Skocz do zawartości
mkl

Polityka ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się jeszcze nie odzywałem, więc zrobię to teraz. :)

 

Gdybym mógł głosować w wyborach do parlamentu, głosowałbym na PO. Wydaje mi się, że jest to najlepsza możliwa decyzja, bo w przeciwieńswie do innych partii, oni nie obiecują gór kokosów i nie mają dziwnych pomysłów, w stylu "Zbudujemy IV RP" W wyborach prezydenckich głosowałbym na Donalda Tuska. To chyba najmniejsze zło. ;-)

Na SLD SDPL i Samoobronę nie zagłosuję nigdy. SLD większość to byli komuniści, SDPL - to samo co SLD, tylko że trochę lepiej udają, że są wporządku, Samoobrona - tu nie trzeba komentarza.

 

@mkl Współczuję Ci, że Twoja rodzina jest związana z SLD. Przez to masz spaczone patrzenie na politykę. Czy Ty na prawdę nie widzisz tej korupcji, afer, lenistwa i głupoty posłów SLD? (oczywiście nie tylko SLD...) Zastanawiałeś się kiedyś nad tym wszystkim, czy tylko ślepo słuchasz tego co mówią rodzice i wujek SLD-owiec?

 

Żeby nie było: Nie mam nic do Ciebie, nie odbierz tego posta jako atak na swoją osobę. Peace. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO i Tusk

dlaczego?

bo nie lubie komuchow (SLD i inne tego typu wynalazki)

jak ktos wczesniej napisal...trzeba bylo patrzec co wczesniej bylo a nie tylko przed wyborami...

komunisci musza odejsc...jak im tu zle to niech do fidela na kube jada;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

PD jest jedną z najstarszych partii ( w ostatnim piętnastoleciu).

ROAD (Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna)=>Unia Demokratyczna=>Unia Wolności=>Partia Demokratyczna-Demokraci.pl

To jest ciągle ta sama partia.

1609462[/snapback]

Dokładnie. Jeszcze do tego łańcucha można dodać Kongres Liberalno-Demokratyczny między ROAD a UD :)

.....

1610421[/snapback]

KLD pominąłem świadomie. Z połączenia KLD I UD powstała UW, ale potem liberałowie prysnęli do PO, także u Demokratów był tylko czteroletni akcent liberalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tak powiem co to ? :D Co do oswiadczen Cimoszenki to nawet jezeli jest czysty jak lza (a nie jest bo zaden komuch nie jest) to po co mi prezydent kotry nie potrafi wypelnic oswiadczenia majatkowego , slada je 3 miechy po terminie i mowi ze byl zmeczony . Ciekawe co on z PITami robi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PO jest składanka z byłych polityków z AWS, (a jak wiadomo szczury zawsze uciekają z tonacego okrętu) nie twierdze że wszyscy ale moim zdaniem jest ich tam wiekszosc--->. a oni znowu wygraja wybory co wiadomo było od conajmniej 2lat

 

wśród obecnych parti żadna nie wydaje mi sie wiarygodna wszyscy obiecuja a pózniej po mieśącu maj nas koło &&&& , rozpoczynają odrazu czystki w państwowych przedsiębiorstwach --> czyli dziela łupy wyborcze(wkońcu z czegoś musza sfinansowac soje życie i zabespieczyc przyszłośc swojej rodziny na 5 pokoleń do przodu) a ci którzy nie moga sie dobrac do koryta obrzucaja ich błotem

 

 

naprawde nie wiem co trzeba by zrobic w polskiej polityce aby ja uzdrowić,

ale chyba brakuje nam "swieżych" twarzy w polityce--> przedewszystkim nie skażonych korupcja o co uwierzcie mi trudno jest dzisiaj

 

 

 

 

musieli by wprowadzić jakieś prawne regulacje aby ograniczyć korupcje---> co w nasyzch warunkach jest chyba nie mozliwe

 

co do gos:

