Skocz do zawartości
Kaeres

R9700pro, R9800se@pro, 6200@6600

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zapodaje watek bo moge miec takiego za 400pln.

Pelny R9700Pro ale nie moge znalezc na necie nic i tej karcie w porownaniu do innych firm.

Sadze, ze sa tam pamieci 3,6ns ale ich standardowe taktowanie to 620Mhz wiec juz ponad specyfikacje.

Na ile to moze sie krecic (moze ktos taka ma).

To narazie wszystkie moje pytania.

 

Update.

Doszly jeszcze do wyboru

- R9800SE@Pro, z tym, ze modowalny w pelni ale w dwoch grach sa niemal niezauwazalne arty. Nawet na screenach ich nie widac (D3 i CS1.6). Wszystki inne gry hasaja.

Pamieci 2.8ns (256bit). Karta firmy Powercolor.

 

- Winfast 6200 modowalny na 6600.

 

Ceny mniej wiecej te same tak wiec tylko wybor mnie interesuje pod wzgledem wydajnosci.

Wierze, ze ten R9800SE@Pro faktycznie jest sprawny i tylko jakies kropeczki raz na minute pokaze (mnie to az tak nie drazni).

Jak sie sprawuje 6200@6600 ?

Mialem R9500Pro i na czym odczuje przyrost predkosci ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o karty Ati to jest troche dziwnie. Karty noname byly zmora w kartach opartych na R200(i ich pochodne) ale jesli chodzi juz o R300 w gore to role sie odwrocily, dzisiaj nie ma juz prawie kart noname, do tego karty 9700/PRO czesto byly robione przez Ati i wysylane do firm gdzie byly naklejane naklejki firm np. His, Sapphire, Gigabyte, czasem firmy dawaly inny wentylatorek itp. ale karty sa te same.

Do tego Mint czesto pakuje do swoich pudelek karty innych firm np. Sapphire i np. znajomy kupil MINTA R8500 a w srodku byl Sapphire.

Dlatego uwazam ze nie masz sie czego obawiac a co do taktowania pamieci to R9700PRO ma standardowe taktowanie 310MHz(620DDR) wiec karta nie ma zawyzonego taktowania ;).

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mint to łajno

1611216[/snapback]

:mur: czytając twoje posty stwierdzam jedno

IĆ STOND

:blink:

a co do minta, to jak za taką cene warto... co prawda nie mialem doczynienia konkretnie z tym modelem , ale mialem pare grafik minta i niebyły one takie złe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł to trochę dużo jak za 9700 Pro, a co do kart minta to miałem GF 2 MX 400 64 bit niegdyś i chodziła całkiem miło :D

1611457[/snapback]

rzeczywiscie...nie wiem czemu ale spoglądając za pierwszym razem widziałem wyraźnie 360 :blink: chyba sie starzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moją R9500 Mint'a nie narzekam. Potoczki się ładnie odblokowały. Troszku dało radę kartę podkręcić. Myślę, że mieści sie w średniej krajowej.

Na marginesie, patrząc po sig'ach mało kto Mint'y ma.

Ja swojego kupowałem jak byłem prawie zielony w temacie, ale nie żałuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Minta

Nie jest to żaden no name czy jakieś dziadostwo jak twierdzą "znafcy" tylko kanadyjski oddział Ati.

Karta spisuje się świetnie od roku(kupiłem używkę na allegro) ale kręci się niespecjalnie(patrz sig).Pamięci na mojej ,o ile się nie mylę, to chyba hyny 3,6 czyli kiepsko.

Na sprzęcie z podpisu np Counter Strike Source ustawia domyślnie wszystkie detale na max więc nie jest żle .Ze swojej strony polecam gorąco chociaż powinieneś taniej trafić(ok 350),no chyba że wypatrzysz w dobrej cenie R9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie slabiutko sie kreci.

Ladnie wszyscy piszecie, ze mozna wytargac na allegro tansze sztuki.

Sek w tym, ze koles ma najtansza R9700Pro na allegro jako kup teraz !

Jestem na bierzaco od kilku dni i nie znalazlem nic szczegolnego.

A 450pln nie dam za Mediona, ktory sieknie za niedlugo.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie slabiutko sie kreci.

Ladnie wszyscy piszecie, ze mozna wytargac na allegro tansze sztuki.

Sek w tym, ze koles ma najtansza R9700Pro na allegro jako kup teraz !

Jestem na bierzaco od kilku dni i nie znalazlem nic szczegolnego.

A 450pln nie dam za Mediona, ktory sieknie za niedlugo.

1614685[/snapback]

 

W zeszłym tygodniu kupiłem na allegro R9700pro za 350 PLn z przesyłką.

