Skocz do zawartości
matti155

Najbardziej Awaryjna Marka Płyt Głównych

Rekomendowane odpowiedzi

ja tylko podałem dane jakimi dysponuje  :rolleyes:  a w kafe jak to w kafe, resy, kombinacje z dyskami przy właczonym kompie itd.. ale asrock sie przy tym nie wywalił [;

1620788[/snapback]

no i w kafe to raczej ludzkimi zasilkami sie nie dysponuje (no i jak napisałeś częste resy), to tez moze swoje zrobic nawet bez krecenia... Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie było czasem po kilkadziesiąt restartów z obudowy w ciągu dnia, do tego komp byl przez kilkanascie miesięcy podłączony do uszkodzonej instalacji elektrycznej, w koncu się wytopiło kilka cm glownego kabla zasilania w mieszkaniu, i sciana była trochę goraca. Więc sie co chwila wyłączał przy zaniku pradu, bo do czasu azkabel sie calkiem nie przetopil prad pojawiał siei znkał. Do tego był zasilany z gniazdka na którym mi wywalało bezpiecznik przy włączeniu odkurzacza czy zelazka. Chodzil podczas burzy, przechodzących prosto nad osiedlem, do tego na zasilaczu megabajta.

Tego co się u nie działo ostatnio raczej w zadnym kafe nie spotlkasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kafe netowe gdzie kompy chodza minimum 14godzin dziennie to dopiero użytkowanie płyty... kumpel tez ma ecsa od 3 lat , i bezproblemowo go uzywa...ale co z tego skoro w mniej awaryjny od tego czegos jest asrock ?oO

1618108[/snapback]

U mnie w pracy to 12h potrafi byc zalogowany 1 usere, a kompy tak czy siak chodza 24h na dobe 7 dni w tygodniu, caly rok non stop bez chwili na odpoczynek ( czasami maja przerwe gdy w ktoryms zasilaczy zatrze sie wiatrak :> ).

 

Glownie gigabyty na intelach, kilka sztuk mis, z 2 moze asroki, ale wiekszosc to gigabyty, jedna plyta z nich padla, 2 przezyly "wylaczenie" sie przegrzanego zasilacza :lol: . Co tu duzo pisac gigabyty calkiem dobra plyta.

 

Co do ECS-a posiadam jeszcze w domu jedenego kompa na ESC k7s5a :> i dziala idealnie od kilku lat, 2 na Asusach tez bezproblemowo, jeden na msi tez git :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ECS K7S5A hula już sobie bez najmniejszej awarii od CZTERECH lat, często po 24h/dobę, parę qmpli co też ma tą płytę też nie nażeka.

Pozatym jest takie magiczne użądzenie jak listwa stabilizująca napięcia, znacznie przedłuża żywot wszelkich podzespołów kompa.

Co do kafejek to kiedyś z nudów zczytałem napięcia z kompa bo dziwnie działał i wynik mnie zaskoczył 3,0-6,2-10,5V - jakaś nowa norma ATX :shock:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa stabilizujaca napiecia ?? hm.... a gdzie to sie wpina ?? Bo ja glupi myślalem ze tylko dobry zasilacz zapewni dobre stabilne napiecia

Chyba nei masz na mysli tych "listew" gdzie po prostu wmontowane sa dwa bezpieczniki bo to w zaden sposob nie stabilizuje napiecia.

 

A co do sprawdzania napiecia w programie to mozesz takie sprawdzenie....

Poki nie zmierzysz miernikiem nie wiadomo jakie jst

Aczkolwiek wskazania programu byly tak niskie ze pewnie i miernikk wykryl by male napiecia ale nie az tak amle pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak mój acar acson działa, podczas lipcowych wichur zerwało linię i poszło zwarcie między fazami, szlag trafił mi tak wyrafinowane użądzenia jak stara lodówa i radio z budzikiem a komp włączony się ostał, no chyba że moja zasiłka deer 350W pokazała jak jest wytrzymała ;) (jedyna z najtańszych która w teście cheepa znalazła się wśród nadających się do użytku).