 

przedewszystkim powinni zrobic cos z cenami paliwa które są zabójcze -->proste porównanie euroba zarobek:1200 euro benzyna 1,3 euro Polska 1000(w mojej okolicy b dobra płaca) 4,5 zł :mur: :mur: :mur: wnioski same sie nasówaja

a o oleju napędowym nie wspominając :mur: :mur: :mur:

 

trzeba uprościć sytem podatkowy

 

 

tak szczerze mam nadziejej ze sie myle co do parti która wygra wyborybo bo praktycznie 15 latach demokracji i kapitalizmu zaczynam miec dosć tego wszytkiego

a szczególnie po tych ostanich 4 robi mi sie niedobrze, jaszcze jak by sie cos takiego powtórzyło i jakie by to miało dla nas skutki -->:mur: :mur: :mur: to gołymi rekami zamorduje wszytskich polityków :angry: :angry:

 

 

 

nie wiem czy moja wypowiez miał cos wspólniego z ogólna dyskusja ale musiałem gdzies to napisać bo już mnie roznosiło :-P :-P :-P

Edytowane przez zimny1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja w koncu sie wypowiem:

Jesli chodzi o wybory prezydenckie i parlamentarne, to latwiej znalezc osoby czy partie na ktorych wolalbym nie glosowac, niz takie, ktore popieram. Pewne jest ze nie popieram populistow, czyli skrajnie lewicowo-prawicowe Samoobrona, LPR i PiS (lewicowe jesli chodzi o gospodarke, prawicowe jesli chodzi o role rodziny, kosciola itd.). Kandydaci na prezydenta tych partii rowniez nie maja co liczyc na moj glos, ze szczegolnym uwzglednieniem Kaczynskiego. Dlaczego ? poniewaz prezydent powinien reprezentowac kraj, czyli rowniez sam powinien sie dobrze prezentowac, czego o Kaczynskim powiedziec nie mozna. Przede wszystkim jednak nie odpowiadaja mi jego poglady na gospodarke (dajmy wszystko biednym, bogaci powinni wiecej placic). Ale dalej co z partiami, PSL nie wiem cyz ktos tu wymienil.. ? Mam ogromna nadzieje, ze nie znajda sie w sejmie, poniewaz nie reprezentuja oni rolnikow, tylko wlasnych kolegow i to o nich dbaja, smutne ale prawdziwe. SLD ?Nie zaglosuje bo nawet trudno mi powiedziec jaka wizje gospodarki oni proponuja. SDPL ? to samo co SLD poza tym jakos nie odpowiadaja mi twarze czolowych politykow. Jest jeszcze jakas partia Janusza Korwin-Mikke, przez jakis czas myslalem, ze bede go popieral, ale jednak sie rozmyslilem z dwoch powodow:

- to taka partia kanapowa, nie potrafia sami sie zorganizowac, to co dopiero mowic o zorganizowaniu gospodarki w panstwie

- maja marne szanse nawet na wejscie do sejmu, wiec nie bede marnowal swojego glosu, zaglosuje za, a raczej przeciw.

A na kogo ? Do parlamentu pozostalo mi tylko PO, tak wiem, ze to ci co uciekli z AWS i moim zdaniem lata rzadow AWS byly o wiele wiele wiele gorsze od tych 4 lat SLD, jednak nie mam innego wyboru, z ich hasel wyborczych odpowiada mi podatek liniowy, czy tez ogolnie proste zasady podatkowe. Jesli komus mam dac kredyt zaufania, to w tych wyborach moge go dac tylko im. Poglady na gospodarke wszystkich innych liczacych sie partii rozmijaja sie z moimi. Mam tylko nadzieje, ze ta koalicja z PiS nie wyjdzie nam wsyzstkim na zle...

