Jump to content
Sign in to follow this  
Marcin M

Płyty Socket A Z "legalnym" Vcore 1.8-1.85+

Recommended Posts

z ciekawości zakładam temacik, bo interesuje mnie czy jest jakaś alternatywa żeby mieć duże napięcie dla proca... nie używając vModu... : [ (utrata gwary...)

wiadomo że dobre płyty pozwalają najcześciej ustawić max vCore 1.8 lub 1.85v

-czy zna ktoś jakieś modele płyt z większym np 1.9 , 2.0 ???

bardzo by się to przydało "bezpieczniejszym" overclockerom do wyciągania FSB i głównego tatkownia procka.....

w gre wchodzi rówież BIOS dojący większe vCore...

kto w temacie niechaj co doradzi albo zapoda jakiś ciekawy model płyty, oczywiście tylko nForce, bo wiadomo Via & SiS are ending.

jak kto sie orientuje to może pomóc mi, bo mam płyte ABIT NF7-S2G (Biosik ?)

Abit NF7-S ma do 2,3V, DFI NF2 LP do bodajże 2,1V (albo 2,2). Co do Abita to jestem pewnien bo widnieje w podpisie, DFI też ma ponad 2V ale nie pamiętam dokładnie ile.

Pozdrawiam i następonym razem radzę użyć szukajki!

Abit KD7 ,KV7 ,NF7 ,DFI nf2 LP i Infinity ,epox 8khal+ ,8k3a ,8k5a,8krai,8kra2i/+ ,8k9a (nie wiem jak epoxy na nf2)

podkreslam wymienione plyty na nf2 jakbys nie wiedzial :]

Abit NF7-S ma do 2,3V, DFI NF2 LP do bodajże 2,1V (albo 2,2). Co do Abita to jestem pewnien bo widnieje w podpisie, DFI też ma ponad 2V ale nie pamiętam dokładnie ile.

DFI Infinity i LanParty ma do 2.0v Edited by KGB

asus a7v600 ma po  przestawieniu zworki 2.2v

1608445[/snapback]

Podobnie jak a7v8x(-x) do 2,05V i pewnie a7n8x, ect. Dużo płyt ma możliwość ustawienia wysokiego vcore.

Ale o co chodzi z tym tematem ? :lol:

Przeciez na swojej plycie spokojnie ustawisz powyzej tego napiecia wiec OCB :blink:

A jak wyglada sprawa w Asusie A7V880? Tez ma zworke do ustawiania podbicia napiec?

w A7V880 max co można ustawić to 1,95V ( w biosie 1,85V + zworka na enable i mamy jeszcze gratis 0,1V ) z reguły ten asus zawyża napięcie o jakieś 0,05V ( w niektórych egzemplarzach np. moim jeszcze więcej ) wiec realne napięcie może być koło 2V lub minimalnie więcej

A ja mam pytanie odnośnie Abita A7N8X-XE, bo jestem zainteresowany jej kupnem, a gdzieś na jakimś forum znalazłem, że ona nie ma nawet opcji zmiany napięć. Jak jest w rzeczywistości? I jeżeli ma to jakie zakresy? I jeszcze by mnie interesowały ogólnie możliwości OC tej płytki (mam Athlona 1800 :-| ). Z góry dzięki za odpowiedź.

Podobnie jak a7v8x(-x) do 2,05V i pewnie a7n8x, ect. Dużo płyt ma możliwość ustawienia wysokiego vcore.

Jesteś pewien, że na A7N8X można mieć 2,05 V poprzez zworkę??

Możesz wskazać jej położenie??

Bo na razie dzięki modowanemu Biosowi mam 1,85 V, ale nie pogardzilbym większym V

Zadałem pytanie odnośnie Asus A7N8X-XE i potwierdziły się pogłoski wobec tej płytki :angry:

Sam miałem ją w rękach. od standardowej asusa A7N8X (x) jest weższa o kilka cm. na płycie upchane dużo rzeczy. dual channel. sata....

jednak w biosie bieda. zmiana fsb z płyty [zworki]. nic poza tym. w biosie nie można zmienić fsb, mnożnika, napięcia.

ogólnie nie polecam pod OC.

straszna lipa

A7N8X-XE E - jak ECONOMY ??

swoją drogą, to w tej chwili chyba jedyna dostępna nowa, pod nf2 płyta. W 3mieście swego czasu obdzwoniłem kilkanaście sklepów. Nie było ani jednej pod nforce2. w jednym powiedziano mi, że mogą zamówić, ale tylko tą, A7N8X-XE choć sami nie wiedzą co to, ale nf2 ma....

okazała się straszna lipa, jak już pisałem wcześniej. Płytę oddałem, kaskę odzyskałem. B)

A już ją chciałem kupić bo ma Duala i Sata i w końcu to Asus, ale jak widać nie należy się kierować marką :mad:

Już nie wiem co mam wybrać aby płytka dobrze się kręciła i miałą Dual i SATA za ok 200 zł :mur: :mur: