Skocz do zawartości
meeron

Autentycznosc Oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moje zdanie takie

zeby zrobic updejta win xp trzeba sprawdzac autecznosc produktu, powiedzmy ze 50% systemow operacyjnych jest nielegalne, systemy bez łatek beda bardzo podatne na ataki przez wirusy itp...

Dzieki temu ludzie wyrobia sobie opinie ze windows jest systemem bardzo zawodnym

Moim zdaniem zrobili to bez sensu

Co wy myslicie na ten temat?

Pozdraiwma wszystkich windowsiarzy

Dlaczego osla łaczka ? ..... a siakoś tak wyjszło (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

1. każdą łatkę można pobrać ze stronki m$ i intalować ręcznie. poprostu automatyczne teoretycznie zostały tylko dla legalnych userów.

 

2. teoretycznie, bowiem w necie pojawiły się sposoby na obejście tego zabazpieczenia... a nawet jeden sposób jest cakiem legalny*

3. dużo osób, które mają pirackiego windowsa posiada klucz, który m$ nie "zablokował" i tym samym dalej ich system jest rozpoznawalny jako legalny.

 

oto i całkowicie <b> legalny </b> sposób na wyłączenie Genuine Advantage (działa tylko (chyba) jeśli ma się SP2):

 

internet options -> zakładka Programs -> Manage Add-ons -> dajemy na disabled Genuine Advantage

po polsku to jakoś tak:

opcje internetowe -> zakładka programy -> zarządzanie dodatkami (czy jakoś tak :) )

 

pozdrawiam.

 

jeżeli jakiś moderator ma wątpliwości dotycząse legalności tego sposobu to proszę to przemyśleć parę razy, bo szkoda żebym dostał % za nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SP2 nie zainstalujesz jak twoj serial znajduje sie na czarnej liście z SP1 :P

 

//ofkorz mówie tu o WindowsXP

1617979[/snapback]

 

Od czego so generatory... ale dobra cicho bo nie chce % ;) Wystarcza te co mam w sobie teraz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wogóle jest poryty pomysł. Mam legalnego win xp HE i specialnie przerobiłem sobie winlogon.exe by nie trzeba było aktywować tego pieroństwa (tak samo wystarczy wymiana sprzętu (grafy/dysku) = aktywacja - dlatego przerobiłem ten plik), a tak ? Musze instalować od nowa system całkowicie legalny i być zdanym na łaske MS supportu pracującego do ~17 by łaskawie ktoś dał nr. aktywacyjny :[ (a podobno zmiana tego pliku = zmiana jednego nr w ID produktu :|)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje krytyczne są dostąpne przez funkcję 'aktualizacje automatyczne ' w windows, blokowana jest tylko strona WU. Przy pobieraniu ze stron MS tez nie ma przy nich sprawdzania systemu.

 

 

Powiem wam pare rzeczy(oczywiscie bez szczegółów) o zabezpieczeniach microsoftu, bo zwykle jak MS wymysli cos nowego to sprawdzam co oni tam porobili.

 

Aktywacja Office XP> Jak wiadomo office mozna urchomić okresloną ilośc razy po czym jest blokowana edycja. Trzeba alktywowac. Nawet odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nic nie da. Dawno dawno temu posiedziałem nad tym kilka godzin i doszedłem co i jak. Delete paru plików, ponowna intalka i juz mozemy ponownie uruchomic offica iles tam razy bez aktywacji.

 

Sp1 na piracie> poszło kilka godzinek i co się okazuje? na słynnym kluczu z którego korzysta(ło) większosc piratów tez da się zainstalowac i nawet nie trzeba nic crackowac. Jedynie powstaje mały problem z logowaniem bo za kazdym razem wyswietla przy logowaniu błąd ale działa. Oczywiscie wiekszosc obecnyhc pirackich kopii dziala na innych serialach.

 

Teraz MS wpadł na pomysł ze sprawdzaniem legalnosci przy sciąganiu plikow i WU.

 

No i co się znowu okazuje. Tym razem nawet nie musialem sam sprawdzac ich zabezpieczeń, bo ktos zrobił to bardzo szybko.

Zarówno WU jak i przy pobieraniu plików mozna obejsc sprawdzanie systemu legalnie bez zadnych dodatkowych rzeczy.

 

Co jeszcze nas czeka w przyszlosci? Ostatnio MS dodal WGA do instalatora bety IE7, więc ta funkcja znajdzie się prawdopodobnie we wszystkich ich nowych programach.

10 minut zajeło mi dojscie do tego, jak usunąc calkowicie WGA za pomocą tego co mozna znalezc w samym systemie, zadnego crackowania, itp, wszystko własciwie legalnie. W MS najwyrazniej nie zauwazyli drobnego szczegółu. Co najsmieszniejsze jakis tydzien pozniej w p2p pojawiły się wersje ie7 w których pliki z WGA zostały scrackowane. Nie wiem po co ktos się w to bawił bo mozna zrobić to szybciej, skuteczniej i jak juz napisałem za pomoca rzeczy wprost z microsoftu :lol:

 

 

Do tego legalni użytkownicy mają coraz więcej problemow przy korzystaniu z programów MS , przez wszystkie te nowosci antypirackie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale klucze z czarnej listy też kiedyś były dawane do oryginalnego Windowsa, tak? Czyli np: kupiłem ? lat temu win XP, wykradli mi klucz, aż dostał się on na czarną listę... czyli mój Win też nagle jest nielegalny? Zamiast się tak starać, daliby Windowsa za to 50zł to by prawie wszyscy legały kupowali... a nie office za... nawet nie wiem, ale ceny są CHORE! Po prostu większości Polaków nie stać na takiego Windowsa itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze na ktore nie da się instalowac Sp są z wersji do ktorej zwykły użytkownik nie ma dostępu.

