Skocz do zawartości
PITer

Selekcjonowane Athlony/semprony Box/oem

Rekomendowane odpowiedzi

A co myslicie o Sempronie 3000+ 64 bitowym ?

1631148[/snapback]

Myślę że wszelka analiza nie powinna być oderwana od cen gdyż w przypadku Sempów one odgrywają tu podstawowe kryterium.

Dlatego zrzuciłem ceny, coby przeanalizować (www.apollo.pl);ceny brutto:

 

46. [754] Procesor AMD Sempron 2600+ BOX 32-bit szt. 235.00

47. [754] Procesor AMD Sempron 2600+ BOX 64-bit szt. 254.00

48. [754] Procesor AMD Sempron 2600+ OEM 32-bit szt. 234.00

49. [754] Procesor AMD Sempron 2800+ BOX 32-bit szt. 261.00

50. [754] Procesor AMD Sempron 2800+ BOX 64-bit szt. 282.00

51. [754] Procesor AMD Sempron 2800+ OEM 32-bit szt. 313.00

52. [754] Procesor AMD Sempron 3000+ BOX 32-bit szt. 297.00

53. [754] Procesor AMD Sempron 3000+ BOX 64-bit szt. 329.00

54. [754] Procesor AMD Sempron 3000+ OEM 32-bit szt. 286.00

55. [754] Procesor AMD Sempron 3100+ BOX 32-bit szt. 385.00

56. [754] Procesor AMD Sempron 3100+ BOX 64-bit szt. 399.00

 

Semp 643000+(mnoż 9) posiada c&q co niewatpliwie jest przydatne cena też do przyjęcia-powinien być podstawowym procesorem do budowania platformy S754.

(3100+ też bardzo dobry 256 cache ale ta cena)

 

No jeżeli kogoś naprawdę nie stać może skorzystać z wersji S64 2600+,2800+

 

Dlatego moje typy do selekcji

 

S64 3000+

S64 2600+ (lub2800+ jeżeli różnica w wersji OEM nie była by istotna)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że powinny być semrpony 2800+ box (mała różnica w stosunku do 2600+) i ew. 3000+ box, dla wyższego mnożnika już. Tańszych i droższych nie ma sensu testować (2500+ ma mnożnik 7..) moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super pi do testowania stabilności jest dość dobre ,moim zdaniem lepsze niż prime

1631450[/snapback]

No to kiepskie masz zdanie :lol: S-pi lepsze od prime, rozwaliles mnie, s-pi służy selekcjonowaniu wstepnemu, bo szybko idzie, jednak stabilnosc proca to dobrze jest przetestowac tak z 11h blenda. Czasem potrafi wywalić kilku godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

bawiłes sie juz ktos z was sempron 2500 65bit? w proline widziałem go za 209zł boxa, chyba ze to pomyłka w opisie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

pytam z ciekawosci, u mnie winchester siedzi, ale qmpel zamierza go kupic, wg mnie tam bedzie mnoznik 7/7.5, wiec z wysokim oc tez bedzie trdno przez płyty, zreszta i tak to pewnie beda najgorsze padaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik tam jest 7, nie ma chyba proców na 754 i 939 z połówkowymi mnoznikami. Wg mnie i tak sie wiekszosc sztuk podkreci do maxa na jaki plyta pozwala HTT... Na dfi to pewnie do 2500 by sie dojechalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mnoznik tam jest 7, nie ma chyba proców na 754 i 939 z połówkowymi mnoznikami. Wg mnie i tak sie wiekszosc sztuk podkreci do maxa na jaki plyta pozwala HTT... Na dfi to pewnie do 2500 by sie dojechalo...

1638092[/snapback]

2500/7= 357 MHz

IMHO nawet na DFI byłoby cieżko :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

moj gigabyte robi 345MHz no i to chyba nie koniec, bo wiecej jeszcze nie probowalem :P

1638938[/snapback]

no jasne- przecież nie zaprzeczam ze to możliwe. Chodzi tylko o to że takie ustawienia na codzień byłyby baaaardzo kłopotliwe :?

a K8 powinien być ustawiony na codzień na 2,4-2,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj gigabyte robi 345MHz no i to chyba nie koniec, bo wiecej jeszcze nie probowalem :P

1638938[/snapback]

mam mala prosbe, czy moge zobaczyc screena na htt 345, interesuje mnie tez screen z super pi z twoim czasem, tak dal porownania, mozesz wrzucic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj gigabyte robi 345MHz no i to chyba nie koniec, bo wiecej jeszcze nie probowalem :P

1638938[/snapback]

Czegoś tu nie rozumiem :blink:

Piszesz w sygn że max procka to 2597MHz co przy zablokowanym c&q daje htt325MHz procek semp 2800+, mnożnik 8 (8x325=2600MHz)

Jakim sposobem udało Ci się uzyskać htt 345MHz co by znaczyło,że 8x345=2760MHz,że nagle procek biega więcej o 160MHz ??

