Skocz do zawartości
sienkos

Epox 9npa+ Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do tej płyty tylko zastanawiam się czy brać sprawdzonego 9npa+ Ultra czy 9npa3 Ultra?

Płyty są podobne, z czego 9npa3 jest trochę uboższa (brak resetu i power-on na płycie oraz FireWire) więc zastanawiam się czy nie oszczędzono też na innych elementach. ;)

Nie wie ktoś czy tak samo się kręcą i czy są tak samo stabilne itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Witam:)

 

Właśnie skończyłem składać zestaw taki jak w podpisie i mam jeden problem :(

 

Wszystkie USB (z tyłu ) mi sie działają :( czy trzeba je jakoś specjalnie włączyć w biosie czy jak ?? :( Bo tak sprzodu myszka i modem, jakoś tak dziwnie :(

 

Prosiłbym o odpowiedź pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tej płyty tylko zastanawiam się czy brać sprawdzonego 9npa+ Ultra czy 9npa3 Ultra?

Płyty są podobne, z czego 9npa3 jest trochę uboższa (brak resetu i power-on na płycie oraz FireWire) więc zastanawiam się czy nie oszczędzono też na innych elementach. ;)

Nie wie ktoś czy tak samo się kręcą i czy są tak samo stabilne itp?

Jeszcze nikt jej nie miał, więc na razie nic nie wiadomo. Ale może pojawiły się już jakieś testy na necie.

 

 

razorex zajrzyj do biosu, bo wydaje mi się że były tam jakieś ustawienia do USB, zainstaluj też oprogramowanie od nVidi i wszelkie stery jakie były z mobo. Niestety bardziej Ci w tej chwili nie pomogę, bo kompa z tą mobo mam w częściach i nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

może zworke przestaw

 

Ale jaką zworke :lol: Zainstalowałem wszystkie stery które otrzymałem i dalej nie działają te USB z tyłu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@razorex

Zworka JUSB defaultowo w położeniu DISCONNECT (w takim położeniu nie działa WAKE UP w trybie S3)

W biosie ONCHIP USB - V1,1+V2,0. Sterowniki NForce 6.70.

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Wszystkie USB (z tyłu ) mi sie działają :( czy trzeba je jakoś specjalnie włączyć w biosie czy jak ?? :( Bo tak sprzodu myszka i modem, jakoś tak dziwnie :(

Hmm...

A powiedz dokładnie, nie działają Ci te gniazda USB, które są w tylnum panelu zintegrowanym z mobo? Czy te co podłączyłęś na te bolce u dołu mobo i wyprowadzenie śledzie mają z tyłu? Bo te z przodu to raczej na pewno masz podłączone do tych bolców (gniazd) na dole płyty.

Opisz dokładnie które gniazda nie działają. Może coś nie tak z mobo :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Hmm...

A powiedz dokładnie, nie działają Ci te gniazda USB, które są w tylnum panelu zintegrowanym z mobo? Czy te co podłączyłęś na te bolce u dołu mobo i wyprowadzenie śledzie mają z tyłu? Bo te z przodu to raczej na pewno masz podłączone do tych bolców (gniazd) na dole płyty.

Opisz dokładnie które gniazda nie działają. Może coś nie tak z mobo :unsure:

 

Nie działają mi te z tyłu zintegrowane :( Te co podłączyłe (te sprzodu) działają bezproblrmowo. Jakieś rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem zabawe z moją mobo taką jak w podpisie i musze przyznać że to kawał dobrej płyty. 380 htt osiąga bez problemu - więcej nie dawałem. Bardzo sensownie zrobione wpiny pod diody/switche nawet nie trzeba zaglądać do instrukcji bo wszytsko widać jak na dloni ;] Programik diagnostyczny EPTP jakoś mi tylko do gustu nie przypadl, ale mniejsza o to. Wiatrak na czipsecie jest cichy - aż byłlem zdziwiony że to małe cholerstwo nie wyje jak sie spodziewałem. Do pudła dożucili tez jeszcze jeden mały wiatraczek do tylnego panelu. Dzwięk jest nie zgorszy, przynajmniej w stereo brzmi jak trzeba. Ogólnie płytka bardzo stabilna, podczas kilku dni ostrych kombinacji z Ramem i Cpu ani razu nie wymagala czyszczenia biosu, choć bywało już że nie chciała botować - do czasu ;] 3 wesołe diody swieca dosyc intensywnie hehe.

 

Gniazda pamięci są za blisko podstawki cpu, przed założeniem Fryzjera trzeba włożyć ram do 1 slotu inaczej wiatrak go zasłoni.

Mam jeszcze tylko zastrzeżenia co do odczytów vcore bo sie troche bujają, np ustawiam 1.42v a w stresie skacze mi od 1.40 do 1.44... nie wiem czy to płyta przekłamuje czy może zasiłka.... jak sądzicie? - to dla mnie dosyć ważne więc prosze o opinie jeżeli ktoś miał podobnie.

