Skocz do zawartości
ploki21

Monitory Lcd 17 Jaki Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) zamierzxam nie dlugo kupic swój pierwszy monitor LCD '17 chcialbym wydac na niego nie wiecej niz troche powyzej 1000zl zastanawiam sie nad kupnem SAMSUNGA N 713 . CO myslicie na temat tego monitorka i czy polecacie jakies inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez dolaczam mi glownie do netu potrzebny panel. Prosze doradzcie mi cos bo ja juz sam nie wiem mam najwieecej 1100 i myslemalem nad samsungiem 710n albo nad LG1715 albo 1730. i Nie wiem co wybrac??? Jak u samsunga z gwarancja? Głownie mi sie podoba ten LG 1730s co o nim myslicie? Bo jutro bym chcial po niego skoczyc ale nie wiem czy sie oplaci?

Edytowane przez kusztyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli żadna wada, różnicy praktycznie nie uraczysz, ale ja może powiem coś z własnego doświadczenia, byłem u kumpla który posiada 710N (zdaje sie to samo tylko ze 713 ma 8ms, a 710 ma 12ms) i wszystko dosyć fajnie, ale denerowało mnie to, że jak patrzałem na czarny text napisany na białym tle to niektóre literki były zielone (kumpel twierdzi, że po przyzwyczajeniu tego nie widać), nie wiem czy tak ma tylko jego egzemplarz czy tez wszystkie takie modele, ale z takim czymś się spotkałem, dodatkowo, gdy ja kupiłem monitor (lg 1740b) zauważyłem, że mam nieco ładniejsze kolory od niego), ale ogólnie jeśli miałbym ograniczony budżet to brałbym ten monitor bo jest cłkiem fajny za nie wygórowaną cene

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie brałbym samsunga 710N w wersji bez pivota,zbiera dobre recenzje wśród tanich LCD 17,popatrzcie też sobie na ranking chipa,ale warto obadać te zielonkawe czcionki w sklepie naocznie,być może to tylko kwestia regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj LG 1730S i jestem bardzo zadowolony nie ma smurzen jak narazie nie zauwarzylem. Jedynie co mi sie nie podoba to slabe konty widzenie ale tak jestem zadowolony jak do tej pory. Moge go wam polecic jak potrzebny wam panel nie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli żadna wada, różnicy praktycznie nie uraczysz

oj nie. Ostatnio przeszedłem z wejscie vga na dvi (w koncu kupiłem dobry kabel) - roznica jest Kolosalna. Byłem zaskoczony, jak wielka, masakra. Lepsza ostrosc, lepsze kolory, zadnych zakłóceń. Po tym co zobaczyłem, nigdy nie kupiue nic bez wejscia DVI. Monitor to LCD HP L1810 18,1 cala.

zdrówko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może twój model tak ma, ja kupiłem mój monitor w wersji B (czyli bez dvi) z uwagi na to, że pare osób (w tym np kucyk) pisali iż różnicy praktycznie nie widać, a zeby ją dojrzeć trzeba się dokładnie przyjrzeć, więc wolałem zaoszczędzić (model P jest dość sporo droższy) i jestem zadowolony, byłem u kumpla, który ma lcd podłączone pod dvi i jakiś różnic się niedopatrzyłem, możliwe, że to zależy od firmy czy też danego modelu monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może twój model tak ma, ja kupiłem mój monitor w wersji B (czyli bez dvi) z uwagi na to, że pare osób (w tym np kucyk) pisali iż różnicy praktycznie nie widać, a zeby ją dojrzeć trzeba się dokładnie przyjrzeć, więc wolałem zaoszczędzić (model P jest dość sporo droższy) i jestem zadowolony, byłem u kumpla, który ma lcd podłączone pod dvi i jakiś różnic się niedopatrzyłem, możliwe, że to zależy od firmy czy też danego modelu monitora

1620119[/snapback]

 

moze kwestia jakosci kabla VGA. ja mialem jakies badziewie gruboci kabelka od sluchawek, ktory nie mial ekranowania i lezal w gaszczu innych kabli, w tym zasilajacych,. nic dziwnego, ze monitor byl pelen zaklocen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos decyduje się na matryce TN to ostatnio pojawiły się bardzo ładne hyundaje na matrycach samsunga 8ms - taniej niz samsung a wygląd i jakość lepsza (jak na TN):

 

Hyundaj

17" B71A http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=16406 1030zł

19" B91A http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=16408 1430zł

- niestety bez DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chcę kupić jakiś panel, i mam taki dylemat:

czy lepiej tańszy ze złączem DVI czy droższy (firma lepsza) ale tylko analog?

 

tańszy tutaj oznacza Hyundai L72D ( http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4859...f31375f4c373244 )

a droższy to wyżej omawiany LG 1730S

 

dodam jeszcze że jeden znajomy ma Hyundai L70D+ (tylko analog) do tego radeon9200 i zauważyłem że w niektórych okienkach gdzie są elementy delikatnie cieniowane (że niby wypukłe) są "pikselowe plamy" - tak jak na mocno skompresowanych jpegach albo mpegach :/ przecierz to jakaś paranoja :|

a w sumie wolałbym ten tańszy bo ciężko z kasą tylko czy to DVI na pewno mnie zadowoli?

