Skocz do zawartości
Maq4all

Coolery Do Athlona 2000+ Na 166mhz Szynie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zamiar kupić tego coolera QVC-100 AlCU+ : http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3...id=29&grupa=117

 

I dlatego mam pytanie, czy podoła on w utrzymaniu dobrej temperatury na athlonie 2000+ z zwiększoną szyną z 133mhz na 166mhz?

 

A jeśli nie ma co się łudzić z tym to czy ten: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=1...id=29&grupa=117 już podoła?

 

Z góry dzięki za pomoc! Bo ten arctic który aktualnie posiadam niby ciepły, ale na standartowym taktowaniu procka utrzymuje przynajmiej 60C!

 

-edit-

Chodzi mi w głównej mierze żeby cooler nie musiał chodzić przy takim taktowaniu na maksymalnych obrotach, aby zbyt głośno nie było ;]

I co byście powiedzieli na temat http://4speed.pl/sklep.php?stan=opis&id_towaru=153 czy on by na przy miare niskich obrotach (niskim hałasie) utrzymał dobrą temperaturę na tak przetaktowanym CPU?

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stasiektoja Asus PC Probe podaje że obroty wachają się w granicach 2200-2400. Do tego ten wentyl nie ma termoregulacji (specjalnie taki brałem bo na wcześniejszym arcticu obroty spadały poniżej 1000, a to jest mniej niż pisze w specyfikacji coolera, testowałem ten wcześniejszy cooler na bartonie 2500+ oraz płycie gigabyte'a na kt400 i wszystko dobrze chodziło :/)

 

@Pci na standartowym (1,6), bo na mnożniku się nie bawiłem bo aż strach był przy tym coolerze ;]

 

Rdzeń procka to Thoroughbred.

 

A co powiecie o tym thermaltake? Czy na w miare niskich obrotach dobrze będzie chłodził to?

 

Bo wiecie ja chcę coś z tego sprzętu wycisnąć, a cenię sobie ciszę (komp chodzi w tym samym pokoju gdzie śpię), a w nocy to mam dobre transfery w sieci ;] I oczywiście nie chcę zainwestować w cooler więcej niż 100zł, bo na kasie nie śpię ;]

 

Narazie idę, bo właśnie dostałem nowe pamiątki (OCZ 512mb) i chcę je zamontować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mialem taki sam coolerek jak ty, taki sam procek jak ty tyle ze fsb200 a mnoznik x11 i chlodzlem to wlasnie Arctic'iem Copper Silentem Rev.2. Co wiecej specjalnie wyjalem czujnik zeby obroty nie wychodzily powyzej 1200.. Na ogol byly w granicach 600-800. Temperatury dochodzily do 60C ale co z tego skoro wszystko chodzilo a bylo naprawde cicho. Dziwi mnie ten twoj ustawiony na sztywno sobie nie daje rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A co powiecie o tym thermaltake? Czy na w miare niskich obrotach dobrze będzie chłodził to?

...

1609752[/snapback]

Na niskich obawiam, się, że nie za bardzo. Na wysokich dokup sobie słuchawki dla pracowników pracujących młotami pneumatycznymi.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to odrazu jakoś komp zaczął szybciej chodzić po zmianie ramów z elixirów 256mb na ocz 512mb cl2.5 ;] (hehehe kupiłem ostatni egzemplarz;])

 

Dzięki wheelerfan, właśnie o to chodziło, bo niby cooler w miare tani i wydajny tylko że te maksymalne 48db mnie przerażało, więc chciałem się dowiedzieć czy jest aż tak wydajny żeby na niskich obrotach utrzymać odpowiednią temperature ;]

 

@Bobslej ten co podałeś kosztuje niestety 115zł, a to już trochę za dużo jak dla mnie ;]

 

Teraz pytanie czy dużo będzie różnica w utrzymywanej temperaturze między coolerami QC-80 Cu a QVC-100 AlCU+, oczywiście tak aby chodziły obydwa w miare cicho ;]

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2...id=29&grupa=227

a może ktoś by powiedział coś o tym gigabyte?

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gbajt... jedyne co on robi dobre to Mobo i GPU... wiesz co, sprzedaj Elixira, będziesz mógł se dołożyć do QVC 100+Cu, i zostanie ci na Browarka by oblać penta :D

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gbajt... jedyne co on robi dobre to Mobo i GPU... wiesz co, sprzedaj Elixira, będziesz mógł se dołożyć do QVC 100+Cu, i zostanie ci na Browarka by oblać penta :D

1610660[/snapback]

GPU?? <_< Ehhh kolego karty graficzne :wink:

A co do wentylka myśle że pentek 100AlCu zrobi dobrze Athlonikowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiecie dla mnie 100zł na wentylator to taka bariera psychologiczna ;]

A może macie jakieś inne typy tak do 100zł które by to ochłodziły przy w miare niskim poziomie hałasu ;]

Co do tego pentka QVC-100 CU+, to już szczerze mówiąc wolałbym dorzucić trochę grosza i nabyć THERMALTAKE Big Typhoon, ale jak wcześniej mówiłem tą bariere 100zł nie przeskoczę ;]

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie na mojej wiosce i tam wogóle pentagramów nie mają i nie mieli ;] lol!

Ale gościu zamówił mi i ma być na jutro QVC-100 AlCU+ za 79zł.

Jak się zapytałem jednego czy mają Copper shim (czy jak to się pisze) pod athlona to gościu nie wiedział nawet co to jest ;], ale drugi powiedział że wie, lecz wątpi że będzie w któreś z hurtowni w których się zaopatrywują, ale powiedział że się postara znaleźć na jutro ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...