 

r9700pro

 

Sam widzisz że można wyczesać taniej niż piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek z allegro chce mi sprzedac R9800SE 256bit z 99,9% modowaniem na Pro. Powercolor z pamieciami BGA 2.8ns. W standardzie juz smiga na 380/680.

400pln z przesylka. Lepiej tego minta R9700Pro czy w tej samej cenie R9800SE @ Pro ?

Podobno niemal niezauwazalne arty w D3 i CS1.6

Reszta gier ZERO artow !

Ryzykowalibyscie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym nie ryzykował!! Różnie to bywa u niego były arty w D3 i C.S 1.6 a u ciebie może byc w połowie gier. Ja bym chyba brał tego Minta 9700 Pro podobno jest lepszy niż 9800 SE a jak go podkrecisz to bedzie prawie to samo co 9800 Pro :D Jak są arty to nie jest już to samo :lol: Zresztą zrobisz jak chcesz jezeli ci to nie przeszkadza to bierz tego 9800 SE :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w dodatku kolega z forum sie zaoferowal

Winfast 6200 @ 6600 sprawdzony. pewny mod i OC.

Kiepsko na pamieciach sie kreci.

Jak w grach bedzie w porownaniu z R9700Pro (bo 3dmarki to ja mam ponizej .... :P ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na forum pclabu koles sprzedawal nowke 9800pro od saphire za 450zl dokladnie , wiec 400zl za uzywanego 9700pro to lekko za duzo , juz lepiej wes to 6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Minta

Nie jest to żaden no name czy jakieś dziadostwo jak twierdzą "znafcy" tylko kanadyjski oddział Ati.

1614035[/snapback]

Witam.Czy czasem Ati nie jest czasem firmą z Kanady?Mamy więc Kanadyjski oddział Kanadyjskiej firmy :shock: Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy czasem Ati nie jest czasem firmą z Kanady?Mamy więc Kanadyjski oddział Kanadyjskiej firmy  :shock:

1620399[/snapback]

MiNt

Z tego wynika na pewno, że oddział na Amerykę Północną mają w Kanadzie, a na Europę w Polsce.

No i ofkoz MiNt nie jest oddziałem ATI, podobnie jak nie jest nim Saphire, Asus etc.

Można zerknąć, że generalnie robią w elektronice, ale zapewnie korzystają głownie z cudzych pomysłów. Taki średniak, w Polce mniej popularny, chociaż ten oddział MiNt'a na Europę zlokalizowany w Polsce sugerowałby co innego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test GF6600 i R9700PRO jest pod tym linkiem:

http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050705/index.html

Jest 3DMark05, HL 2. D3 i inne gry. Sam bym chętnie wziął jakiegoś 9700, najlepiej Herculesa, ale na razie nie mam ani kasiory, ani na Allegro takiej karty nie ma. Ale kasiora powinna być wkrótce :) Ja wolę jednak 9700 od 6600. Po pierwsze cena - Radeon jest wydajniejszy i stówkę tańszy. Po drugie Radeona ma szynę do pamięci 256BIT i PEŁNE 8 potoków. Zadnych kompromisów. Po trzecie - inwestowanie w nowe technologie vide VS i PS 3.0 w chwili obecnje to strata kasy. Przy tanich kartach i tak nie będzie szło za bardzo włączyć maks detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi tyle opinii.

Od kolegi z forum biore Gf 6200 eknietego na 6600 i do tego OC za 385pln z wysylka.

Najtanszy R9700Pro byl Minta wlasnie za 400pln do tego wysylka i bez gwarancji.

Jezeli mi znajdziesz porzadne R9700Pro do 390pln z wysylka to sie jeszcze zastanowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres dobże ci radze nie bierz tego 6200@6600 powód jest prosty poprostu ma szyne pamieci 128 bit :-| a 9700 Pro i 9800 Pro mają 256 bit wiec 6600 już jest w tyle a w dodatku Radki jeszcze podkrecisz( jezeli kupisz Herculesa to juz wogule) i bedeziesz miał extra karte a to że seria kart GeForce 6xxx mają Pixel shadery 3.0 to narazie ,,bubel,, bo narazie i tak wszytskie gry nie bedą tego wykorzystywały mysle że taki 9700 Pro-9800 Pro bedzie wydajniejszy niż 6200 i do tego zmodowany!! wybór należy do ciebie :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test GF6600 i R9700PRO jest pod tym linkiem:

