Skocz do zawartości
lookeen

Grafika W Laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wyglada kwestia wydajnosci kart graficznych w laptopach?mam konkretnie na mysli 2 karty:

 

1.Intel Graphics Media Accelerator w/10MB-128MB

i

2. ATI Mobility Radeon X300

 

wiem ze intela ma pamięć przydzielaną z ramu. ale czy w przypdku 1024MB ramu, ma to duze znaczenie?

 

dzieki za odpowiedz

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie chcesz Toshibe ? Może jakiegos HP Compaq albo ASUS ?

 

To czy warto dopłacać zależy do czego chcesz wykorzystać tego kompa. Intelowski Accelerator ma wsparcie dla direct 9.0 więc filmy oglądniesz spokojnie. Jakbyś chciał jakieś gry 3d to na pewno będą lepiej chodzić na x300 ale w tych najnowszych max detali nie oczekuj na x300. Jak ma Ci tylko służyć do pracy i ewentualnie filmów/zdjęć to intelowska starczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.To czy pamięć dla karty jest dzielona z RAM'em, nie ma większego znaczenia.

2.Zdecydowanie lepszy wybór to X300, ale nie za rownowartosc 700zl.

3.Za 5400zl mozna miec np acera aspire 5024wlmi albo travelmate 4104wlmi z radkiem x700.

4. Jesli koniecznie już chcesz toshibe, to bierz m45, zdecydowanie lepsza pod wzgledem parametrow(moze oprocz grafiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden ze mnie ekspert w sprawach laptopow, takze prosze o wyrozumialosc przy tym pyt;)

 

czy jezeli zainwestuje w lapka z karta graf intela to bedzie mozliwosc zamontowania pozniej jakiejs lepszej karty, czy to ze jest to karta zintegrowana uniemozliwi mi juz dokonanie takiego zabiegu?

 

dodam ze nie zamierzam napierac w jakies najnowsze gierki, raczej cos starszego z klasyki, no ale gry 3D tez by sie przewinely pewnie.

Mozecie podac przykladowe gry jakie pojda pod w/w Intelem a jakie juz nie?

 

dzieki za pomoc i wyrozumialosc;)

 

pzdr

Edytowane przez lookeen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie tej zmiany karty, tam nie ma wogóle złącza PCI Express, nie to raczej niemozliwe ale niech ktoś lepszy ode mnie się wypowie.

 

A co ruszy .. hmm .. Q2 chyba ruszy :P

Ale tak naprawdę to nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci wymiany karty, intel GMA900 to mniej wiecej odpowiednik geforce 2 ze sprzetowa obslugo directx9.Pograsz sobie płynie bez problemu w rozdzielczosci 1024x768 quake3, call of duty Unreal Tournament 2003 i tego typu gry.Jest to aktualnie najwydajniejsza grafika ze wspoldzielona pamiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki vitucky!

 

pocieszyles mnie, chyba zdecyduje sie na lapa z intelem,

 

teraz kwestia czy qmpel mi go ziwiezie z usa no i czy toshiba bedzie uznawala gwarancje?

 

wiecie moze jak jest z gwara na toshiby z usa?i tak napisalem do nich ale moze ktos z was cos słyszal na ten tamat?

 

jak nie beda uznawali to chyba zrezygnuje i kupie u nas tecre a4-131 i bede mial gware na 2lata no i radeona X300 ;) , kosztem mniejszej o 512Mb pamieci i 40GB dysku;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest w HP, uznają międzynarodową gwarancję tylko na modele, które są dostępne też w Polsce - z prostych powodów - do tych, których w Polsce nie ma nie mają części.

 

A M45 chyba jeszcze nie ma tak więc możesz mieć problem. Ale Toshiba Polska sama Ci odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci wymiany karty, intel GMA900 to mniej wiecej odpowiednik geforce 2 ze sprzetowa obslugo directx9.Pograsz sobie  płynie bez problemu w rozdzielczosci 1024x768 quake3, call of duty Unreal Tournament 2003 i tego typu gry.Jest to aktualnie najwydajniejsza grafika ze wspoldzielona pamiecia

1614388[/snapback]

Akurat "Unreal Tournament 2003" nie działa płynnie na GMA900 (przynajmniej u mnie). Nawet po ustawieniu rozdziałki 640x480 i minimalnych detali na niektórych planszach nie ma wystarczającej płynności wg mnie. Aczkolwiek Quake 3 faktycznie bez problemu działa w 1024x768, wszystkie częście GTA chodzą pięknie (San Andreas w 640x480 chodzi płynnie, już o tym pisałem). Wystarczająca jest nawet do "Star Wars: Knights of the Old Republic" w 1024x768. To samo się tyczy np. Warcrafta 3 i C&C Generals. Bez problemu działa też emulator nintendo64 (Project64 1.6), który np. na Radku 9100 nie chciał mi się w ogóle uruchomić :(. Więc karta jest IMO przyzwoita. Szkoda że nie uruchamia mi się kkrieger :(, bo bym zobaczył na co naprawdę stać tą kartę (albo na co nie stać :) ).

Jeśli miałbym tą kartę przyrównywać do jakiegoś Geforca2, to wydajność jest najbardziej zbliżona do Geforca 2 Titanium. Jeśli chodzi o zabieranie pamięci przez grafę - mam tylko 512MB i nie odczuwam żeby mi jakoś specjalnie ubywało przez zachłanną grafikę.

Podsumowując - GMA900 jest ok, ale nie dla typowego gracza. Nowe gry chodzą, ale trzeba być przygotowanym na minimum detali i minimalną rozdzielczość (co nie jest i tak gwarancją grywalności). Ale za to gry do 2003 roku są w 99% grywalne, więc nie jest źle :).

Edytowane przez wypass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy też wspomnieć, że te nowsze gry i nie tylko mogę się wogóle nie włączyć- może wyskoczyć błąd itp.

1615211[/snapback]

Niestety i tak bywa. Mi osobiście tylko jedna gra się nie chciała uruchomić, czyli wymieniony wyżej kkrieger. Ale ponieważ jest to gierka zajmująca 90kB napisana przez jakichś fascynatów, wymagania ma nieziemskie i jest to wersja beta, to nie wiadomo czy nie jest to wina tej gry. Mimo wszystko lepiej przed zakupem jakiejś gry zorientować się czy na lapku będzie śmigać. Edytowane przez wypass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i tak bywa. Mi osobiście tylko jedna gra się nie chciała uruchomić, czyli wymieniony wyżej kkrieger. Ale ponieważ jest to gierka zajmująca 90kB napisana przez jakichś fascynatów, wymagania ma nieziemskie i jest to wersja beta, to nie wiadomo czy nie jest to wina tej gry. Mimo wszystko lepiej przed zakupem jakiejś gry zorientować się czy na lapku będzie śmigać.

1615291[/snapback]

o w morde! ale zoptymalizowany kod wymagajacej gry zajmujacy tylko 90kb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie widziales, to jak najszybciej nadrob zaleglosci. na forum byl nawet temat o niej.

1615344[/snapback]

Ja wiem, że to już się w OT zamienia, ale jak zobaczyłem tego .kkgrigera to stwierdziłem, że czas przestać szukać laptopa z DVD+/-RW DL tylko kupić FDD pod USB:P

 

Przecież jak to się mieści w 96kb .. Koniec ery DVD ! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...