Skocz do zawartości
cavarr

Nhl 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam taki problem. Odpalam grę. Wszystko chodzi ok do czasu gdzy załączam mecz.... po animacjach początkowych (tzn wyjeżdżający na lodowisko zawodnicy) gra wychodzi mi do Windowsa. Czy wiecie może jak temu zaradzić bo pytałem ale narazie nikt nie umie mi pomóc. Dzięki z góry za odpowiedź. (Aha i sprzęt mam taki ze spokojnie wszystko powinno chodzić, grafa to radek 9100). Dodam ze aktualizowałem sterowniki od grafy i próbowałem np zwiększać swap'a. Nie wiem juz z czym kombinować i co tam jeszcze może wadzić.

bodajże kucyk pisał wcześniej że trzeba włączyć VSYNC w sterownikach ale mi to i tak nie pomaga - gra wykrzacza się dokładnie w tym samym momencie :mur: chętnie bym pograł ale nigdzie nie moge znaleźć sposobu na odpalenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodajże kucyk pisał wcześniej że trzeba włączyć VSYNC w sterownikach ale mi to i tak nie pomaga - gra wykrzacza się dokładnie w tym samym momencie :mur: chętnie bym pograł ale nigdzie nie moge znaleźć sposobu na odpalenie....

Wydaje mi sie ze to włączenie VSYNC to tylko naprawia problem z tym że menu sie ludziom na starcie gry nie pokazywało. Szukałem troche na forum EA o tym problemie co ja mam i tez nikt nie odpisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no i znalazlem sposób :P

jak masz fulla to poprostu musisz zainstalować patcha od EA np tego http://www.gamershell.com/download_11096.shtml (ja zainstalowałem jeszcze wcześniej patch 1 tak na wszelki wypadek)

Mój problem wynikał chyba ze starego procka - bez SSE - kompatybilność z tymi właśnie prockami poprawia niby ten patch.

Wszystko chodzi...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekp89

Qrcze niestety na klawiaturze nie da sie ogarnac tych wszystkich klawiszy i dlatego musze zrezygnowac ze zwodow. Podanie, strzal, przyspieszenie i bodik sa wazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej upośledzony. :P

 

Bramki łatwo jest zdobyć, w ogóle masa bramek wpada. W play-offach miałem przeważnie wyniki 11-2, raz nawet wygrałem 15-1. :blurp:

 

Strzelasz wristem, slapshotem czy może korzystasz z obydwu? Sprobuj zmienić taktykę, zrób zmiany w składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze jest sztuką niezdobyc 6-8 bramek w meczu i to na poziomie Difficult. Niestety równie ciężko jest tylu bramek nie stracic :(. Wyniki 11-9 czy 14-5 to niestety norma. Po kilka razy w meczu zdarzaja sie takie passy np 3 strzały - 3 gole. Własnie przed chwilą zdjąłem swojego bramkarze po tym jak na 5 strzałów puscil 4 szmaty :D Zapodalem sobie sezonik Ottawą i na ponad 20 meczy strzeliłem 170 bramek tracac niewiele mniej.

Bramkarze grają na poziomie przedszkolakow. Przewracaja sie na zawołanie najczesciej bez powodow, poza tym bramkarz naszej druzyny w 99% strzałów odbija krążek przed siebie co jest łakomym kąskiem dla napastnikow CPU. Komputerowy bramkarz tego nie robi ale i tak łatwo go ograc.

Ta gra strasznie staneła w miejscu. Od czasu NHL 2001 w ktora gralem namietnie nie zmienilo sie nic na lepsze (moze TROCHE grafika) za to wiele rzeczy zmienilo sie na gorsze: menu (tragiczne jest), gra bramkarzy co za tym idzie absurdalna ilosc goli, gra w obronie naszych zawodnikow (cofa sie tylko ten ktorym aktualnie sterujemy reszta zwiedza ławkę rezerwowych a dopiero po paru sekund zjawia sie pod bramką najczesciej po to by wyjąć krążek z siatki), poza tym komp bezczelnie oszukuje (na jego szczescie bo dostawałby po 30-0) bo gdy probujemy zatrzymac napastnika obroncą ten jak gdyby nigdy nic przejeżdża przez naszego zawodnika jakby mijał powietrze (dotyczy tylko najwyzszego poziomu). Juz nie wspomnę o głupim pomysle by w trakcie kary zawodnika tak spowalaniac płynący czas. Musze wyłaczac kary, bo mecze trwaja stanowczo za długo. Kiedys dla testu włączyłem maksymalne kary, efekt - grałem 1 mecz ponad 45 minut, łącznie ja i komp oddalismy ponad 150 strzałów na bramkę a padło ponad 30 goli. Lekka przesada. Mogliby dac opcje w menu pozwalajaca na wybor czy chce sie tego spowalniania czy nie...

 

Ech, gdyby EA tylko wykazało troszkę chęci moglby z tej gry zrobic prawdziwy hicior. Posiedziec nad AI kompa, żeby padało DUZO mniej goli, poprawic kilka baboli i gotowe. Odkad pamietam to najciekawszymi meczami w tej gierce były takie w których jakims cudem padalo malo bramek. Bo co to za przyjemnosc z ładowania goli co kilkanascie sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można po polsku? gram na klawiaturze i strzelam klawiszem "D"...

Tak trudno zobaczyć jakie jest sterowanie? :blink:

 

Bramkarze grają na poziomie przedszkolakow. Przewracaja sie na zawołanie najczesciej bez powodow...

