Skocz do zawartości
mkl

Polityka ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Sikor mówił, aby nie zaśmiecać testowego postami o polityce i, że można założyć na oślej, więc zakłądam ;] Akurat niedługo wybory to temat jest "na czasie"

 

Ale, aby nie było tu śmieci, dymu i innych nieprzyjemnych zdarzeń muszą być jakieś zasady tematu.

 

- Proszę nie robić sobie jaj z polityków

- nie pisać, że ten będzie dobry "bo tak mówili w RM"

- Nie pisać wulgarnie

- Uzasadniać swoją opinię, i nir pisać postów w stylu "jestem za kaczyńskim", wypada napisać dlaczego

- Nie wolno też łamać regulaminu ;]

 

Co do tych zasad, to jakiś moderator może dopisać, przykleić też można. Życzę miłej dyskusji ;]

 

Edited by Sikor:

Info dla pieniaczy politycznych:

Regulamin w tym topicu będzie przestrzegany ze szczególna ostrością.

Proszę o zachowanie poziomu.

Wasz "ukochany" Wredny moderator - Sikor.

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wogóle się tym nie interesuje <_<

Nawet nie wiem kto jest teraz premierem Polski :-|

Jak dla mnie to prezydentem może być i Kaczor Donald, ważne, by była praca, na ulicach bezpiecznie, itd.

Zresztą szkoda słów....

 

PS. To nie jest iluzja do pana Donalda Tuska ;) Tak jakoś z tym kaczorem mi się napisało B)

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nnie no kto jest premierem to wiem, alrnie obchodzi mnie to. Wszyscy oszusci i tyle... jeden na drugiego gada, kazdy obiecuje i nic z tego nie ma. Juz nawet telewizji nie ogladam bo jak widze ogłoszenia weyborcze to mi sie zygac chce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet mysle, ze ten Donald Tusk to wporzadku jest :wink: Jakis taki skromny i w ogole Polski, a nie, ze za prezydenta mamy Zyda...:angry: Wszyscy kradna i w ogole jest korupcja, ale Tusk mnie zdziwil, jak koles w sejmie kieys obrazal kobiete to Tusk wstal do mownicy i mu nawrzucal, ze jak smie obrazac kobiete, moze za jego kadencji bedzie lepiej...

Ja bede glosowal na Tuska...i PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa.... druga tura wyborów: KACZOR vs DONALD.....

 

a tusk moze byc, skromnie mieszka to niech sie wyprowadzi do pałacu na 4 lata ;d Jak juz mam wybierac to niech bedzie Tusk - taki lokalny patrjotyzm :D trojmiasto rulaz :D

1608791[/snapback]

Nie zapomnij, ze Walesa tez mieszka w Gdansku :wink: A tak po drodze, mieszkam 60 km od Gdanska :arrow: Koscierzyna :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się ostatnio coraz bardziej do Tuska przekonuje, chociaż polityką interesuje się najbardziej przed wyborami (tak jak większość tutaj :D)

 

niby skromny, taki cichutki i grzeczny, chociaż z drugiej strony ciekawe co będzie, jak już usiądzie na stołq ... mam nadzieję, że mu się nadto nie przewróci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako Prezydenta widzę Pana Kaczyńskiego. Dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków w Warszawie :) Chociaż ta ostatnia zagrywka z porównaniem programów wyborczych PiS-u i PO w spocie reklamowym była dosyć nie na miejscu.

 

A druga tura to moim zdaniem Tusk versus Kaczyński ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak walesa...... no dobra wiec moze nie trojmiasto, ale sopot :dbedzie scislej i wogole ;)

 

Wałese ktos wypromował i sobie wałesa zarobił kasy..... Ale trzeba przyznac ze duzo "zrobił" (powiedzieli mu co zrobic) i nie nalezy tak kompletnie go krytykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za McDonaldem Tuskiem, facet poprostu ma łeb na karku, IMO bardzo dobrze sie spisywał jako marszałek sejmu, no i nie myli się w zeznaniach podatkowych jak niektórzy :)

 

Podatkom liniowym mówimy stanowcze TAK!