W tym przypadku prośba poprzednika o screena wydaje się być jak najbardziej uzasadniona :wink:

 

Edit:

@jediknight

Semp 2800 ma zablokowany c&q,czyli mnożnik również,pisałem o tym powyżej. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem :blink:

Piszesz w sygn że max procka to 2597MHz co przy zablokowanym c&q daje htt325MHz procek semp 2800+, mnożnik 8  (8x325=2600MHz)

Jakim sposobem udało Ci się uzyskać htt 345MHz co by znaczyło,że 8x345=2760MHz,że nagle procek biega więcej o 160MHz ??

W tym przypadku prośba poprzednika o screena wydaje się być jak najbardziej uzasadniona :wink:

 

Edit:

@jediknight

Semp 2800 ma zablokowany c&q,czyli mnożnik również,pisałem o tym powyżej. :wink:

1639427[/snapback]

Ricci...to wlasnie jest magia K8NS ;)

Tez sie podlaczam o screena z SuperPI 16M i Prime95 Torture Test (tak ze 2-3h zeby przynajmniej pochodzil)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na innym procu na sempie 3000 przy mnozniku 7x wiec loozik, a screena moge podac, tylko dajcie jakiegos ftp,albo cos gdzie mozna go wrzucic

 

no i oczywiscie clock genem ustawiam, bo bios botuje tylko do 325(niestety)

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na innym procu na sempie 3000 przy mnozniku 7x wiec loozik, a screena moge podac, tylko dajcie jakiegos ftp,albo cos gdzie mozna go wrzucic

 

no i oczywiscie clock genem ustawiam, bo bios botuje tylko do 325(niestety)

1639651[/snapback]

Załóż sobie konto (oczywiście darmowe) http://photobucket.com/ i tutaj bedziesz mógł umieszcszczać swoje screeny,a na tweaku podajesz linki do obrazów (pliki zapisuj w formacie jpg).

Jeżeli to jest kwestia techniczna to no problem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak zrobilem narazie 2h----chyba wystarczy1640015[/snapback]

ladnie ladnie...:P Szkoda ze nie moge miec procka z odblokowanym mnoznikiem z dol bo wtedy bym sprawdzil jakie max HTT wytrzymuje moj NF8 ;) Narazie udalo mi sie windowsa uruchomic przy HTT=340MHz...na HTT=335MHz mam nawet screena ;) (zapraszam do watku o NF8...tam to jest) ale procek juz nie wyrabia przy takich czestotliwosciach HTT :\

 

Pokombinuj jeszcze...moze to 350MHz dobijesz :P

 

No i jeszcze wrzuc obrazki z SuperPI :P

 

2h w Prime to z jedenj strony duzo a z drugiej malo ;) Mi kiedys Prime sie wywalal dopiero po 9-10h i sie okazalo ze byla to wina RAMu ;) ale jak SuperPI 16M i 32M przechodzi to jest duza szansa ze komp stabilny jest ;) choc ja dla pewnosci wole zapuszczac Prime na nocke i wtedy mam jako taki obraz stabilnosci mojej maszyny :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzidzion:

Niezły wynik w SPi16M; zgłoś do challenge'a. :wink:

1644140[/snapback]

Ja wiem czy taki niezły, wg. mnie nic nadzwyczjnego, ja niewiele mniej MAM na sempku2600. :)

 

I tez bedzie wiecej jak zrobie v-sense na 3,3v w moim PSU... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy taki niezły, wg. mnie nic nadzwyczjnego, ja niewiele mniej 1644325[/snapback]

No to Ty masz też niezły czas :wink: ,ale tutaj chodziło o coś innego Ty masz mobo DFI;tutaj wszyscy sie zgadzamy,że jest ona potencjalnie najlepsza do oc częśc userów jej nie kupuje ze względu na cenę.

Dzidzion swój wynik pociągnoł na GA-K8NS i jak patrzyłem w challengu, to jest to najlepszy wynik na tej plycie i stąd to stwierdzenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...