Skocz do zawartości
JanoHan

Niemoge Założyć Sieci Z Nieznanego Mi Powodu :((

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :cry:

Mam problem, bardzo duży! Ciężko mi to opicać w streszczeniu więc może zaczne od początku i postaram sie jaknajlepiej przybliżyć wam moją sytuacje. Jest dom a w nim neostrada na jednym kompie, moim zadaniem jest postawienie sieci na kompie z neo i na kompie w pokoju obok ( kompy szybkie tj. procki ponad 2.0 karty sieciowe zintegrowane, obie takie same, kabel crossowy 1-3 2-6, windows XP prof na obu ) ale tak żeby ten z neo był hostem i żeby udostepniał połaczenie dla tego w drugim pokoju. Teoretycznie roboty na 10 min ale.. no właśnie.. siedze przy tym już drugi tydzień i pojęcia nie mam o co chodzi bo niby kompy siebie widzą ale akcje są takie że raz można grzebac przez połączenie sieciowe w kompie w pokoju obok ale druga strone juz nie ( czasem jest komunikat ze brak praw administratorskich, raz chce jakies haslo..), a raz na odwrót. Czasem sie zdarza że komp w pokoju obok widzi nawet udostępnione połączenie ale z niego nie kożysta :mur: w kazdym badź razie robiłem już to wiele razy i zawsze jakoś nie miałem problemów.. no teraz dantejskie sceny z tym mam :mur:. Zamierzam sprawdzic na innych kartach sieciowych ale normalnie az sie boje... jesli potrzebne są jakies dodatkowe informacje to powiedzcie jakie to napisze wszystko co wiem..

Prosze o pomoc.. jestem zdesperowany :mur:

 

PS sorrki za ortografy.. nie jestem humanistą :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :cry:

Mam problem, bardzo duży! Ciężko mi to opicać w streszczeniu więc może zaczne od początku i postaram sie jaknajlepiej przybliżyć wam moją sytuacje. Jest dom a w nim neostrada na jednym kompie, moim zadaniem jest postawienie sieci na kompie z neo i na kompie w pokoju obok ( kompy szybkie tj. procki ponad 2.0 karty sieciowe zintegrowane, obie takie same, kabel crossowy 1-3 2-6, windows XP prof na obu ) ale tak żeby ten z neo był hostem i żeby udostepniał połaczenie dla tego w drugim pokoju. Teoretycznie roboty na 10 min ale.. no właśnie.. siedze przy tym już drugi tydzień i pojęcia nie mam o co chodzi bo niby kompy siebie widzą ale akcje są takie że raz można grzebac przez połączenie sieciowe w kompie w pokoju obok ale druga strone juz nie ( czasem jest komunikat ze brak praw administratorskich, raz chce jakies haslo..), a raz na odwrót. Czasem sie zdarza że komp w pokoju obok widzi nawet udostępnione połączenie ale z niego nie kożysta :mur: w kazdym badź razie robiłem już to wiele razy i zawsze jakoś nie miałem problemów.. no teraz dantejskie sceny z tym mam :mur:. Zamierzam sprawdzic na innych kartach sieciowych ale normalnie az sie boje... jesli potrzebne są jakies dodatkowe informacje to powiedzcie jakie to napisze wszystko co wiem..

Prosze o pomoc.. jestem zdesperowany :mur:

1. Zrób sobie użytkowników (na obu kompach, z tymi samymi hasłami)

- User1

- User2

2. Wyłącz proste udostępnianie

3. Na jednym loguj sie jako User1, na drugim jako User2... Problemy z otoczeniem sieciowym powinny ustąpić.

 

Jeśli chcesz podiagnozować net, to sciągniej sobie CommView

 

PS sorrki za ortografy.. nie jestem humanistą :oops:

1608433[/snapback]

To nigdy nikogo nie tłumaczyło! Ja humanistą też nie jestem, ale szacunek dla języka mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do "kompa w pokoju obok" włożyłem kartę sieciową na PCI i w biosie wyłączyłem zintegrowaną. Po starcie systemu od razu net zaczął działać jednak sieć tylko w jedną stronę, z hosta do tego z nową kartą... Nasuwa się teraz pytanie, co się stanie jak do hosta włożę drugą kartę PCI? Nie wiem, ale sprawdzę jak tylko skołuje sieciówke.. Wiem jedno, zraziłem się do zintegrowanych sieciówek :(

 

A co do słownictwa... Może bez kitu zacznę używać słownika.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...