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadałem się, ale testowe zniknie za 12 godzin :D

 

A więc z kandydatów na prezydenta najmniej lubie Cimoszewicza za jego postawę. Był na prowadzeniu, ujawniono przekręt(wg. mnie nie istotne czy to prawda czy nie),a on się tak dziwnie zachował że stracił w moich oczach bardzo dużo(ale nie głosu - prawa wyborczego nie mam :D).

Donald Tusk. Dlaczego? Oprócz że ma fajnego spota. Jakoś nie widziałem u niego żadnego rażącego przegięcia przez te wszystkie lata. Darzę też niajakim szacunkiem prof. Religę.

 

Co do partii to z obietnic dobrze się prezentuje PiS, ewentualnie PO. Natomiast jak już napisałem drugiej szansy SLD bym nie dał, a LPR bym nie dał żadnej :/ Oni mi się po prostu nie podobają :/ Już wolę samoobrone :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pohamuj swój antysemityzm może trochę? Co ci Żyd przeszkadza?

1608812[/snapback]

Sam widziales Paranoiku, co sie dzialo, kiedy to na Bialorusi Polscy delegacie byli "przesladowani" przez tamtejsze wladze, a Aleksander K. siedzial sobie w swej przytulnej chatce i wypoczywal, czy aby tak postepuje prawdziwy prezydent...

 

Wszysko jest ładnie,super,miodzio... Kampanie wyborcze... Po wyborach dalej będą kraść,oszukiwać itd. ,a zwykły szarak i tak dostanie po d...e .

1608856[/snapback]

Jakos nie moge az tak w to uwierzyc w przypadku kandydata Tuska, jakos nie wyobrazam sobie jego osoby, ktora kradnie i w ogole walnela kielbase wyborcza dla sciemy, zeby dostac sie do "bialego domu"...

 

Moim zdaniem Tusk bedzie dobrze rzadzil, i jeszcze bardziej sie zblizymy do Unii...

Jak narazie Unia, az tak duzo nam "nie pomogla", ale co bysmy bez "niej" zrobili :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam widziales Paranoiku, co sie dzialo, kiedy to na Bialorusi Polscy delegacie byli "przesladowani" przez tamtejsze wladze, a Aleksander K. siedzial sobie w swej przytulnej chatce i wypoczywal, czy aby tak postepuje prawdziwy prezydent...

Jakos nie moge az tak w to uwierzyc w przypadku kandydata Tuska, jakos nie wyobrazam sobie jego osoby, ktora kradnie i w ogole walnela kielbase wyborcza dla sciemy, zeby dostac sie do "bialego domu"...

 

Moim zdaniem Tusk bedzie dobrze rzadzil, i jeszcze bardziej sie zblizymy do Unii...

Jak narazie Unia, az tak duzo nam "nie pomogla", ale co bysmy bez "niej" zrobili :lol:

1608866[/snapback]

Z tego co wiem, to nasz prezydent jest jednak Polakiem. Więc nie rozumiem skąd się ten 'Żyd' wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to szansę na prezydenturę mają tylko Cimoszewicz, Tusk i Kaczyński, z czego największe szanse, moim zdaniem, ma ten pierwszy. Pomimo, że raczej żaden nie odpowiada moim przekonaniom, wybrałbym Cimoszewicza.

 

M@Ly: powiedz mi, dlaczego my mamy się mieszać do spraw Białorusi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Polsce potrzebny jest stanowczy i mało radykalny pezydent.

 

Lepper odpada na dziendobry. Czasem ciekawe rzeczy opowiada ale w wiekszosci bajki. Dla mnie jest to rolnik - krzykacz w ładnym garniturku, utrzymuje sie na nie zlym poziomie poparcia bo duzo gada.

 

Pan Kaczynski, dziala ostro w tej Warszawce :P, malo o nim wiem wiec nie bede sie wypowiadal. W moich oczach brak mu charakteru i wizerunku prezydenta.

