Skocz do zawartości
artur@

Zniekształcenia Obrazu Na Wejściu Video 9550vivo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam następujący problem. Kupiłem sobie kartę graficzna HIS Excallibur9550 VIVO no i od tego momentu zaczął mi się problem a mianowicie obraz na wejściu wideo jest przez jakiś czas ok. 20-30sekund potem zaczynają się jakieś dziwne zniekształcenia trwają parę sekund a potem znów jest ok. i tak w kółko.

Na początku myślałem ze to wina systemu , że zmieniłem kartę z innej ale to nic nie dało

Zainstalowałem na nowo system XP Home jakby ktoś pytał to legalny nic to nie dało później pożyczyłem inne os-y i zarówno na 98 SE, Win 2000, XP Prof. Występował identyczny problem. Próbowałem różne wersje sterowników zarówno oryginalne ATI jak i Omegi bez efektu. Po tym wszystkim doszedłem do wniosku ze to pewnie wina karty i oddałem ja do serwisu. Po miesięcy wymienili mi kartę na nowa wczoraj włożyłem ja do kompa odpalam ja i na wejściu znów te dziwne zniekształcenia. Nie wiem czy da się z tym cos zrobić.

W międzyczasie trafiła mi się ATI All-in-Wonder 8500DV tez oparta o układ wejściowy Rage theater i na tej karcie obraz jest idealny bez jakichkolwiek zniekształceń. Próbowałem też na karcie telewizyjnej Pinnacle TV –Pro czy jakoś tak opartej o układ Conexanta Fusion 878A i na tej karcie obraz tez jest w najlepszym porządku.

Nagrywać próbowałem różnymi programami i zawsze były te …… zniekształcenia.

Czy można cos z tym zrobic czy ktoś spotkał się może z podobnym problemem.

Komputer to płyta Soleka 75-FRN-2L na tej płycie Athlon XP 1700+ puszczony na 2160MHz (180*12) ale próbowałem tez na standardowych ustawieniach bez podkręcania i nic to nie dało chłodzenie wodne dosyć skuteczne procesor nigdy nie osiąga nawet przy maksymalnym obciążeniu temperatury wyższej niż 46-48stopni przy normalnym korzystaniu ok. 41 stopni.

Karta tez się nie przegrzewa bo obudowa jest dobrze wentylowana a na kartę dmuchają z boku odbudowy 2 wentylatory 80x80 puszczone na 7V. pamięć to 2 x TwinMos PC400 działające na magistrali 180MHz. Lub 133 jak procek jest puszczony normalnie.

Pozostały sprzęt to już tylko SB Live Gold nagrywarka DVD Nec i dysk SEAGATE Barrakuda 40GB.

 

Sygnał video z którego nagrywam to tuner Ferguson 5018CI

 

W podanym poniżej linku jest krótki filmik pakazujacy zniekształcenia wielkość ok. 1,7MB

http://arturjakis.republika.pl/2.avi

post-789-1125154708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat karta graficzna jest niepodkręona i nie była nigdy podkręcana w jakikolwiek sposób. Podkręcałem ją na poczatku ale później sobie odpuściłem. nowej karty niepodkręcałem.

Edytowane przez artur@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...