Skocz do zawartości
Joker_king

Jak Wyciszyć Dobrze Bude?

Rekomendowane odpowiedzi

w budzie łatwiej jest wyciszyć ewentualne drgania (można powiesić elementy takie jak np. dysk) na jakiejś sprężystej konstrukcji. ciężko jest natomiast wyciszyć wiatrak, gdzie głównym źródłem hałasu jest pęd powietrza :(. jeżeli masz jakieś zbędne przeszkody na wylotach, bądź wlotach tych wentyli (np. kratki z małą ilością dziur), to polecam je usunąć.

 

samego szumu powietrza nie wyciszysz niestety bez utraty wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele tematów było o wyciszaniu kompa. Ale widać poprzednicy nie wiedzą o tym to 1 fanbus (wiesz co to :>) potem maty wyciszające dalej porządek w budzie (taśmy kable ładnie poprowadzone), na miejsce wyciętego grilla (kratek można należy wsadzić filtr jakiś np rajstopy aby zbierały kurz), no i np podwieścić dysk na żyłkach gumach jakiś. I możesz zmienić cooler na procu (poszukaj na forum).

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie mat wytlumiajacych /wygluszajacych

 

z nauki o hałasach i wibracjach: przy perforacji 20% obudowy, izolacyjność akustyczna takiej obudowy wynosi 0, mowiac prosciej jezeli w obudowie mamy wiecej niz 20% dziur to na nic zdadza sie wszelkie maty i gabki bo i tak halas bedzie ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ot w polowie :D po 1 z ciekawosci jaki masz zasilacz?Bo takie "grille" kojarza mi sie z codegenami(ale modecomy chyba tez maja podbny),a jak widze to masc dosc konkretnego konfiga,a co za tym idzie niedlugo moze cie maly lipsztyk spotkac no i 2 (teraz juz w nawiazaniu do tematu) jesli mialem racje co do posiadania faktycznie przez twoja osobe codegena no to mysle,ze wlasnie wnetyl w zasilce to glowny tworca hałasu.Tak sobie jeszcze mysle,ze cooler @ gpu tez moze niezle szumiec wiec moze uzyj Expertoola i poustawiaj sobie wolniejsze obroty,oczywiscie moge sie mylic co do tych wszytskich moich "mądrosci" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w kompie wsystkie wentyle napędzane są czymś takim :) (PSU, HDD, CPU)

Dołączona grafika

.. tzn będą.... ale testy dowodzą iż jest praktycznie cisza... :D

więcej o tym.. ale nie dużo narazie... na mojej stronce :) (pc-moding/bio-reaktor/FANBUS)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...