 

Pan Cimoszewicz byly czlonek PZPR, SLD. Druzynie aferzystow i kretaczy -dziekuje, do nie widzenia. Niech dalej szkoli podopiecznych do wyjazdow na placowki dyplomatyczne...

 

Wiec chyba bede glosowal na Tuska. :P

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mnogl to zaglosowałbym na wyborach PO, a na Tuska jako prezydenta.

Ta partia mysli racionalnie, nie obiecuja gruszek na wierzbie, o wielkich aferach z ich udzialem nie slyszalem (choc pewnie uslysze ;)). Chca wprowadzic podatek liniowy (ktory mial byc wprowadzony juz z 4 lata temu) a nie tysiac opcji tak jak w przypadku PiS.

 

Boje sie jednak ze ta partia przegra z PiS itp, poniewaz tamci obiecuja niestworzone rzeczy, szczegolnie pan Lepper (900zł dla kazdego <rotfl>). Ludzie na to poleca, bo "on im pokarze". bo dostaniemy kase za nic, bo oni wezma bogatym. Szczegolnie mniej wyksztalceni ludzie oraz Ci ktorzy maja problemy finansowe beda na nich glosowac.

Chca rozdawac kase ktorj nie ma. Jesli sie znajdzie, to kosztem rozowju gospdarki i inwestycji. Polska jeszcze bardziej sie zadłuzy, a po 4 letach wybuchnie jakas wojna domowa ;) Trzeba myslec o przyszlosc. Gdy wygraloby PO, pierwsze lata bylby ciezsze, jednak kolejne lata przynosilby poprawe...

 

"Balcerowicz musi odejsc" gratulacje komus kto wymyslil te slowa... za głupote. Balcerowicz jest szanowanym ekonomista na na calym swiecie, choc w Polsce przez takich krzykaczy jak Lepper nie moze uzyskac popularnosci, wsrod ludu. Gdyby zostal premierem, lub ministrem do spraw finansow, napewno byloby lepiej.

 

Widzieliscie "ogłoszenie płatne" PiS, jak pokazuja ze mamusia dostanie 900zł a w PO mniej :> Smiech... Ciekawe ile podatku beda musieli zaplacic przedsiebiorcy (szczegolnie sredni, bo do tych byczych nikt sie nie przyczepi..., przeciez to firmy panow politykuf...), 50% ?

 

ps. mozliwe ze cos namieszalem, nie jestem na bierzaco z tym wszystkim ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli mógłbym głosować (a niestety nie mogę <_< ) to napewno zagłosowałbym na Donalda Tuska (na prezydenta) i PO (na wiejską).

Jakoś od początku istnienia Platformy Obywatelskiej podoba mi się jej program, a i przekrętów z jej udziałem jest jak na lekarstwo. Poza tym reformy gospodarcze jakie proponuje Platforma i dynamiczny zdecydowany prezydent wspierający je (D.Tusk) są wielką szansą (pewnie ostatnią) dla naszego kraju!

 

Tak – dla podatku liniowego!

Tak – dla mniej licznego Sejmu!

Tak – dla zniesienia Senatu!

Tak – dla zniesienia immunitetu!

Tak – dla wyborów większościowych w okręgach jednomandatowych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się na razie rozwija całkiem nieźle (no może z wyjątkiem dwóch, czy trzech wypowiedzi).

mkl, dorób do topic'u ankietę.

IMO, będzie lepiej zobrazowany wynik preferencji politycznych tweakowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszecie, że Pan Kwaśniewski to żyd? On wcale nie jest żydem.