 

Cpu idzie max 9x290 na 1.5v ale nie wiem czy przez te skaczące napiecia wyciagnołem wszystko bo 9x300 to już było problemem dla SP2004.

 

Jak za 390 złociszy to bylo bezwzględnie warto ją nabyć, to chyba najlepsza płytka na Szli do 500 zyli, wymieniłbym ją chyba tylko na SLI-DR od Dfi ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego AIDA32 i EVEREST wyswietlaja mi 10.94 V na +12 V? Miernik pokazuje mi +12.25 V. Co moze powodowac zly odczyt z poziomu windows? Program Epoxa ani bios nie pokazuje +12 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazda pamięci są za blisko podstawki cpu, przed założeniem Fryzjera trzeba włożyć ram do 1 slotu inaczej wiatrak go zasłoni.

 

Mam jeszcze tylko zastrzeżenia co do odczytów vcore bo sie troche bujają, np ustawiam 1.42v a w stresie skacze mi od 1.40 do 1.44... nie wiem czy to płyta przekłamuje czy może zasiłka.... jak sądzicie? - to dla mnie dosyć ważne więc prosze o opinie jeżeli ktoś miał podobnie.

 

Cpu idzie max 9x290 na 1.5v ale nie wiem czy przez te skaczące napiecia wyciagnołem wszystko bo 9x300 to już było problemem dla SP2004.

Fakt z tymi gniazdami pamięci. Ja umieściłem kostki w 3 i 4 slocie, bo nie wiedziałem, czy wogóle zmieszczę wentyl. Ale okazało się, że można było założyć bliżej (może byłby by dodatkowo chłodzone ramu). No ale teraz musiałbym zdejmować wentyl, więc nie ma sensu...

 

Skoki napięć normalne u mnie - zarówno z ThunderProbe EPOXa jak i CPUZ - wydaje się, że nie ma się czym przejmować. Zresztą już gdzieś ludzie pisali, że przy obciążeniu procka skoki napięć to norma....

 

Moj Opteron idzie na 9x300, ale temperatura już skacze w stresie do 45C (wtedy Freezer przełącza się na 2200RPM i schładza procek do 43, zmniejsza obroty i znów po chwili mam 45 i tak w kółko - mi to nie przeszkadza...). U mnie jest problem z 9x310, ale mówią, żeby podwyższyć napięcie chipsetu na 1.6V - spróbuj... :)

 

Obecnie mój komp jest OFF ze względu na wymianę zasilacza, który piszczy niemiłosiernie po nagrzaniu się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

skaczace napiecia na procu jest to wina kiepskiej jakosci przetwornikow pomiarowyvh na plycie i w rzeczywistoscia jak zmierzymy VCore miernikiem to okazuje sie ze jest on stabilny jak skala i wachania delikatne sa ale na drugim miejscu po przecinku a nie tak jak pokazuje cpu-z bylo mowione juz kilkanascie razy ze napiecia mierzy sie miernikiem a nie programami bo pokazuja one bujdy na resorach takze drodzy mosci panowie mierniki w dlon i do pomiarow wtedy bedziecie mieli pewnosc jakie jest realne vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Opteron idzie na 9x300, ale temperatura już skacze w stresie do 45C (wtedy Freezer przełącza się na 2200RPM i schładza procek do 43, zmniejsza obroty i znów po chwili mam 45 i tak w kółko - mi to nie przeszkadza...). U mnie jest problem z 9x310, ale mówią, żeby podwyższyć napięcie chipsetu na 1.6V - spróbuj... :)

No własnie napiecie czipsetu ustawilem na 1.6 ale to raczej cpu nie chce wyzej ciagnac :| 9x290 1.45v (dopiero na 1.5v jest ok) i SP2004 sie wysypuje, a SuperPi32M przechodzi...no ale to raczej Sp2004 jest wyznacznikiem stabilności więc nie wiem sam na ile to jest stabilne. Jak odzyskam z powrotem grafe za 7 dni to wezme sie za testy marków 05 i 06 i jak 290x9 przejdzie na 1.45v - 1.47v to oleje SP2004 i tyle...

Ogolnie to moja pierwsza płyta Epoxa ale już ją szczerze polubiłem :)

Zielony to fajny kolor :wink: i nie chodzi mi wcale o nadchodzącą nieubłaganie wiosne. Chocleciwy epox 75FRN2-L w piknym złotym kolorze bardziej mi sie podobał :rolleyes:

Szkoda że nie dali okragłych kabli a stare nieporeczne żyły... <_<

A że napięcia mierzy się miernikiem to wie nawet moja babcia, tylko że nie miałem czym zmierzyć :wink: a nurtowało mnie pytanie jak jest u innych uzytkowników, ale widać że to standard.