Co do wyborow prezydenckich, jak wczesniej wspominalem prezydent glownei reprezentuje kraj, do takiej funkcji nadawalby sie wedlug mnie Cimosiewicz, jednak jak sondaze wskazuja, nie ma zbyt wysokich szans na wygrana. Poza tym przy tych prawicowych rzadach, dobrze byloby gdyby prezydentem byl ktos spoza tego kola wzajemnej adoracji. W pierwszej turze byc moze zaglosuje na niego, ew. Tuska, w drugiej zdecydowanie nie na Kacyznskiego (nawet gdyby mial w niej byc z Lepperem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cimoszenkowi umorzono postępowanko URL

 

Tusk na prezia :-) czemu - model państwa opiekuńczego już się w europie wyczerpał. Kto pierwszy to zrozumie będzie miał wcześniejszy start. Jako że na pierwszy start spóźniliśmy się jakieś 40lat dobrze by było tym razem zacząć wcześniej ;] Ogólnie program PO jest jedynym sensownym wyjściem dla Polski

 

Popatrzmy na wszystkich - od prawego do lewego ;]

LPR - klasyka Hadecji polskiej, niedzisiejsza, zbyt narodowościowo ukierunkowana. Obecnie jej polityka polega na pokazywaniu kto co złego a nie co my potem dobrze.

Od początku nadrzędnym celem działalności LPR był wszechstronny rozwój narodu polskiego oparty na autorytecie sprawiedliwej i silnej władzy państwowej. Do głównych punktów programu politycznego LPR należy przede wszystkim 1) zmiana ustroju politycznego i gospodarczego państwa, 2) obrona suwerenności, 3) walka o zachowanie nienaruszalności terytorialnej państwa oraz zachowanie jego odrębności, oraz 4) zasadnicza przebudowa struktur państwa, między innymi, poprzez przywrócenie należytej roli sprawom edukacji, kultury i wychowania.

1. zmiana ustroju to chyba deko mocno powiedziane, ustrój już mam dobry kwestia jego szlifowania, przykładów jest wiele

2. bla bla bla nasycone izolacjonizmem i nutą rewolucyjną Piłsudczyków ;-)

3.Walka,, zaczynamy ostro ;-) tylko powtarzamy suwerenność po raz kolejny dla ludzi którzy nie rozumieją znaczenia tego słowa ;) odrębność? hmm...

4. No własnie - wychowanie w ramach struktury państwa ? kto jak nie je będę chował własne dzieci

 

Tylko z tych punktów widać wesołe podejście do polityki. Wydajne są dzisiaj tylko systemy minimum tymczasem LPR chce wzmocnić władzę. ŹLE, dziękujemy ;]

 

Samoobrona:

Nowoczesne wcielenie niegdyś niezawodnego modelu partii chłopskiej,, szkoda że dzisiaj nie ma już ziemi do rozdania ;) rozdawać będą więc pieniądze... już dzisiaj przypomnę wystarczy mieć ziemię żeby żyć, nie trzeba jej za bardzo orać nawet ;) do tego emeryturka gratis.. chyba zostanę rolnikiem ;) wieś polska zacofuje się bardziej przez takie podejście i razem z "sektorem wykopaliskowym (:lol:)" stanowi coraz większe obciążenie dla budżetu (czytaj musisz im dawać gratis pieniądze). Żeby było smieszniej góra list samoobrony to nie chłopi ale ludzie którzy na elektoracie chcą jechać w górę.

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Dziękuję postoję. Sprawiedliwość społeczna to piękne słowo klucz za którym chowa się po prostu "model lewicowy" tj. przekazanie swoich pieniedzy państwu które przy użyciu i nakarminiu 100000 pracowników budżetówki reszte rozda bezrobotnym etc lub jak to bywa "utopi"

W modelu Samoobrony oznacza to "potrójne dofinansowanie buraka" (termin własny, wszelkie prawa niezastrzeżone)

o co chodzi? po pierwsze - mam ziemię leci kasa z unii, po drugie mam buraka - burak jest dotowany - za jego wytworzenie dostanę dotację, po trzecie - buraka mogę sprzedać i wziąć za niego kasę po raz trzeci ;]

I samoobrona zagwarantuje przesunięcie poprzeczki w stronę 1.2., nawet jeśli nie kupię tego buraka to w ramach płaconego podatku już za tego buraka zapłaciłem,, burak jest jeszcze objęty vacikiem (?)...

