Skocz do zawartości
barbaros

Zwisy, Konroler Ide ...

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest nastepujacy. zaczelo sie ktoregos pieknego dnia od tego, ze mi komp zaczal w roznych sytuacjach zwisac. robilo sie restart i wszystko bylo ok, potrafil chodzic pare dni, czasem pare godzin. po jakims czasie zaczelo sie dziac tak, ze jak juz zwisl, to ciezko go bylo potem uruchomic, gdyz albo nawet do biosu nie dochodzil albo jakos w trakcie ladowania zwisal albo przy haselku albo ladujac programy. czasem trzeba go bylo kilka razy zresetowac, zeby sie obudzil, co ktoregos razu trwalo az godzine. dzisiaj przeszedl sam siebie, gdyz od rana go jeszcze nie odpalilem. jako, ze w domu sa jeszcze dwa inne sprzety, to moglem sobie potestowac komponenty. no i speedfan na dyskach nic nie pokazuje, sa na pewno sprawne, transfery do 30 mega dochodza, memtest po godzinie nie wykazal zadnego bledu, grafe zalozylem stara i bylo to samo, odlaczylem sieciowke i muzyke i dalej. zasilacz idealny nie jest, ale dziala. w koncu sobie przypomnialem, ze to msi jest i ma te 4 diodki na tyle. zgodnie z ksiazka to sie wykrzacza na "initializing hd controller". wywalilem z niego wszystko co moglem, dyski, cd-rom, pamieci, wszystkie karty, zostala sama gola plyta i dalej to samo, wiec zadne urzadzenie nic mi tam nie krzaczy, poza tym testowalem je wszystkie. co byscie radzili jeszcze zrobic, aby sie upewnic, ze to kontroler hdd jest zrypany? dodam, ze wszystkie czesci mam podwojne, ale plyty glownej nie i nie moge sobie tego zalozyc na inne mobo i polukac, czy dalej jest tak samo. sory, za przydlugiego i nudnego posta Smile. uprzedzajac fakty, rozne tematy o zwisach i tym podobnych czytalem, nie musicie mi ich tu wklejac Very Happy.

 

platforma:

msi kt3-ultra2

athlon 1800 xp

512 mb ddr

sb 5.1 live

radeon gb 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to chyba nie kotroler hdd, bo dzisiaj sprzet sie wykrzaczal w roznych momentach startu, np. "testing vga bios" albo "memory detection test", wiec chyba czas szukac innego zasilacza i zobaczyc co to zmieni.

1613644[/snapback]

Zobacz na innej pamieci i poogladaj kondensatory na plycie czy nie sa napuchniete albo wylane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...