Tylko ten EPTP ma troche skasztanione ustawienia bo dla ramu od 1.1v do 1.7v o_O i od razu krzyczy na alarm, to żaden problem przestawic ale nie wiem dlaczego takie durne ustawienia daja na defalut.

 

A no i mam taki kłestszyn w temacie kulinarnej przygody:

Jaka jest róznica miedzy płytami na Sli które posiadaja "śledzia" między slotami pcie a takimi ktore go nie mają?

Nurtuje mnie to pytanie od dawna, i licze że ktoś mi to objaśni. Zasadniczo intersuje mnie jak to wpływa na działanie dwóch kart w Szli, czy sa jakieś różnice? A jak sa to jakie?

Pozdro

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Ci o ten mostek pomiędzy kartami to napewno lepjej się komunikują ze sobą bo nie muszą się kontaktować przez płyte główną

Nie chodzi mi o mostek którym łaczy sie dwie karty w sli, tylko to co znajduje sie na pcb mobo takie jak na tym zdjęciu http://sklep.benchmark.pl/pelny_22569.html dokladnie pomiedzy dwoma slotami pcie - mostek łączący grafiki to co innego.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o mostek którym łaczy sie dwie karty w sli, tylko to co znajduje sie na pcb mobo takie jak na tym zdjęciu http://sklep.benchmark.pl/pelny_22569.html dokladnie pomiedzy dwoma slotami pcie - mostek łączący grafiki to co innego.

Tak po mojemu to jest właśnie ten mostek. Na Asusie jest tak samo, on tam jest tylko włożony aby się luzem nie walał, a w rzeczywistości nic tam nie łączy. Jak masz dwie grafiki i włączaaz je do SLI to go wyciągasz i zakładasz na grzbiet grafik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc. Nie działają mi USB z tyłu płyty te zintegrowane :( Może ktoś spotkał sie z takim problemem :( Narazie podpiołem sobie te dodatkowo dołęczone przez EPOXA do PCI i chyba tak zostane jak mi nikt nie pomoże , bo na wysyłanie do serwisu sobie nie moge pozwolic ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostek ten służy do manualnego uaktywnienia trybu SLI na płycie głównej i nie ma nic wspólnego z łączeniem 2 kart graficznych. W nowszych płytach zrezygnowano z tego patentu.

Ma to jakiś wpływ na wydajność/stabilność w porównaniu do płyt które go nie posiadają?

 

 

Tak po mojemu to jest właśnie ten mostek. Na Asusie jest tak samo, on tam jest tylko włożony aby się luzem nie walał, a w rzeczywistości nic tam nie łączy. Jak masz dwie grafiki i włączaaz je do SLI to go wyciągasz i zakładasz na grzbiet grafik.

Chyba sie nie dokońca rozumiemy albo ja coś źle skimiłem, mówimy o dóch różnych rzeczach.

1 - "śledz" miedzy slotami pcie słuzy do aktywacji SLI w tym 2 Pcie x8 albo 1 Pcie 16/1

2 - mostek łączący karty jest dodawany osobno i to właśnie on słuzy do łączenia kart na grzbeiatch

 

Jak coś to prostujcie, bo może coś knoce ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam głupie pytanko: czy na 9npa+ultra poleci dysk z sata1 bo widze ze są na niej sata2. wiem ze wtyczki są takie same ale nie jestem na 100% pewny

tak, to to samo, bedzie pracowało tak jaki masz dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, chetnie go oblookam bo mnie to bardzo interesuje. A pamietasz czy różnice były większe czy raczej symboliczne?

O ile pamiętam to raczej symboliczne. Zachwyt wzbudzało elektroniczne przełączanie SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc. Nie działają mi USB z tyłu płyty te zintegrowane :( Może ktoś spotkał sie z takim problemem :( Narazie podpiołem sobie te dodatkowo dołęczone przez EPOXA do PCI i chyba tak zostane jak mi nikt nie pomoże , bo na wysyłanie do serwisu sobie nie moge pozwolic ;(

Sprawdź w windzie w mennadzerze urządzeń czy nie masz jakiś konfliktów sprzętowych, albo sprzętu, którego winda nie wykryła.

Ewentualnie pobawi się ustawieniami w biosie w Integrated Periherals/Onboard Devices. Tam są ustawienia USB. Jeszcze pozostaje ta zworka o której ktoś mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Sprawdź w windzie w mennadzerze urządzeń czy nie masz jakiś konfliktów sprzętowych, albo sprzętu, którego winda nie wykryła.

Ewentualnie pobawi się ustawieniami w biosie w Integrated Periherals/Onboard Devices. Tam są ustawienia USB. Jeszcze pozostaje ta zworka o której ktoś mówił.

 

Bawiłem się już ustawieniami w biosie i nic to nie dało :( zworke też przestawiłem, TEŻ NIC:( Chyba jednak trafił mi sie jakiś trefny egzemplarz :(

 

Może mi ktoś napisać jak to dokładnie powinno wyglądać w biosie żeby było dobrze

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...