Do tego ciężko szukać partii z taką ilością problemów z prawem na jednego członka jak samoobrona,, a piszą o demokratycznym państwie prawa (z definicji władza moze działać tylko w ramach prawa)

 

PD - jest wirtualna ;)

 

PIS - oferuje wiele ciekawych pomysłów na szlifowanie prawa jednak znowu odzywa się "sprawiedliwość społeczna",, o jej "zaletach" wcześniej. Nie stać nas obecnie na wiele "sprawiedliwości"

Wg ich przydługiej analizy finansów publicznych możemy liczyć na ich częściowe popracie dla reform gospodarczych/fin.publ.

 

SLD - wydaje mi się że po ostatniej kadencji już SLD nie chcemy ;] nie zawsze do końca sprawiedliwie ale jednak etykietka może nie złodziei ale specjalistów od układów biznesowo-polityczno-rozrywkowych im isę nalezy. nie żeny od razu każdy ale za brak szczerościi zdolności do zrobienia pożądku we własnym stadku.

Cimoszewicz - mała angdota,, ten samotny rycerz który to wprowadził niegdyś ustawę antykorupcyjną dzisiaj sam zgodnie z nią mógł by być pocuiągnięty do odpowiedzialnosci,, lektura - Wprost z przed dwóch tyg chyba - Kazus Cimoszewicza

Do tego ciężko by szukać bardziej SLDowskiego kandydata i wszystkie głosy o jegp ponadpartyjnosci są więcej niż przesadzone ... O ile wiem za rządów SLD bywał ministrem, wszelkie stanowiska publiczne dostawał z rekomendacji SLD

 

No i zostaje nam PO

zachęcam do przeczytania ich prgramu wyborczego

Najważniejsze - zbudowanie podstaw do trwałego szybkiego rozwoju. Może nam się wydawać że wiele osiągneliśmy przez ostatnie 15 lat ale tak an prawdę to wiele osiągneliśmy prze pierwszych lat 5.. teraz owszem ruszamy się ale wcale nie szybciej niż reszta a dystans między nami jest spory...

 

Celowo nie piszę o wyborach parlamentarnych i prezydenckich jako że programy są takie same.

 

Na koniec trochę smutnej prawdy,,, Wersja najbardziej optymistyczna - PO ma prezydenta i ma 30% w sejmie. Pytanie - jaka jest to realna siła polityczna do przeprowadzenia głębokich reform? Jeśli chodzi o to o co głównie chodzi a chodzi o pieniądze to niestety reszta sejmu to towarzystwo lewicowo/sprawiedliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan moich sympatii wyborczych na dzien dzisiejszy:

Widzac olewacki stosunek Tuska do bardzo powaznych zarzutow wobec Miodowicza (uczciwosc wg. PO jest urzekajaca... warszawiaki pewnie moga cos dodatkowo o Piskorskim i jego klice powiedziec) coraz bardziej przewaza moj glos w strone Cimoszewicza, chociaz niewykluczone ze zaglosuje na JKM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubuś puchatek na prezydenta

przynajmniej bajki będzie opowiadała postac z bajek

a jaki ma k____ wielki łeb !!! ochocho..

 

Wciąz wierzycie w zmiany??

czy to co sie dzieje w usa nie daje wam do myslenia??

miasto ilustysieczne przestało istniec i co..

i nic..

niech sie sami martwia.. ten gosc co tak sie martwi o demokracje

na swiecie, o zycie innych ludzi.. nawet wlasnych rodaków nie odwiedzi...

 

Gdy anarchisci, alterglobalisci wystawią swojego - bede glosowal.

na swiecie i tak anarchia panuje. i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co by było gdyby cimoszewicz został prezydentem ?

ZERO reform, nie mówię już o puszczeniu płazem wszystkich wybryków SLD :P

1628846[/snapback]

wszytkim partiom do tej pory odpuszczano wybryki, dlaczego SLD ma byc gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna scena polityczna jest zbyt mocno rozczłonkowana, nie ma jednego kandydata, wydawałoby sie w tej samej frakcji.Głosować należy w tym wypadku jak się wydaje, w sposób taktyczny.