 

Gorzej z przpadkami, gdy mozna kupic windowsa i podczas aktywacji moze sie okazac ze na dany serial juz aktywoano system. A dlaczeg tak się moze stać?

Kiedys w Media Markt w Lubinie były w sprzedaży XP Home OEM. Nie bylo by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt ze widac było na wszystkich klucze, wystarczylo pójsc i spisać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale aktywacja wygasa po bodajze 3 czy 4 miechach. Wiec teoretycznie na tym samym serialu moze byc iles tam kopii aktywowanych...

 

Aha - i wymiana sprzetu nie pociaga za soba koniecznosci reaktywacji. Wymienilem u siebie grafe, dysk i dolozylem SB Live i system nawet sie nie zajaknal o jakiejs aktywacji (mowie o legalnej kopii - Win XP Pro SP2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przecież regularnie wymieniam sprzęt :) i system przyjmuje to bez słowa, jedynie po wymianie Durona 800 na Celerona 700 (lub podobnie) był błąd krytyczny, potrzebny był reinstall, ale to nie ma związku z legalnością/autentycznością :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - i wymiana sprzetu nie pociaga za soba koniecznosci reaktywacji. Wymienilem u siebie grafe, dysk i dolozylem SB Live i system nawet sie nie zajaknal o jakiejs aktywacji (mowie o legalnej kopii - Win XP Pro SP2).

1619172[/snapback]

No to miales farta :wink: . U mojej znajomej po zmianie CD-ROMU !!!!! windows (XP HE z SP1 ) kazal sie aktywowac !! To jest chore, naprawde chore.

 

Zabawne jest jednak to co napisal wczensiej sgj, nowo wprowadzane zabezpieczenia przez MS da sie obejsc "sztuczkami" ktore MS sam wymyslil :D . Powiem tak dzialy w MS powinny sie lepiej dogadywac nad czym pracuja :lol:

 

PS: gdybym nie gral czasai w jakies gierki, a czasami to jeszcze mi sie zdarza to bym sie juz w 100% przesiadl na Linuxa, a tak musze siedziec na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: gdybym nie gral czasai w jakies gierki, a czasami to jeszcze mi sie zdarza to bym sie juz w 100% przesiadl na Linuxa, a tak musze siedziec na XP.

To tlumaczenie bylo dobre dwa lata temu, ale teraz ? Liczace sie firmy, pisza porty swoich gier pod linuxa, a poza tym wiekszosc z nich mozna odpalic na cededze (Moje GTA:SA windowsa na oczy nie widzialo, a zrobilem ponad 80% :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Linuxie kilka godzin ale zrezygnowałem :( Musiałbym poświęcić mu więcej czasu, ale nie za bardzo mi się chce, a mój cudowny internet od zajefajnego 'dostawcy' jest tak wypasiony, że Windows jeszcze się dostosuje, ale na Linuxie raz działa, raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tlumaczenie bylo dobre dwa lata temu, ale teraz ? Liczace sie firmy, pisza porty swoich gier pod linuxa, a poza tym wiekszosc z nich mozna odpalic na cededze (Moje GTA:SA windowsa na oczy nie widzialo, a zrobilem ponad 80% :mrgreen: )

1619351[/snapback]

Instalowac linuxa, zeby potem zasuwac na emulatorze, to IMHO wbijanie gwozdzi wiertarka...

 

Poza tym nie kazdemu odpowiada wgryzanie sie w linuksa i wojowanie z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale aktywacja wygasa po bodajze 3 czy 4 miechach. Wiec teoretycznie na tym samym serialu moze byc iles tam kopii aktywowanych...

 

1619172[/snapback]

A skąd masz informacje o czyms takim ze aktywacja wygasa po okreslnym czasie?

Nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widac jestem nie na czasie. Jak pojawialo sie XP na rynku, byla mowa ze aktywacja ma wygasac po okreslonym czasie (tzn. mozna by bylo sie aktywowac ponownie na calkowicie innym sprzecie i system by sie nie burzyl o to) - moze wygasac to zle slowo, ale mam nadzieje, ze komentarz w nawiasie troche to wyjasnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

50% systemow operacyjnych jest nielegalne, systemy bez łatek beda bardzo podatne na ataki przez wirusy itp...

(...)

1617960[/snapback]

Niekoniecznie, sam mam XP bez zainstalowanego nawet sp1 oraz innych łatek i nie mam z tym problemu. Z drugiej strony znam takich, którzy mają sp2 i wszystkie łatki aktualne a i tak potrafią wywrócic system w przeciągu paru miesięcy :razz: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...