Skocz do zawartości
Pan_Wykałaczka

Plazma Tv Vs. Lcd Tv

Rekomendowane odpowiedzi

To moze ja sie wypowiem na ten temat, od paru at jestem profesjonalnym instalatorem pelnych kin domowych, instaluje projektory po $30k i glosniki, ktore trzeba w bialych rekawiczkach nosic, wiec troszke wiem co i jak.(pracuje dla http://www.magnoliahifi.com)

Plasma vs LCD - wszystko zalezy od potrzeb klienta, glownie chodzi o naswietlenie pokoju, oraz tego jak klient jest wyczulony na jakosc obrazu.

Wiele lcd jest wstanie wygenerowac bardzo jasny dokladny obraz, biale kolory sa bliskie 6500k, niestety czarne kolory sa i bede pieta ahilesowa tego typu tv, zawsze bedzie swiatlo przepuszczane przez ekran, aczkolwiek jest coraz lepiej i coraz mniej tego swiatla sie przedostaje.

Z drugiej strony plasma oferuju lepsze kolorystyczne nasycenie obrazu, mniejsza rozdzielczosc, ale tez przy dobrych ustawieniach kontrastu - lepsza zywotnosc(kontrast ustawiony na 75% - 60000 h half-life/kontrast na 100%~15000 h half-life)

Mysle, ze to jest takie skromne dotkniecie tematu przeze mnie, bez jakis super szczegolowych informacji.

Jesli mialbym teraz kupowac TV, bym sie wstrzymal pare miesiecy i zaczekal na SED, jest to phosphor based tv, czyli tak jak crt, jednak jest glebokosci plasmy, ciekawa technolagia, mialem okazje go ogladac na tegorocznych CES, razem z demo HD-DVD, prezentowal sie bardzo obiecujaco.

PS.Jesli plazme, to polecalbym Pioneer, sam posiadam model Elite, jestem bardzo zadowolony(nastepna marke po Pioneer, bym polecal Fujitsu).

Edytowane przez RaDZioS2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie też swego czasu szukałem sporo informacji na ten temat, i na razie wniosek mam jeden: i plazma i LCD mają póki co sporo wad:

 

już bez rozróżniania na LCD i PLASME:

-kąty (LCD)

-smużenie (LCD)

-pobór prądu (zwłaszcza plasma)

-odwzorowanie czerni (LCD)

-wypalanie sie stałych elementów w plazmach tzw duszki

-jakość obrazu ze ze słabego źródła np kablówki

 

I jedna zaleta rozmiary ekranu i mała głębokość

 

Przecież jakbym dał za pionieera 12-15 tys a za miesiac miabym na stałe wypalony w rogu napis TVP1 to by mnie krew zalała!!! (tak tak są metody, docieranie plazm itd kurcze to nie jest sprzęt za 500zł!!!

 

 

Póki co taki sprzęt nadaje sie jedynie do oglądania DVD czy puszczania sygnału ze źródła o super jakości.

 

Moja propozycja:

 

- do ogladania TV na co dzień kup sobie dobry 100Hz telewizor tradycyjny CRT 29" 32" albo 36"

- a do ogładania filmów projektor i rozwijany ekran.

 

Nie musisz przecież wiadomosci TVP oglądać na 42 calach., A obejrzenie wieczorkiem dobrego filmu DVD na ekranie o przekątnej np 2m to jest cos. tak lampa w projektorze ma swoją żywotność ale ile będzesz filmów dziennie oglądał?

lampa zachowa swoje parametry na odpowiednim poziomie przez np 4000godzin. Zakładajac nawet 2 filmy 2 godzinne dziennie to i tak starczy Ci na 3 lata.

 

Jak dotąd oglądajac w sklepach i salonach różne rzeczy puszczane na LCD i PLAZMIE mogę powiedziec ze nie powala mnie to jakością wrecz przeciwnie czesto tragedia w stosunku do tego samego obrazu wyświetlanego na CRT. Wyjątek obraz HD to rzeczywoscie widac już piekne obrazki. ale póki co to taki klient naoglada sie w sklepie specjalnie spreparowanej płytki demo HD kupuje sprzeciąr podłącza w domu pod antene/kablówkę i wielkie rozczarowanie.

 

za taką samą kasę mozesz kupic albo 42" plazmę (nie te najtansze shity daewoo) albo tradycyjne 100hz crt i zostanie na sredniej klasy projektor.

Edytowane przez Marasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, ze jak narazie nie warto inwestowac w tv za 15k zł, po to aby komfortowo ogladac telewizje (np. z cyfry+), a nie tylko filmy z dobrych jakosciowo źrodeł.

...a co myslicie o telewizorach projekcyjnych takich jak ten:

 

http://www.rtvagd.sklep.pl/?prod_id=6647

?

 

Cena w miare przystepna, 42", hd...

 

lub ten: http://www.rtvagd.sklep.pl/thomson/telewiz...e/?prod_id=3681

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra ma projekcyjny już od chyba 2000 roku bo wtedy byłem u niej ostatni raz, więc może nie dorównuje tym wymienionym wyżej, ale i tak wrażenia jak najbardziej pozytywne, duży ekran, ładna ostrość, wbrew pozorom w jasne dni nie ma problemu z widokiem obrazu, jedynie mały kąt widzenia potrafił mocno przeszkadzać, obraz na nich jest dobry ale tylko oglądany z odpowiedniej pozycji, poza tym jest stosunkowo głeboki, ale lżejszy wiele od CRT ale tak poza tym biorąc pod u wage cene do wielkosci obrazu nie są imho złe :].

P.S.Miał Fajnie giętki ekran :lol2:

 

Choć gdyby mnie było kiedykolwiek stać na niego to bym sobie kupił jakiś tani względnie projektor i podłaczył do kompa do oglądania filmów, a do wiadomości itp małego 21 crt zwykłego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka wad i zalet plazm i lcd z komputer świat testy:

Dołączona grafika

 

 

Ranking telewizorów lcd:

1. LG 321LP1R

2. Loewe Concept L 32

3. Loewe Xelos A32

4. Hyundai Vvuon Q320

5. iiyama Prolite C320WT

6. Sony Bravia KLV-V26A10E

7. Panasonic TX-32LX500P

8. Fujitsu Siemens Myrica V27-1

9. Samsung LE32R51B

10. Action Actina 30L31

 

Telewizory plazmowe:

1. Pioneer PDP-435FDE

2. NEC PX-42XR3G

3. Sony KE-P42XS1

4. Hyundai HQP421SR

5. Philips 42PF9966/12

6. Hitachi 42PD5200E

7. LG RZ-42PY10X

8. Panasonic TH-42PA50E

9. Loewe Xelos A42

10. Toshiba 42WP46

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...