Nie popieram , a co najwazniejsze : nie trawie Mr Kaczyńskiego,który jak dla mnie jest osobą nie nadająca się do tego urzędu.

Wiele osób o lewicowych pogladach ceni M. Borowskiego, ale jest on zbyt mało kojarzoną postacią, ponadto przegrywa z bardziej przebojowym Cimoszewiczem, który wikła się ostatnio w różne spory z Romanem G .Gdyby miał jakis program (gospodarczy), i ideały lewicowe, byłby ciekawym kandydatem.Mimo, iz za prawicą nie przepadam , zastanawiam się nad, umiarkowanym, i mającym wolę zmian gosp. Donaldem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na kogo głosować? Może na Korwina Mikke ? :D Poważnie rozważam tą możliwość :> Świr, ale ja mam już dosyć patrzec na te same opasłe mordy, krzywe ryje :)

 

Co się dzieje z Lepperem? Żadnych spotów Samoobrony nie widziałem :rolleyes:

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytkim partiom do tej pory odpuszczano wybryki, dlaczego SLD ma byc gorsze?

1628887[/snapback]

No przy odrobinie szczęścia zrozumieją że są jedyną partia obarczoną "nikczemnymi występkami" i zaczną się poprawiać :D a jeżeli będziemy mieli dużo wiary i szczęścia to reszta partii pójdzie w ich ślady żeby nie być gorszymi :lol2:

 

To na kogo głosować? Może na Korwina Mikke ? :D Poważnie rozważam tą możliwość :> Świr, ale ja mam już dosyć patrzec na te same opasłe mordy, krzywe ryje :)

 

Co się dzieje z Lepperem? Żadnych spotów Samoobrony nie widziałem  :rolleyes:

1648442[/snapback]

Jakto nie ? Byłeś na Bielanach i Bemowie w warszawie ? tutaj morda Leppera jest na co 3 plakacie :D Na ul.Powązkowskiej (tutaj jest cmentarz :) ) jest taki fragment drogi że są tylko i wyłącznie plakaty wyborcze :D

 

BTW Może polska się wzbogaci jak będzie miała prezydenta cwaniaka w postaci Tuska ? :D Skoro doszedł od nędzy do pieniędzy w swoim zyciu to da rade zrobić tak z całym krajem :)

 

Nic więcej nie powiem bo polityki nie lubie i całe szczęście nie moge jeszcze głosować B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie stanie jak nie bedzie frekwencji ? bo ogolnie z nia bylo ciezko, a wiele osob co mialo glosowac na Cimoszewicza ma w ogole nie isc do wyborow. Nadal by rzadzil Kwasniewski, az do rozpisania kolejnych wyborow ktore odbeda sie pare tygodni pozniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie stanie jak nie bedzie frekwencji ?

1648822[/snapback]

Nie ma czegoś takiego jak minimalna frekwencja w wyborach na prezydenta.

 

Minimalna frekwencja występuje na przykład w referendum i jest to bodaj 50%, natomiast w referendum lokalnym może być mniej, ale nie dam głowy. W Konstytucji będzie na pewno odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Cimoszewicz zachował się nie fair przedewszystkim w stosunku do ludzi ze swojego sztabu. Jak zobaczyłem w TV Nałęcza to aż mi się żal go zrobiło, facet prawie płakał, rzeszta ekipy Włodka też w szoku nie wiedzą czy zbiorowe samobójstwo popełnić czy może Borowski ich przygarnie.

Po drugie, jeżeli Cimoszewicz wymięka jak prasa mu dupę obrabia z powodu jakichś tam akcji to co by się stało w razie jakiegoś poważnego kryzysu już po objęciu fotela prezydenckiego, też by powiedział ja rezygnuję pocałujcie mnie w tyłek? Przeciesz już zaczął wychodzić na prostą, a może ktoś znalazł na niego nowego haka?

Jeszcze ten text że nikt inny nie jest godny aby zostać prezydentem - znalazł się święty Włodzimierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...