Skocz do zawartości
PITer

Selekcjonowane Athlony/semprony Box/oem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, bede musiał sprawdzić. Ciekawe czy będzie działał dla karty sieciowej pci, czy tylko dla wbudowanej.......

1617616[/snapback]

jak chesz zasiegnąć opinii to m ysle,ze jak by dopłata do sprawdzonego np sempa nie była wielka to wielu skozysta- rozrzut jest ogromny od 2.3-24 do nawet 2.8 wie wielu chciało by mieć pewnie pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!

To ja ostatnio gadalem z toba na temat selekcjonowanych Sempronow.

Jak widzisz sa ludzie chetni kupic te procki.

Ja sam poszukuje ogzemplarza robiacego 2,7 - 2,8 GHz, po tym jak moj sie zjaral !!!!

Edytowane przez 1xxx_xxx1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w OEMie tez sa semprony ?

Jaka plytke byscie polecili do selekcji ? DFI odpada.

 

co o tym myslicie http://www.gral.pl/preview/MSI/MSIK8NNEO3-...IDLANATX_13.php ?

 

i który sempron http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&...&wmtp=5&grp=cpu ???

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-oemy są

- płyty na s754 na nf4 raczej nie pozwalaja na kręcenie-biosy mają np zablokowane podnoszenie napiecia dla sempów

 

Najwyższą szyne poza dfi osiagają na nf3 gigabyte ok 340-350 ale też nie każdy egzemplarz. Pojawiła sie niestety nowa rewizja w której wycieli co nieco- pare kondziorków, są mniejsze mofsety itp nie wiem czy o/c nie spadło. epiej chyba starszą wersje płyty dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-oemy są

- płyty na s754 na nf4 raczej nie pozwalaja na kręcenie-biosy mają np zablokowane podnoszenie napiecia dla sempów

 

Najwyższą szyne poza dfi osiagają na nf3 gigabyte ok 340-350 ale też nie każdy egzemplarz.  Pojawiła sie niestety nowa rewizja w której wycieli co nieco- pare kondziorków, są mniejsze mofsety itp nie wiem czy o/c nie spadło. epiej chyba starszą wersje płyty dorwać.

1617860[/snapback]

mozesz zobaczyc w ofercie Grala która to plyta i powiedz jaki procek byl by najlepszy do selekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ta:

 

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_podgl&id=5209

 

 

procek sempron 2800+ 64 bit chyba najlepszy do selekcji-ma więcej cache od 2600+.

Ewentualnie jak trafiały by sie jakieś mega kozaki to jeszcze 3100+ bo maja mnoznik 9x

 

 

 

Ale radze sie skonsultować z kimś jeszze bo potem bęzie na mnie :D

A ja już kupiłem co miałem i przez pare miechów prca niezmienie , mimo,ze dzik do o/c to to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie widzialem tych sempronów w OEMie.

 

OT: Mogli by znalezc sposób na odblokowanie potoków w X800GT :) w poniedizalek bede mial ale narazie cisza z potokami :(

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie DFI, to chyba GB zostaje. Ja sam polecalbym raczej kupic ta DFI, a pozniej sprzedac i byc ~20zl do tylu. Chodzi o to, ze DFI nie bedzie strzelala takich numerkow, jak K8NS :/ Przeczytaj topic o tej mobo, a dowiesz sie o co chodzi. A co do sekekty, jestem za 2800+ 64-bit. Sam mam takiego sempa z 27 tygodnia i jest dobrze :) Na def Vcore leci na 2400mhz i 11h prime przelecialo bezproblemowo (oczywiscie pozniej wylaczylem - mysle, ze 11h wystarczy). Teraz mam 2600Mhz na 1.5V i jak narazie ok h prime'a bez zajakniecia. Wylacze throotling, zmniejsze mnoznik HTT i moze wyciagne cos wiecej. Niestety, pamieci nawet na najnizszym trybie asynchro juz sie krztusza:/ Ale jutro rozwiaze ten problem i zostawie jedna kostke CH-5. Wlasnie od Ciebie je mam PITer:) Kupilem je od maniaca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1xxx_xxx1 jak zjarałeś tego proca??? to je idzie zjarac

1617866[/snapback]

Moj sie zjaral podczas burzy.

To byl nagly skok napiecia ... :sad: i proc kaplica :mur:

 

To PITER wskazowki dla ciebie:

1. Plyta to DFI, ewentualnie Gigabyte ale z nia badz ostrozny bo potrafi wyciac numery.

2. Semprony64 do selekcji to: 2800 i 3100.

3. Jako chlodzenie wes Frezeera64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sie zjaral podczas burzy.

To byl nagly skok napiecia ...  :sad: i proc kaplica :mur:

 

To PITER wskazowki dla ciebie:

1. Plyta to DFI, ewentualnie Gigabyte ale z nia badz ostrozny bo potrafi wyciac numery.

2. Semprony64 do selekcji to: 2800 i 3100.

3. Jako chlodzenie wes Frezeera64.

1618274[/snapback]

1. niby gdzie gigabyte wycina numery? <_< w pani domu czytałes?

