Skocz do zawartości
opol

Dziwny Problem Z Neostrada.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze skonfigurowaniem neostrady w linuxie Mandriva LE 2005. Jeden raz udalo mi sie polczyc ale po niecalej minucie polaczenie zostalo zerwane i pozniej juz ani razu nie udalo mi sie polaczyc. Wyglada na to ze sterowniki do chipsetu na plycie glownej sa dobrze zainstalowane (ASUS K8N-E Deluxe). Bardzo prosze o pomoc w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem podlaczany przez RJ45. Jeden z pierwszysch jakie byly sprzedewane z neostrada. CellPipe Lucent CELL-20A-GX-E. W windowsie xp wystarczy tylko utworzyc nowe polaczenie aby chodzil net. Wiem ze w linuxie tez tylko to wystarczy ale wyglada na to ze jest jakis problem bo nie moge sie polaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "centrum konfiguracji mandriva" > siec i polaczenia > utworz nowe polaczenie > adsl > podaje nazwe uzytkownika, haslo > polaczenie prze pppoe. I nic.... probowalem zainstalowac rp-pppoe ale to tez nic nie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo zazwyczaj zaskakiwało (tak wynikało z komentarzy userów). Obejrzyj logi "/var/log/messages" i "/var/log/syslog" pod kątem ppoe, adsl albo coś w ten deseń i ewentualnie wrzuć tu te fragmenty logów.

 

Możesz spróbować jeszcze czegoś takiego: z konsoli (jako root) wpisz "service network restart" (o ile w międzyczasie nie zmieniałeś konfiguracji). Jeśli zaskoczy, to co jakiś czas patrz w logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...