Skocz do zawartości
Feanor

Xp + Ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem postaram sie go przedstawic ale najpierw sprzet : P4 1.5 ghz 128 rdram GeForce 2 mx 400 64 mb - jeden dysk ibm 40 gb

Otoz problem polega na tym mialem zainstalowanego Windows XP English z SP1 na C ( mam jeden dysk podzielilem go na dwie rowne partycje kazda po 20 gb )

wszystko bylo ok i chcialem zainstalowac ubuntu 5.04 wszystko instalacja poszla gladko . I co uruchamia mi odrazu ubuntu mysle ok pewnie bede musial zmienic w ustawienach gruba. loguje sie wszystko wporzadku otwieram z ciekawosci wpisuje zeby mi pokazalo partycje i co ? mam jedna partycje 40 gb. LOL ! a Windowsa xp chyba usunelo albo wogule nie wykrylo sam nie wiem. Zdenerowalem sie i sformatowalem i ponownie zainstalowalem xp teraz jestem na xp i chce zrobic tak

miec xp pro english sp 1 na C: ( znow podzielilem na dwie rwone partycje )

doinstalowac ubuntu 5.04 na D: nie tracac zadnych informacji i miec te dwa systemy instalowalem normalnie ale cos mi [ciach!]lo xp moze ktos mnie oswieci bo jestem newbie w linuxach ale tez z tego co sie orietnuje niektore linuxy automatycznie sie uruchamiaja nie pytajac o to jaki system wybrac jesli z ubuntu jest tak samo to prosze powiedziec co musze wpisac i gdzie zebym mial dwie mozliwosci czyli wybor miedzy xp a ubuntu 5.04

 

Przepraszam jeszcze raz za takie blache pytania szukalem w necie ale nie moglem nigdzie znalesc a potrzebuje tego pilnie i nie znam sie zbytnio na linuxie wiec pomyslalem "kto pyta nie bladzi" prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś czy w instalatorze Ubuntu jest coś w stylu: instalacja automatyczna, instalacja własna, zaawansowana albo coś w ten deseń? Po prostu musisz wybrać docelową partycję na której ma się zainstalować Ubuntu. Instalator Ubuntu powinien sam dodać Windows do menu wyboru systemu podczas startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ale teraz chce sie dwoiedziec krok po kroku jak w tych ulotkach co daja np : wloz plyte itd

bo nie chce niczego sknocic bo nie chce mi sie jeszcze raz instalowac xp bo mam plytkie porysowana i instaluje pare razy dluzej niz normalnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...