 

do tego pytanie do kogoś z doświadczeniem: czy jest duża różnica między matrycą z kątem patrzenia 150 i 135 a taką z 160 i 160? bo w sumie to też mi może przeszkadzać (np. w ogladaniu filmów w kilka osób)

Edytowane przez gruszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąty to sobie zazwyczaj mozna miedzy bajki włożyć. jeśli są to matryce TN (a wsród 17stek tylko smasung 173p+ ma inną marycę) to kąty są dosyć słabe. a czy napisali 150 czy 160 to mozna wsadzić miedzy bajki - są to tzw. 'papierowe dane'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w media jak patrzyłem to niby jakaś tam różnica była ale byłem tylko przez chwilę i dużo się nie naogladałem.

to skoro nie ma takiej różnicy to gdyby tylko był taki hyundai http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=16406 jak podał gmfriend ale z DVI to był łykał od razu bo ma świetny design :D (precz z głośniczkami!)

to jeszcze tylko poweidzcie czy ryzykować skaszaniony obraz czy kupić ten brzydal L72 z DVI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar w ciągu kilku dni kupic panel LG 1730b (wejście DVI-D)

ma może ktoś ten model i mógłby coś o nim powiedzieć?

1627442[/snapback]

Ja mam.... i na pewno nie narzekam a już mam od 1 marca. Kąty w miarę dobre, DVI działa bez zarzutu i cena obecnie około 1220zł złotych też nie odstrasza. Na pewno dużo lepszy model od "pięknego" i zarazem (hm..hm... żeby sie nie narażać...)modelu 1740B

(brak DVI).

 

Możesz na początku zauważyć róznice w podświetleniu dołu i góry i przy czarnym tle mocniejsze podświetlenia góry lub dołu, ale po jakims czasie się na to nie zwraca uwagi.

Kabel DVI i D-sub w komplecie i 30 dniowa gw. na marwiaki - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w media jak patrzyłem to niby jakaś tam różnica była ale byłem tylko przez chwilę i dużo się nie naogladałem.

to skoro nie ma takiej różnicy to gdyby tylko był taki hyundai 1628115[/snapback]

A może ten, jak na 17" super. Fajny wygląd no i... nie ma głośniczków :wink:

 

Samsung SyncMaster 730BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaka cena: 1359zł.

za 1399 jest w proline Samsung 173P i kąty i dizajn ma świetne ;) tyle że nie jestem wyposażony w taką gotówkę i wydaje mi się że nie będę :P

1628733[/snapback]

to juz za niewiel wiecej mozna 173p+ kupić Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego:

1661660[/snapback]

Co możecie polecić na matrycy PVA (z DVI) oprócz samsunga 173p+.

Głównie internet, edytory tekstu, gry, filmy niekoniecznie bo i tak oglądam przez tv out. Kwota do 1500.

Ewentualnie jaki inny (dobry) lcd w tej kwocie jest godny uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest mi panel LCD do grania. Mam na niego 1500-1600zł.

Nie wiem czy kupić wypasioną 17'' (chociaż tu też nasówa się pytanie "jaką?") czy już 19''. Tylko że z tych monitorów 19'' to ciekawe są takie po 2000.

Np Samsung 913N nie jest zbyt dobry. Ma słabe kąty i podobno wąską paletę kolorów.

 

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest mi panel LCD do grania. Mam na niego 1500-1600zł.

Nie wiem czy kupić wypasioną 17'' (chociaż tu też nasówa się pytanie "jaką?") czy już 19''. Tylko że z tych monitorów 19'' to ciekawe są takie po 2000.

Np Samsung 913N nie jest zbyt dobry. Ma słabe kąty i podobno wąską paletę kolorów.

 

Proszę o radę.

1669371[/snapback]

wg. mnie samsung 913N jest b.dobrym monitorem do grania.

Tu masz test (co prawda z lutego) ale za to rzetelny.

 

http://www.tomshardware.pl/display/20050215/index.html

 

Oczywiście moim zdaniem warto też zwrócić uwagę na modele z 12ms czasem reakcji, a jeśli monitor go grania to żadne tam PVA z dopalaczem.

Jeśli chcesz przeznaczyć troszkę więcej niż 1500-1600 zł na 19-stke to kup TO!!!

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19158

19" Philips 190B6CG grey "Class 1 - ZNACZY ŻE W CIĄGU 3 LAT MASZ WYMIANĘ MONITORA CHOCIAZ PRZY JEDNEJ WADZIE PIKSELA :rolleyes:

sklepy:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/56505

 

A... zapomniałem dodać że monitor posiada jeszcze DVI, a jest ok 100zł droższy od 913N, który go nie posiada.

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie wlasnie nad kupnem Samsunga 173p+ ( ver black ) ale po waszych wypowiedziach jakos sie rozmyslilem bo wiele osob ma problemy z nim lub wady fabryczne :(

Szczegolnie mnie zmartwila wypowiedz uzytkownika ktory testowal moniotr z radkiem 9800 pro :(

Moze jakis inny monitor polecicie ? Czy jak juz kupic tego Samsunga to dokladnei go sprawdzic w sklepie :)

Tak do 1600 zl dobry do gier , filmow i przedewszystkim pracy biurowej :)

Z gory dzieki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...