3.muhahahaha, takie porady takiemu człowiekowi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ludzie piszą o problematycznosci tej plyty nawet jej nieposiadając...przyznam , sam na nią bluzgałem bo była straszna gdy testowałem ją pierwsze dwa razy...ale wtedy biosy były we wczesnnym stadium rozwoju....jezeli ktos zadba o update biosu to nie bedzie mial problemow z płytą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Gigabyte rules ga-k8ns Po dlugich zmaganiach i pochodzeniach czemu nie moge przekroczyc 312Htt pociolem radiator od SEmtrona soket A:) i zamontowalem go na chipie plyty.Teraz moj SEmpik smiga 340 na napieciu 1.6 2722 MHZ wiecej nie probowalem a na 2600 na bezpiecznej granicy 1.525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. niby gdzie gigabyte wycina numery? <_< w pani domu czytałes?

1618371[/snapback]

Przed DFI posiadalem te plyte.

Mimo wgrywania nowego BIOSU wycinala sobie numery.

Raz dzialala z HTT 300, a innym razem nie wstawala przy HTT 250.

Wiec nie mowcie mi ze jest taka dobra bo sam ja mialem i sprawdzilem.

Dalej twierdze ze do selekty najlepsze jest DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo,zę dfi anjlepsze ale tuż po nuim jest gb- nie wiem kiedy mialeś płyte, ale biosy nowe są chyba co 2-3 tyg i obecnie jest już f16.

 

Na starych biosach płyta była kaprysna od ok f12 w góre jest już niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo,zę dfi anjlepsze ale tuż po nuim jest gb- nie wiem kiedy mialeś płyte, ale biosy nowe są chyba co 2-3 tyg i obecnie jest już f16.

 

Na starych biosach płyta była kaprysna od ok f12 w góre jest już niezle.

1618563[/snapback]

Wiadome jest ze po DFI jest Gigabyte.

Moja plyta tak szalala, bo jak ja kupilem to miala biosa f8, ale aktualizacja do f11 niewiele pomogla wiec ja spylilem i kupilem DFI.

Nie wiem jak dokladnie sie zachowuje na nowych biosach, ale ostatnio poczytalem troche o niej i jest juz calkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie chodzi o wybranie płyty do selekcji procków sempów64 z zabl c&q jak i odblokowanym

 

Chodzi o to aby można było podać na procka jak najbardziej zróżnicowane Vcore:

1.Zwolenicy GA-K8NS są tak zapatrzeni w tą płytę że niezauważyli że w przypadku sempronów S64 nie ma regulacji liniowej napięcia Vcore( przynajmniej tak wynika z relacji userów GA-K8NS+S64) co całkowicie eliminuje ją do selekcjonowania procków.

2.W tym przypadku Epox równiez odpada.

3.MSI odpada do S64 z zabl c&q nie wiem czy jest liniówka w przyp S64 z odbl c&q

4.DFI wiadomo że ma liniową regulacje należy sprawdzić czy w wspópracy S64 pozostaje nadal i z jej należałoby skorzystać :)

 

A teraz co do userów którzy samoobwołali GA-K8NS druga po DFI

1. W challange Super Pi są płyty(754) DFI,EpoX,MSI,Abit, no a GA-K8NS=0 brak?-no to co jest z ta płytą taka świetna a wynik gdzie?

2.Co rusz userzy tej płyty chwalą się słownie dobrymi wynikami (2600-2700MHz CPU) a jak pada prośba o screena to ich reakcje bywają różne :

-denerwują się że ktoś im nie wierzy screena nie podają

-piszą że nie mają ochoty robić screena bo to bardzo dużo pracy-screena brak

-coś im przeszkadza zasilacz niedomaga itp-screena brak

To po prostu jest farsa siakaś.Bardzo proszę zluzujcie z tym samochwalstwem i pokażcie rzeczywiste wyniki w SP-2004 ,SPi16M ze screenami oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmowce, do selekcji tylko DFI, na moim S64 2800+ dziala liniowa regulacja napiecia, mnoznik oczywiscie zablokowany, a htt plyty na poziomie 350 i wiecej (i mowa tu o htt bootowalnym a nie jakims clockgenie) daje juz prawie calkowita swobode w podkrecaniu sempow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zwolenicy GA-K8NS są tak zapatrzeni w tą płytę że niezauważyli że w przypadku sempronów S64 nie ma regulacji liniowej napięcia Vcore( przynajmniej tak wynika z relacji userów GA-K8NS+S64) co całkowicie eliminuje ją do selekcjonowania procków.

 

1619475[/snapback]

no kufa ty masz jakies uposledzenie z tym k8ns? dałes ciała z wyborem płyty i teraz to tak przezywasz?? k8ns ma liniową regulacje spermonów 64.... rev 2 ma procentową :mur:

nie wiesz, nie udzielaj sie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

oto screien dla niedowiarkow dzisaj zapuszczam prima i obnize napiecie ,bo krecilem go dzisaj na maxa i niechcialo mi sie napiecia zmieniac do screena.

 

Blogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli :lol:

post-10933-1125263378_thumb.jpg

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...