Z płytek to dawno temu jeszcze w zeszłym stuleciu padł mi nowiutki abit ileśtam z P!!!450MHz na pokładzie B)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi padł po około 1.5roku użytkowania Epox 8K9AI, co nie znaczy ze płyta była słaba, po prostu kondensator przy slocie AGP sie wybrzuszył, i w momencie zgonu płyty pociągneło także grafe ;]. Ale co z tego, pojechałem oddać płyte do serwisu, i kupiłem....Epoxa 8KRAI który jest dwa modele wyższy od tej;] jak padnie, kupie kolejnego taniego epoxa bo za ta cene nie ma nic lepszego. (wtedy za 173zł kupiłem płyte ktora ma dobra wydajnosc, dość dobrze sie kreci, wiecej nie potrzeba) a awaryjnosc płyty raczej zalezy od tego jak sie trafi, aby mowic o tym jaki producent jest najbardziej awaryjny trzeba by przeprowadzać statystyki w jakiejs duzej firmie komputerowej ile płyt i jakich producentów wraca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trzeba jakos to wyprowadzic bo nieORT: ORT: ORT: kturych płyt sprzedaja pełno ( tych tanszych) i ich bedzie wiecej wracać.

Na ile sprzedanych wraca uszkodzonych, i to bedzie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Chyba jednak mój acar acson działa, podczas lipcowych wichur zerwało linię i poszło zwarcie między fazami,

TO nie jest listwa stabilizująca a przeciw przepieciowa i jasne ze ochronila bo to jest listwa przeciw przepieciowa ona nie ma za zadanie stabilizowac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO nie jest listwa stabilizująca a przeciw przepieciowa i jasne ze ochronila bo to jest listwa przeciw przepieciowa ona nie ma za zadanie stabilizowac  :mur:

1636220[/snapback]

Już nie tłucz tym łbem o mur bo se guza nabijesz, poprostu polski dystrybutor trochę się zagalopował w tłumaczeniu (pewnie popatrzył tylko na obrazek: z jednej strony zygzak a po drugiej śliczna sinusoida :lol: a ja te gupoty powieliłem, po angielskiemu nazywa się to użądzenie filtrujące. Grunt że działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówicie, bo się offtop zrobił i nie czytałem :-P ale jak słysze " Najbardziej Awaryjna Marka Płyt Głównych" to odpowiadam

 

MSI

 

zapamiętajcie sobie te trzy literki i trzymajcie się od nich z daleka B)

:blurp:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim typem będzie PC-Chips - na szczęście ostatnio w Polsce rzadko spotykane. To jedyny producent płyt głównych gdzie nie widziałem JEDNEGO działąjącego bezproblemowo egzemlarza - a było ich cos ok 5 sztuk ...

1618237[/snapback]

Ja się dopisuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytam z ciekawosci czy sa urzadzenia stanbilizujace napiecia i w jakiej cenie one wystepuja ??

1636872[/snapback]

Offtopic sie robi no ale...

 

Urzadzeniem stabilizujacym napiecie bedzie UPS z funkcja AVR, prosciej sie nie da.

Cena.... uzywany UPS Fiedeltronik z AVRem to prawie grosze, zamiast padnietego zelowego akku 7Ah, podlaczasz sobie np 36Ah samochodowy, i masz AVR + pozadny UPS (tylko trzeba pamietac o dodatkowym chlodzeniu przy pracy na wiekszym akku - dluzsza praca z akumulatora...)

 

Co do plyt.... to jak juz duzo ludzi napisalo LOTERIA a najwieksza loterie to maja producenci przy wybieraniu firmy ktora dostarczy kondensatory elektrolityczne , IMHO jedne z czesci najbardziej podatne na uplyw czasu/warunki pracy/... etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Moim zdaniem beda to(dam 3 miejsca)

1.Asus-->smiec jakich mało,miałem z 4 ich płyty i każda to jakieś shit był,jakies stare na P2 albo p3 byly spox ale te nowsze na amd to rzenada

2.Pc-Chips--->to juz jest dno,to sa chyba jakies odpady z fabryk

3.Gigabyte-->cienkie plytki,tragiczny bios,niestabilne w oc i czesto sie sypia,a nadal jedna z nich mam :lol2:

 

A tak apropo tych najwiekszych producentow to prawda ze ECS jest chyba najwiekszym i zaden abit go nie przebije,wiem ze spory jest asus i Msi.Tez taka mała ciekawostka,najwiekszym producentem grafik na swiecie jest Palit(co za ironia losu :lol:),czy jak mu tam bo on ma kilka roznych marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompach domowych jeszcze nigdy nie padła mi żadna płyta.