Dokładnie, jakieś podanie i niesamowita parada bramkarza. :? Owszem ładnie te parady wyglądają, ale po pierwsze - nierealne, po drugie - śmieszne.

 

...wiele rzeczy zmienilo sie na gorsze: menu (tragiczne jest), gra bramkarzy co za tym idzie absurdalna ilosc goli, gra w obronie naszych zawodnikow (...), poza tym komp bezczelnie oszukuje (na jego szczescie bo dostawałby po 30-0) bo gdy probujemy zatrzymac napastnika obroncą ten jak gdyby nigdy nic przejeżdża przez naszego zawodnika jakby mijał powietrze (dotyczy tylko najwyzszego poziomu).

(...)

Juz nie wspomnę o głupim pomysle by w trakcie kary zawodnika tak spowalaniac płynący czas.

Menu takie zrobili z myślą o konsolowcach. Przez co mamy menu mało czytelne, nieprzemyślane, a zmiana zawodników (ustawienie linii) jest rozwiązana fatalnie. O wiele lepszy był system drag & drop, taki jaki był w poprzednich odsłonach tej gry.

Obrońcy owszem są słabsi, nie powstrzymują tak skutecznie napastników. Do tego nie rozumiem dlaczego EA zrezygnowała z jednej opcji, mianowicie możliwość przełączenia na zawodnika stojącego najbliżej naszego bramkarza. W NHL 2004 takie coś jeszcze było, w tej części już nie ma. Co im szkodziło umożliwić graczom wykorzystanie tej opcji?

Przecież to była podstawa, dzięki temu mieliśmy większy wpływ na naszych obrońców. Zamiast tego mamy stick control - efektowne, może i efektywne ale wolałbym już nie mieć stick control a mieć właśnie tą możliwość zmieniania zawodników. Teraz można wybrać zawodnika, który jest najbliżej przeciwnika z krążkiem.

Powerplay i shorthanded spowolniony - chyba ma to być utrudnienie, ale im nie wyszło. ;) Po pewnym czasie staje się to irytujące.

 

Ech, gdyby EA tylko wykazało troszkę chęci moglby z tej gry zrobic prawdziwy hicior. Posiedziec nad AI kompa, żeby padało DUZO mniej goli, poprawic kilka baboli i gotowe. Odkad pamietam to najciekawszymi meczami w tej gierce były takie w których jakims cudem padalo malo bramek. Bo co to za przyjemnosc z ładowania goli co kilkanascie sekund?

Tak to jest jak się nie ma konkurencji. :( Wolałbym, aby NHL ukazywał się raz na dwa lata i żeby był dopracowany, a nie co rok i zmiany kosmetyczne. Szkoda że nie ma gry takiej jak PES, ale o tematyce hokeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekp89

Tak to jest jak się nie ma konkurencji. :( Wolałbym, aby NHL ukazywał się raz na dwa lata i żeby był dopracowany, a nie co rok i zmiany kosmetyczne. Szkoda że nie ma gry takiej jak PES, ale o tematyce hokeja.

Jest taka gra, ale niestety tylko na konsolach :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem - gram na medium + kamera jak w tv i jakoś też mi trudno bramkę zdobyć :)

Na Easy to co chwile one Timery ładowałem a teraz bramkarz broni większośc strzałów - strzelam zarówno z nadgarstka jak i zwykłym strzałem - macie jakiś sposób w sytuacji 1 na 1 ? troche kombinuje poruszając szybko lewym analogiem ale rzadko bramkarz się da "wrobić'; prawą gałkę używam rzadko dla zasady - wkurza mnie zdobywanie goli z jakis półobrotów których w rzeczywistości praktycznie się nie spotyka :? ; co innego ofkors gdy zawodnik jest z * wówczas czasem coś zrobi ciekawego.

Mimo wszystko gra jest ok - włączam sobie od czasu do czasu - dwa, trzy mecze i póki co się nie nudzi - sezonu nawet nie zaczynam bo pewnie w połowie bym umarł z nudów i wygrywał po 6:0 jak to bywało w poprzednich edycjach

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem - gram na medium + kamera jak w tv i jakoś też mi trudno bramkę zdobyć :)

Na Easy to co chwile one Timery ładowałem a teraz bramkarz broni większośc strzałów - strzelam zarówno z nadgarstka jak i zwykłym strzałem - macie jakiś sposób w sytuacji 1 na 1 ?

podjedz pod bramke rywala tuz przed bramkarza i podaj do swojego zawodnika po drugiej stronie bramki (zapewne gdzies tam jest), bramkarz sie połozy a ty bez problemu władujesz krążek do siatki. Równie czesto wpada gdy podaje sie zza bramki do napastnika.

W sytuacjach 1 na 1 trzeba naparzac w strzałki (na klawiaturze gram) bez opamiętania i strzelic, często wpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekp89

W ogole ta gra wydaje mi sie jakas niedopracowana

Wiem, ze hokej jest wybitnie szybka gra i wszysko dzieje sie niespodziewanie, ale to, co sie dzieje w NHL 06 to juz przesada <_< . Nie moze byc tak, ze w tercji ustawionej na 5 minut oddaje sie po 10 strzalow na bramke na poziomie medium :mur: . To jest w ogole nierealistyczne :cry:

Edytowane przez krzysiekp89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a da się trochę "poprawić" bramkarzy? bo wczoraj to się zdziwiłm totalnie... 10 razy z rzędu strzelam na bramkę i wałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...