Skocz do zawartości
matdys

Intel P4 540 Lga

Rekomendowane odpowiedzi

ty chcesz na prescottcie miec 30*C??? zapomnij od razu...

 

a co do pytania to moze to:

http://www.4max.pl/default.asp?g=24&produkt=917

http://www.4max.pl/szukaj.asp?prod=&tekst=typhoon&x=0&y=0

 

tylko nie chce mi sie szukac gdzie najtaniej

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał powyżej... 30 stopni przy AC zapomnij... nawet przy najlepiej wntylowanej budzie.... a tym bardziej wykreconym do 3.9... ja mam TT BT i przy 3.6 w idle ... czyli tylko przegladanie necika....na min obrotach 48 stopni.... a ustawiony na 3.0.... 42-43 w idle .... nawet jak nastwaie wszystkie wentyle na maxa w budzie i na coolerze to moze w idle zejde do 39-40 max.... ale 30 na AC przy naszych grzaleczkach jest nie osiagalne... chyba ze bedzie zima i zrobisz sobie rpzeciag w chacie a kompa postawisz kolo okna... to jest szansa na 30stopni.... za ta cene troche wyboru: Pentagram 120CU+, Zalman 7700, TT BigTyphon, XP 120... jakikolwiek wezmiesz bedzie dobrze kazdy ma swoje wady i zalety... kupe juz bylo na forum o tych wentylach... poczytaj... testow wsieci tez nie brakuje...

 

Pozdrawiam Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowałem Arctic Freezer'a 7 i oto wyniki.

 

Idle - średnio 32 stopnie.

Stress - Torture test na Prime95 około 55 stopni.

 

PS. W budzie mam dwa wentyle jeden wyciągający, a drugi wdmuciach!ący.

PS2. Pasta jaką zastosowałem to Arctic Ceramique - przypominam, że się jeszcze nie rozgrzała, więc 1-3 stopni może spaść w dół.

 

EDIT

 

Tak wygląda wnętrze mojego PC.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Beckson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowałem Arctic Freezer'a 7 i oto wyniki.

 

Idle - średnio 32 stopnie.

Stress - Torture test na Prime95 około 55 stopni.

 

PS. W budzie mam dwa wentyle jeden wyciągający, a drugi wdmuciach!ący.

PS2. Pasta jaką zastosowałem to Arctic Ceramique - przypominam, że się jeszcze nie rozgrzała, więc 1-3 stopni może spaść w dół.

 

1613960[/snapback]

UUUUU... To ja mam na boxsie srednio 40 stopni a w stresie max 60 stopni, chyba kupie zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, nie wiem czy coś więcej osiągniesz na Zalmanie. Wiem jedno napewno - wydasz o wiele więcej kasy :mur: . Może ktoś jeszcze się wypowie, ale Presscot'y to naprawdę niezłe grzały i AC ciężko je schłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten 1614234[/snapback]

 

wlasnie przymierzam sie do czegos takiego...

hmmm 30* mowisz... to bardzo ciekawe... bardzo....

 

ja na moim pentagramie przy fsb 236 mam w idle 39-40* w stressie dochodzi do 66-67* pasta AS5.. no i huragan w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowałem Arctic Freezer'a 7 i oto wyniki.

 

Idle - średnio 32 stopnie.

Stress - Torture test na Prime95 około 55 stopni.

 

PS. W budzie mam dwa wentyle jeden wyciągający, a drugi wdmuciach!ący.

PS2. Pasta jaką zastosowałem to Arctic Ceramique - przypominam, że się jeszcze nie rozgrzała, więc 1-3 stopni może spaść w dół.

 

EDIT

 

Tak wygląda wnętrze mojego PC.

 

1613960[/snapback]

Hmmm cacy widok :) Też mi sie marzy taki "system" :D ale chyba natne budowe i ustawie "wichurnika" pod kątem do freezera, rzecz jasna nie na tym co teraz mam bo tego nie warto ulepszać :D BTW Na czym polea torture test w prime ? nazwa brzmi tak jak by mogła zakatować mojego celka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przymierzam sie do czegos takiego...

hmmm 30* mowisz... to bardzo ciekawe... bardzo....

 

ja na moim pentagramie przy fsb 236 mam w idle 39-40* w stressie dochodzi do 66-67* pasta AS5.. no i huragan w obudowie.

1614278[/snapback]

mam J a one sie mniej grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo tez zalezy od producenta plyty i sposobu a raczej miejsca umieszczenia "czujnika" i odczytu temeratury.. ja wczesniej mialem gigabyte i temeratury byly 8-9 stopni mniejsze.... przesiadlem sie na abita i .... wielkie galy ... chlodzenie zamontowane i posmarowane z zegarmistrzowska precyzja a tu na wstepi 8-9 stopni roznicy... poczytalo sie forum i czlowiek dowiedzial sie ze abity tak juz maja.... ze powiedzmy nie zawyzaja... tylko "dokladniej" podaja temerature procka... wiec osoby majace te same procki z tym samym chlodzeniem na plytach roznych producentow moga miec rozne odczyty....

 

Pozdrawiam Szem

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nwy se tak nie porownujcie temparatur miedzy soba bo one tez od posiadanej mobo ia czasem nawet i biosow zaleza

 

i podawajcie na oko jaka macie temp w pokoju

 

bo nie sztuka jest miec 30* na procku przy 5* w pokoju:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Pasta się już dogrzała i tempertaury spadły o 3*

 

IDLE - 29*

STRESS - 52*

 

Torture Test polega na jak największym obciążeniu proca w celu sprawdzenia jego stabilności, a także temperatur jakie osiąga.

Edytowane przez Beckson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przesiadlem sie na abita i .... wielkie galy ... chlodzenie zamontowane i posmarowane  z zegarmistrzowska precyzja a tu na wstepi 8-9 stopni roznicy... poczytalo sie forum i czlowiek dowiedzial sie ze abity tak juz maja.... ze powiedzmy nie zawyzaja... tylko "dokladniej" podaja temerature procka... wiec osoby majace te same procki z tym samym chlodzeniem na plytach roznych producentow moga miec rozne odczyty....

1614495[/snapback]

Zgadzam się niestety, że te odczyty to jedna wielka loteria. A prym wiedzie chyba właśnie Abit. Ostatnio "gul mi skoczył" jak zaktualizowałem bios do mojej AS8 (ostatni bios wprowadzał rekalibrację czujnika temperatury CPU). Odczyty zmieniły się średnio o 8-10 stopni w dół. Wygląda to tak, jakby obniżono próg odczytu temperatury o te 10 stopni, bo nie chce mi się wierzyć żeby mój P4 2800@3000 w idle miał 36 stopni na boxie, a w stresie 48 . 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...