Mówicie, że Cimoszewicz jest PZPR, a za PZPR był źle. A Tusk, Kaczyński to AWS, a za aws'u też był źle! Za 4 lata wszyscy będą głosować na SLD i SdPl bo PO i PiS się nakradną, naniszczą narodu, itp. Chociaż jeżeli w 2. turze byliby Tusk i Kaczyński to (gdybym miał prawo głosu) głosowałbym na Tuska, bo ona nie mówi publicznie tekstów w styl "Spie##zaj dziadu!" czy "Teraz Ku#wa my". Ale całym sercem jestem z Cimoszewiczem, on nas wprowadził do UE, on moim zdaniem najlepiej sprawował urza marszałka, Ministra Spraw Zagranicznych czy nawet zwykłego Posła i jestem za nim. A co do SLD to nie wiem czy wiecie, ale nowe władze partii nie pozwoliły tym "gorszym" członkom (Miller, Oleksy, Jaskiernia) kandydować do sejmu. Nowe SLD bardzo się różni od tego jakie było dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do SLD to nie wiem czy wiecie, ale nowe władze partii nie pozwoliły tym "gorszym" członkom (Miller, Oleksy, Jaskiernia) kandydować do sejmu. Nowe SLD bardzo się różni od tego jakie było dawniej.

mkl:

Co z tego że SLD się zmienia? Teraz jest już za późno na rachunek sumienia! Powinni solidnie pracować przez 4 lata i zostawić po sobie Polskę lepszą, a nie takie śmierdzące bagno z ciągłymi coraz to nowymi aferami z ich udziałem. :twisted2:

Nie wiem jak inni, ale ja im tak z dnia na dzień nie przebaczę, bo mając praktyczną większość w sejmie i większość w senacie mieli w Polsce zrobić bardzo wiele! Pamiętam ich slogany wyborcze! A tutaj nic - pustka. :zonk:

 

Jedyna rzecz, która im się udała to wejście Polski do UE !!! Może się mylę??? Oj chyba nie!!!

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk albo Kaczyński - innych kandytatów jakoś nie widzę w roli prezydenta...

 

:ploom: LEPPER :ploom:

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przerażony, że tylu z Was nabiera się na te piękne hasła, śmiejecie się z jednej partii i ich spotów reklamowych a chcecie głosować na inną, po tych samych pieniądzach z resztą.

mkl - naprawdę w to wierzysz? "Nowe SLD bardzo się różni od tego jakie było dawniej." - tak, z całą pewnością - to już nie ci sami ludzie :lol:

Weszliśmy do unii i co z tego? Masz z tego jakieś profity? Szybciej znajdziesz robotę? Ktoś powie - ale to odczujemy dopiero za jakiś czas. Nie odczujemy, bo zawsze jest jakiś plan, jak nie pięcioletni, to dziesięcioletni, zawsze jest jakiś pułap do którego musimy dążyć, ale nigdy go nie osiągnęliśmy i nie osiągniemy. I nigdy nie było i nie będzie z tego wymiernych korzyści. Jeszcze trochę i będzie dobrze, jeszcze trochę i będzie się żyło lżej - do kogo to jest kierowane, do kretynów? Teraz się słyszy "Wybierzcie nas, to wybudujemy wam drogi, damy pracę a złodziei powsadzamy za kraty" - żałość.

Co z tego, że są inwestycje zagraniczne, jak często te koncerny zatrudniają ludzi za psi grosz żerując na bezrobociu. Chętnych zapraszam do kadr philipsa w Łodzi - 800zł za pełny etat.

Paranoik - to, że ktoś powie, że ktoś inny nie jest Polakiem a Żydem to nie jest antysemityzm. Tak samo jak każdy kto nie ma na imię Moshe Żydem nie jest.

Nie bądź nadgorliwy, bo widzę że każda krytyka (ba, nawet to co napisał forumowicz do kórego odpowiedzi się odniosłeś) Żydów podpada w tym kraju pod antysemityzm. Jasne, Kwaśniewski jest Polakiem, Michnik&Rywin to też Polacy, podobnie jak Borowski, Geremek, Urban, ś.p. Kuroń, Mazowiecki, Dorn, Olechowski... można by długo wymieniać.

Ale nie o tym jest ten temat.

Każdy jest umoczony, od lewej do prawej, od SLD do LPR-u. Od 16 lat każdy miał okazję żeby się wykazać - przykre jest to że tyle ludzi nabiera się na powtarzane od lat te same hasła "wybierzcie nas a będzie pięknie".