1620944[/snapback]

radeon jest wydajniejszy mowisz? moze wtedy gdy gf jest niekrecony... stuknij 8k to pogadamy [of kors bez hardcore oc] 6600 tez ma pełne 8 potoków :mur: i nie wiem skad info ze ich ma nie miec...po za tym szyna 256bit daje we znaki dopiero w wysokich rozdzielczosiach , a radek juz sie do nich nie nadaje, wiec w 1024 6600 bedzie znow szybsze... a co do ps3 i vs 3 to rzeczywiscie strata kasy, lepiej miec karte z ps2 i mnie fpsow niz karte z ps3 i wiecej :mur: kufa człowieku graj w splintera w ps1.1 a ja w 3.0 i ciekawe kto bedzie mial wiecej fpsow i ładniejszą grafe :blink:

 

Kaeres dobże ci radze nie bierz tego 6200@6600 powód jest prosty poprostu ma szyne pamieci 128 bit  :-| a 9700 Pro i 9800 Pro mają 256 bit wiec 6600 już jest w tyle a w dodatku Radki jeszcze podkrecisz( jezeli kupisz Herculesa to juz wogule) i bedeziesz miał extra karte a to że seria kart GeForce 6xxx mają Pixel shadery 3.0 to narazie ,,bubel,, bo narazie i tak wszytskie gry nie bedą tego wykorzystywały mysle że taki 9700 Pro-9800 Pro bedzie wydajniejszy niż 6200 i do tego zmodowany!! wybór należy do ciebie  :D

1621138[/snapback]

extra, czyli 6600 nie podkrecisz Oo wogóle czlowieku nie mając tej karty w rękach kto pozwala ci wydawac z siebie takie bzdurne jęki?

prawda jest taka ze dzis najlepszym wyborem jest 6600 , albo dozbieranie do 6800Le

 

Kaeres bierz tą karte, chyba ze stac cie na 6800le ... nic wydajnieszego dzis nie znajdziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leborg

Nie denerwuj sie az tak bardzo ;)

Na poczatku 6600GT porownywalo sie z 9800PRO(ten pierwszy troche szybszy)

9700PRO jest troche wolniejszy od 9800PRO(9700PRO mozna podkrecic do 9800PRO).

Teraz ludzie porownuja 9800PRO z 6600 ;). To troche smieszne jest ;).

6600 ma slabe pamieci i wkrecenie ich na 650MHz bedzie juz wyczynem a taki 9700PRO standardowo ma taktowanie pamieci 610MHz i ma 256bit'owa szyne czyli tak jakby mial taktowanie 1,2GHz przy 128bit'owej magistrali w 6600.

A przepustowosc pamieci nie jest wazna tylko w wyzszych rozdzielkach ale rowniez przy FSAA/AF wiec po wlaczeniu FSAA/AF na 6600 bedzie przycinka a na 9700PRO nie.

Do tego tylko najnowszy Splinter Cell ma wybor tlko miedzy PS1.1 a 3.0 a tam gdzie jest mozliwosc wyboru jeszce 2.0 to roznicy w jakosci nie ma az takiej duzej a HDR i tak na tej karcie nie wlaczy sie chyba ze ktos lubi grac przy 5-15fps to prosze bardzo ;).

Do tego nie kazdy chce krecic karte bo to zmniejsza jej zywotnosc, do tego trzeba kupic lepsze chlodznie(dodatkowy koszt) do tego to jest 6200@6600.

A kolega wspominal ze nie jest to 8 potokowiec dlatego ze posiada tylko 4 ROP'y. Posiada 8 potokow PS wiec starsze gry(wykorzystujace single tex) beda widziec karte jako 4 potokowca(fakt) a nowe(z multi tex) jako 8 potokowca.

 

I zawsze jak ktos pisze o roznicach PS2.0 3.0(ze stajni nVidi) podaje SC:CT gdzie degfakto PS3.0 wprowadzono tylko na prosbe nVidi(troche kasy poplynelo) i te same efekty mozna uzyskac na PS2.0(HDR tez ale inna metoda).

Co do benchmarkow to nie od dzis wiadomo ze 3DMark03 jest naszpikowany optymalziacjami pod karty nVidi(patrz FX'y ktore uzyskuja wiecej niz analogoczne karty Ati).

Ciekawe kiedy bedzie sie porownywac 9700 z GF6200 ;). Przeciez GF ma SM3.0 ;).

 

Troche dystansu proponuje. 9700PRO po lekkim wykreceniu ma wydajnosc zblizona do 9800PRO a ten jest konkurencja 6600GT a 6600 to tylko na GPU podreci sie do 6600GT ale bedzie cierpial na mala przepustowosc pamieci i 9700PRO to moze w 640x480 bedzie dorownywal(no moze w 800x600) ale po wlaczeniu FSAA/AF bedzie odstwala i to duzo.

 

A najlepiej jak wspomiales kupic 6800 ale nie LE bo do 12p. doklada sie pare zl. i jest sie pewnych 12p. i mozliwe ze odblokuje sie 4 dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...