Skocz do zawartości
cmsydney

Chodzenie Kart Graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zawsze zastanawialo mnie czemu rdzen karty jest zawsze do dolu (mowa w obudowach typu tower), to rozwiazanie jest bez sensu, jak wiadomo cieplo idzie do gory wiec w tym wypadku wszystko sie zatrzymuje na karcie, wiatrak caly czas maci tym cieplym powietrzem gromadzacym sie pod karta

jesli rdzen bylby od gornej strony to cieplo by uciekalo do wiatraka w zasilaczu/obudowie, bylby lepszy przeplyw powietrza a wiatrak by zgarnial chlodniejsze powietrze

jesli karta ma chlodzenie dwoma radiatorami z obu stron to jest ok bo cieplo jest transportowane na ten polozony wyzej

co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przenoszenie ciepełka z dolnej na górną część k. graficznej to mająwszystkie pasywne radiatory. wydajnością nie powalają... na moim Geforce 5600 z http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1146 mam 55*C podczas grania... a przepływ powietrza jest spory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontuje na dolnym spadnie tyle samo albo wiecej.

Pozatym zgadzam sie z toba ze umieszczenie na góze GPU/VPU dało lepsze by efekty chłodzenia, i łatwiej by było montowac bo radiator swoijm cieżarem by sam dociskał sie do rdzenia, a tak musi byc dociskany. Ale my nic na to nie poradzimy, tak buduja karty i tak musi juz byc. :angry:

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kiedys jak byly desktopy to nie mialo znaczenia ale teraz powinni pomyslec...

i dokladnie to dociskanie, zawsze jakas pomoc natury

Jak zamontuje na dolnym spadnie tyle samo albo wiecej.

blad, efektywniej jest na gornym... czemu? bo cieplo jest transportowane na gorny i jeszcze dochodzi zjawisko konwekcji czyli w praktyce gorny radiator jest troszke cieplejszy a co za tym idzie jego chlodzenie polepsza efektywnosc

jesli zamontuje sie na dolnym to praktycznie wiatrak nie daje efektow bo zanim powietrze schlodzi radiator, cieplo zostanie przetransportowane na ten gorny

sprawdzilem to na swojej karcie

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze cala sprawa jest w konstrukcji zlacza AGP/PCI-E. Moze na dolnej krawedzi sa zlacza odpowiednie i nie oplaca sie ich krzyzowac przez plytke pcb. w sumie to cholera wie, ale jak by moznabylo robic z rdzeniem na gorze to na pewno by takie karty byly:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamontowanie drugiego Coolteka ww wymienionego na wysokości Grafiki coś da? +- jaki bedzie spadek temp? tylko trzeba otwory na wentyl wiercić... grr

 

EDIT

mam kratkę wentylacyjną na wysokości grafy, to (bez tuneli) wentyl dmuchał by na dolną część radiatora... a z tunelem na obie części

 

Radiator pod karta ma jedną zalete  Nigdy sie nie zakurzy :D

ale radiatory-kanapki na grafie się zakurzą... zwłaszcza góra co oddaje więcej W

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie troche na BTX i jedyne co ratuje karte to przewidziane w standardzie dwa wyjścia na wentyle przy samym dole budy :)

 

BTW http://www.hardwarezone.com/img/data/artic...ing-closeup.jpg

 

Aż się prosi żeby w ten bok BTX-a dać LCD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator pod karta ma jedną zalete icon_smile3.gif Nigdy sie nie zakurzy icon_biggrin3.gif:D

wiatrak na radiatorze i tragedia.... jakby przyciagal kurz....

a nawet jak sie kurzy, raz na tydzien dmuchniesz i po sprawie

ja chce karty z chipem do gory... to bedzie wydajniejsze chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...