Co do wyborów - ja nie widzę już kandydatów dla siebie. No może poza Korwinem-Mikke i partią, którą założył, ale oczywiście znów się nie dostaną do sejmu.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voytar, Mkl mam pytanie :>? pamiętasz 100 dni Millera :> :D? pamiętasz jak tłukł się w pierś że będzie lepiej i aby dano mu szanse ?:> Cimoszewicz co powiedział że nie da górnikom emerytur i co ?? dał Cimoszewicz co powiedział że nie będzie kandydował i co kandyduje ;] powiedział że już potej 1 zmianie słowa nie będzie zmieniał patrz górnicy więc :>?:D jak się odnosił do dziennikarzy (już Oleksy jest lepszy szczwaniec niezatapialny:D, Cimocha za łatwo się denerwuje, był beznadziejny jeśli chodzi o ministra spraw zagranicznych). Gorszym członkom ??buheh jasne ;] japierw SDPL od którego się odcinają teraz niby że chcą. A pozatym to nie tylko Jaskiernia Oleksy Miller są odpowiedzialni za Full Wypas za Rywina za PZU ............ więcej osób mu pomagało ;].

Do M@aly Tuskowi tak z oczu fajnie patrzy nie wyobrażam sobie go jako aferzysty (mam nadzieje że to żart ;) ).

Do Sid Samoobrona :D dobre wole już LPR chociaż nie obiecują 900 zł które by rozwaliły całą Polksę (jak by nie było kasy to można dodrukować ;) no i sprzątaczka zaczyna zarabiać jak prezez w tysiącach no offence do sprzątaczek :) ).

A tak pozatym wracając do Kwaśnieskiego (też kłamca) co robi ? NIC nie robi on jest ;] i tyle (teraz zniszczył Oleksego i Millera i stare SLD będzie kierował tą partią z cienia, dlatego podpisuje ustawy populistyczne uchwalone pod koniec kadencji sejmu a przcież są BARDZO WAŻNE USTAWA ANTY LICHWIARSKA O SUDIACH (DOPIERO po nowej maturze :D którą uznaje jako gł wstęp na studiach zaraz przecież nowa matura już była i przyjęcia na studia też !!) o PRAWNIKACH I GRÓNICZA). Tylko teraz małe pytania czy one czasem nie są bubalmi prawnymi :>?? Pozatym zmniejszycie sejm, zniesiecie senat (moim skromnym zdaniem senat ma wyższą klase niż sejm, bo nie ma tam Florka Begger Mulata Rzeczypospolitej Aka Lepper nie ma Wrzodaka ). Narazie wole Kaczyńskiego chociaż on też nie jest tak in + cały. Pozatym ważna sprawa Prezydent nie ma aż tak dużej władzy jak sejm + premier.

Nie miałem tym postem nikogo obrażać.

---------------------

Edit

Paszczu mam pytanie :>? A wiesz co Mikke chce zrobić ??Pełnię liberalizmu ;]

Chce zrobić jak w Ameryce tylko jeden szkopuł Ploska nie ma możlwości aby tak zrobić. Bo co zrobisz z ludźmi którzy wpłacali przez 20 lat na emerytury :> (skoro tych pieniędzy nie ma :>?) i itd. Ameryka wybiła się na wojnach swojej ropie bogactwach naturalnych itd.... A Polska pod zaborami zawsze w D dostawała od "sąsiadów" zaś zachód i USA miały na w głębokim poważaniu. A co do pracy w Philips wielu ludzi z byłego Koszalińskiego z Bytomia poszło by do takiej pracy ( u mnie w okolicy ludzie zbierają kamienie z pola za 2 zł za 1g u Duńczyka (Polska ziemia w obcych rękach i mało tego Niemiec dał ją w dzierżawę Duńczykowi i obaj mają masę kasy).Ps Ameryka w porównaniu z EU w cale nie jest taka naj. Wielu prof Ekonomi mówi że PKB nie jest aż tak ważne ;] pozatym naj większe rozwarstwienie społeczne między bogatymi a biednymi jest w USA. A i tak najwięcej milionerów jest w EU. Największe banki też ;].

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...