroczne lochy, katakumby i juz jest cos na obraz przyszlego diablo.

 

Hmm. Divine Divinity. To jest Ghotic w 2d (mniej wiecej). Diablo jest jednak duzo bardziej urposzczone, a w Divine, mimo ze to hack'n'slash sa calkiem ciekawe zadania, losowo generowane przedmioty (sa tez unikalne), niezly system kreacji postaci (opierajacy sie na punktach umiejetnosci)... Sa nawet orkowie, i ich oboz (istna rzeznia). Ogolnie gra bardzo dobra i dluga, z wielkim, urozmaiconym swietem Wg. mnie lepsze niz Diablo 2, ale tez ma inny klimat. Wazne, zeby sie nie zniechecic na pocztaku, kiedy przebijamy sie przez 5 poziomow lochow (co nie jest konieczne, ale do trzeciego wypada dojsc). W kazdym razie, jezeli chcialbys zagrac w cos laczacego Gothica z Diablo, to ta gra jest imho obecnie jedynym sensownym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan cprg przerabialem dd juz dawno temu, gierka owszem bardzo fajna i dluga, nie dokonczylem jej z braku czasu i juz chyba nie zakoncze, pamietam, ze rozpoczynalo sie tam mase questow na raz i trudno bylo ogarnac, za co sie w danym momencie zlapac. Poza tym bardzo duzy minus brak mp, fajnie by sie gralo w cooperative.

 

Kiedys na wp czytalem, ze blizz oglosil, ze szuka ludzi do nowego projektu, bylo to chyba jakos na pocatku tego roku, wiec jesli chodzilo o d3 to predko to nie wyjdzie.

 

Lol wchodze sobie na inne forum i widze temat o demie diablo 3... :lol:

 

Dołączona grafika

 

http://www.filefactory.com/file/c49d4e/ Password: DViZi0N_8L1224RD

Niech ktos obada, ja teraz niestety jestem zajety sciaganiem czegos innego. :D

Pewnie to jakis zmodyfikowany d2, tak, zeby wygladal na d3, bo nic innego nie przychodzi mi do glowy. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, D2 nadal żyje! Ciągle jest w Top10 sprzedawanych gier. Battle Net działa i ludzie tam grają :) Oczywiście, jest masa lolów itd, ale można sobie złapać fajnych ludzi i pograć z nimi.

Gram w Diabełka od początków pierwszej części i wsumie to jedyna gra, króra mnie tak wchłoneła w całości. Dla mnie nie ma lepszej gry.

 

Dopóki nie ma wersji 3ciej, można grać w dwójeczke z powodzeniem :)

 

Osobiście chciałbym żeby na BN zresetowali ranking co by się zabawa zaczęła od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.factornews.com/news-22915-Exclu...fos.html?page=2

Full translation

Here's a bit of a cleaned up version; hopefully nothing was mistranslated.

One of our reporters has gone fishing for information on Diablo 3. A well-informed source has told him many cool things about the future of a huge Blizzard game whose development is already well under way. First, and this is not really a surprise, the game will be done in true 3D. If the graphics are as successful as Starcraft 2, it will be awesome.

 

The game will not be an MMO, but a classic hack'n slash. Battle.net will be completely renovated and will support Starcraft 2 as well. A new class which is kind of an evil sorcerer who can invoke control over insects and detonate them remotely - a bit like the Necro from Diablo 2, who walked around with his hordes of summoned creatures will be added.. We can't wait for the first images and a nice cinematic to come out.

Od kilku dobrych lat już nie grałem na PC, ta gra to zmieni :D - tylko kiedy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, skoro "szukają projektantów poziomów", to trójka dopiero im się śni. Skończą Starcrafta 2 i zabiorą się za D3, mam nadzieję.

Dokładnie, to samo mialem napisac. No to najpierw szykujemy kase na sc2 a pozniej na d3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...