 

Używam Gigabyte'a GA-7ZX-1 (przeżyła pad czaderskiej zasiłki made by L&C) i Abita NF7-S i wsio chodzi cacy :)

 

Spotkałem się tylko z padnięta płyta po padzie zasiłki i był to ECS na KT400.

 

Wszystko zależy od partii, egzemplarza, komponentów. Znana wpadka Abita z kondensatorami.

 

Aż mi się chce wierzyć że GB tak spadł pod względem jakości :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Sep 12 2005, 13:06]Moim zdaniem beda to(dam 3 miejsca)

1.Asus-->smiec jakich mało,miałem z 4 ich płyty i każda to jakieś shit był,jakies stare na P2 albo p3 byly spox ale te nowsze na amd  to rzenada

2.Pc-Chips--->to juz jest dno,to sa chyba jakies odpady z fabryk

3.Gigabyte-->cienkie plytki,tragiczny bios,niestabilne w oc i czesto sie sypia,a nadal jedna z nich mam :lol2:

 

A tak apropo tych najwiekszych producentow to prawda ze ECS jest chyba najwiekszym i zaden abit go nie przebije,wiem ze spory jest asus i Msi.Tez taka mała ciekawostka,najwiekszym producentem grafik na swiecie jest Palit(co za ironia losu :lol:),czy jak mu tam bo on ma kilka roznych marek

1644767[/snapback]

 

Jak czytam takie bzdury to mnie smiech ogarnia :lol:

 

 

Dla mnie nie ma najbardziej awaryjnej plyty ,bo mi zadna w zyciu nie padla. Ale znajomemu nie dawno padl MSI wiec...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Rzeczywiście temat, nie ten tego, może dobry dla hurtowników.

Już OT o stabilizacji napięć itp. było sensowniejsze.

Bo mnie wychodzi, że ASUS najbardziej awaryjny, w jednej padł mi BIOS(A ja wygenerowałem zwarcie, który go załatwil!), drugą dali mi z serwisu (używaną, ale sprawną) bez działającego wyjścia dzwięku.

A Asrock'a co kupiłem na czas naprawy ASUS'a nie zepsułem, więc wychodzi, że lepszy. :D .

Może ktoś kto pracuje w serwisie może coś naprawdę powidzieć, ale też sklepy nie sprzedają wszytkiego co się produkuje, tylko to co lepiej schodzi.

Więc zostają tylko oficjalni dytrubutorzy, a Ci cicho sza nic nie powiedzą, bo jeszcze by wyszło, że najgorsze są mobo firmy, którą reprezentują :mur:

Temat powinien chyba brzmieć: "Jakiej firmy płytę główną udało mi się zepsuć?! :-P "

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darks co ty za bzdury wypisujesz? Zastanowiles sie nad tym?

Cecha ASUS jest awaryjność?

No w szoku jestem

Taka renomowana firma.

Od zarania dziejów ASUS cieszy sie stabilnościa, szybkościa pracy i jak najmniejsza awaryjnościa.

