Skocz do zawartości
marcin2277

Problem Z Glibem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem linuxowym n00bem, więc zgodnie z wieloma postami na początek zainstalowałem Mandrive 2005 LE. Wszystko było w pożądku doputy, dopuki nie zechciałem zainstalować aMule. Podczas kompilacji wystąpił tzw. error: :mur: potrzeba wxGTK. Spoko. Przy próbie jego kompilacji napisało że potrzeba GTK+, więc próbowałem go kopmilować. Tu też wystąpił error: :mur: potrzeba Gliba, Pangoo i Atk. Zaczołem od Gliba - poszło wszystko ok. Atk i Pangoo równierz udało mi sie skompilować., więc powróciłem do GTK+. I znowu error: :mur: ku mojemu zdziwieniy wyskoczyło, że potrzebna wersja Gliba to min. 2.7.1

 

(takie coś wyskoczyło:

 

Requested 'glib-2.0 >= 2.7.1' but version of GLib is 2.6.3

configure: error: Package requirements (glib-2.0 >= 2.7.1 atk >= 1.0.1 pango >= 1.9.0) were not met.

Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you

installed software in a non-standard prefix.

 

Alternatively you may set the BASE_DEPENDENCIES_CFLAGS and BASE_DEPENDENCIES_LIBS environment variables

to avoid the need to call pkg-config. See the pkg-config man page for

more details.

 

)

 

choć właśnie tą wersje skompilowałem 10 min. wcześniej. :mur:

 

Nie wiem co zrobiłem źle lub czego nie zrobiłem ponieważ to mój pierwszy linux więc prosze was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle, bardzo źle kombinujesz, i to pod górkę.

Nic nie musisz kompilować, wystarczy że dodasz bazę pakietów (z konsoli, jako root):

urpmi.addmedia rozne ftp://mandrivauser.de/rpm/GPL/andyrtr/2005/RPMS/ with hdlist.cz

Później tylko "urpmi amule", odpowiedzieć "y" na pytanie czy ma ściągać pakiety zależne i będzie działać. Aha, wywal te rzeczy które wcześniej pokompilowałeś (make uninstall).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...