Tymbardzej moge ja polecic ze Serwer mam na Asusie i Deskop rówierz ;)

Polecam przeczytanie wyników na róznych testach!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASROCKA i nie narzekam, pewnego dnia komp został włączony (jak zwykle), a ja nie zdążyłem wrócić z roboty przed burzą i zastałem ciszę - komp nie chodzi, podłączyłem inną zasiłkę, bo stara jaks ię okazało padła i wstał bez żadnego problemu, więc nie zgadzam się, że ASROCKI są do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze i najbardziej awaryjne były noname`y na slot 1 i sc.370 :) te padały najczęściej. w tym momencie mam mobo asusa i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony, miałem ecs`a L7VTA i też było spoko. ogólnie im mobo tańsze tym mnie bajerów, ale to, że komus padło parę płyt jednej marki o niczym nie świadczy-płyty główne spełniają określone normy. taka prawda.pamietajmy, że jesli komp się wiesza to nietylko wina mobo :) dużo osób o tym po prostu nie pamięta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że komus padło parę płyt jednej marki o niczym nie świadczy-płyty główne spełniają określone normy. taka prawda.pamietajmy, że jesli komp się wiesza to nietylko wina mobo icon_smile3.gif dużo osób o tym po prostu nie pamięta icon_razz.gif

otóż to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem beda to(dam 3 miejsca)

1.Asus-->smiec jakich mało,miałem z 4 ich płyty i każda to jakieś shit był,jakies stare na P2 albo p3 byly spox ale te nowsze na amd  to rzenada

2.Pc-Chips--->to juz jest dno,to sa chyba jakies odpady z fabryk

3.Gigabyte-->cienkie plytki,tragiczny bios,niestabilne w oc i czesto sie sypia,a nadal jedna z nich mam :lol2:

 

A tak apropo tych najwiekszych producentow to prawda ze ECS jest chyba najwiekszym i zaden abit go nie przebije,wiem ze spory jest asus i Msi.Tez taka mała ciekawostka,najwiekszym producentem grafik na swiecie jest Palit(co za ironia losu :lol:),czy jak mu tam bo on ma kilka roznych marek

1644767[/snapback]

Co masz do Asusa? Miałem ich 3 mobo (na slot1, sockety 370 i A) i mógłbym powiedzieć że stabilność wyborowa...

Za najbardziej tandetne mobo uważam ECS'y (miałem pare przypadków)...

A co do największego producenta grafik - jest to Intel - ma 4x% rynku kart graf. (bo te jego wbudowywane w mobo :))...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum ( czytałem różne wątki od 3 miesięcy);

zamierzałem właśnie złożyc kompa na Epoxie 8NPA7I, gdy w sklepie

internetowym znak.pl napisali że wycofują epoxy ze sprzedaży

ze względu na dużą awaryjność. Czy rzeczywiście ostatnie epoxy

na NF4 są takie awaryjne!?

Link co piszą w Znaku o epoxach:

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&scid=814

Można im wierzyć??

 

Pozdrowienia dla wszystkich na Forum!!!

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum ( czytałem różne wątki od 3 miesięcy);

zamierzałem właśnie złożyc kompa na Epoxie 8NPA7I, gdy w sklepie

internetowym znak.pl napisali że wycofują epoxy ze sprzedaży 

ze względu na dużą awaryjność. Czy rzeczywiście ostatnie epoxy 

na NF4 są takie awaryjne!?

Link co piszą w Znaku o epoxach:

1666768[/snapback]

moze rzeczywiscie mieli sporo wzrotow ,a moze poprostu dydtrybutor slabo zalatwia gwarancje

kiedys dystrybutorem byl Pronox i nie slyszalem o problemach - na dzien dzisiejszy ciezko mi sie wypowiadac

tak czy siak to nie uwierze ze Epox zaczal nagle robic buble

szkoda ze ZNAK wycofal sie ze sprzedazy Epoxow ,bo to jeden z rozsadniejszych sklepow

zostaly u nich jeszcze na szczescie Abity ,choc i tak najczesciej MSI wciskaja :rolleyes:

ale chlopaki ida z duchem czasow ,bo DFI wprowadzili do sprzedazy B)

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiem to powiem ale wam powiem co do ECSow kilku moich znajomy posiada plytki ECS ja rowniez siedzimy przy kompach po kilkanasciegodzin dziennie non stop komy chodza nawet w nocy, i ECS mozna zarzucic wszystko tylko nie to sa awaryjne, malo na nich mozna zrobic owszem ale sa zywotne, ja na swoim ECS smigam juz ponad 5 lat

post-121353-1127831091.jpeg

post-121353-1127831095.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...