Skocz do zawartości
matti155

Najbardziej Awaryjna Marka Płyt Głównych

Rekomendowane odpowiedzi

Co do MSI od paru lat skutecznie montuje te płyty i miałem na pewnie kilkaset sztuk 2 wyjątki

 

1 wyjątek - MSI symbolu już nie pamiętam na chipie nforce 1

2 wyjątek - ABit KV-8 Pro 3rd Eye - padła po 2 miechach a założyłem ją kumplowi bo brakowało innych płyt MSI na hurtowni pod AMD 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie psuje się wszystko, czy to Asus czy ECS...

 

Przez ręce przeleciały mi setki uszkodzonych kompów i w zasadzie jesli padała płyta to nie mogę wskazac jednego fawota. Jesli jednak muszę: Asus P3C2000 na i820, Abit AN7 na NF2, ECS K7SA na SIS no i MSI 8330 na KT333...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIąty rok jużu mnie siedzi ECS K7VZA V.1.0. zdązylem jej sfuraćbios, kondensatory, ale p owymianie działa dalej bez problemow . Odlamały mi się w niej 2 zaczepy radiatora na podstawce, ale wentylator dokleilem poxipolem i dalej hula :) .

Mój szwageir uzywal ECS K7SPA po kilka godzin dziennie i po poltora roku padl mu uklad sterujacy napieciem procka ( tzn sfurał procka).

W pracy mam 3 plyty ECS ( rozne, lazcnie ze zintegrowanym prockiem duron 1,3 ), i dzialaja bez zarzutu ( kafejka szkolna)

 

Wiec to zalezy na co sie trafi - jedna plyta bedzie hulac bez problemow, a druga padnie od razu. Ot, taki ich urok ... jak wszedzie - na co sie trafi to sie ma !!

 

Mozna kupic asusa i kląć pol roku ( az padnie) albo cieszyc sie shuttle lub ecs przez lata

PS. W/w plyte bedde sprzedawal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo im czegoś więcej wyprodukowano tym więce trafiało się wadliwych egzemplarzy, trzeba pamiętać iż K7S5A to płyta niemal już kultowa, której ilośc na naszym rynku była ogromna, pozatym wielu ludzi uszkadzało te płyty po przez jej nieumijętne eksploatowanie, po prostu płyta ta nie ma możliwości OC, co zmusz co poniektórych jej użytkownikow do zabawy z cyną i lutownicą, co nie zawsze daje pozytywne efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głosy popracia, to:

- 1 miejsce: MSI (bez wątpienia), mieli taki modelik z (bodajże) "K4V" w nazwie, który sypał się jak śnieg w zimie - chyba najbardziej nie udana płytka w dziejach MSI

 

Poza tym każde się sypią mniej lub bardziej w zależności od modelu.

Osobiście jednak NIGDY nie widziałem uszkodzonego Epoxa. A widziałem już kilka uszkodzonych, bo pracowałem w serwisie.

 

Kuzynowi się ostatnio DFI posypało (konkretnie kontroler dysku). Tyle, że to pod Slot 1, czyli całkiem stare i miało prawo się wysypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówicie, bo się offtop zrobił i nie czytałem  :-P  ale jak słysze " Najbardziej Awaryjna Marka Płyt Głównych" to odpowiadam

 

MSI

 

zapamiętajcie sobie te trzy literki i trzymajcie się od nich z daleka  B)

:blurp:

1640634[/snapback]

Ja tam bym swojej bronił. Ponad rok używam, i (odpukać) wszystko OK. Natomiast wcześniej miałem ASRocka K7S8XE+ i poszedł do reklamacji z powodu mocno uzasadnionego podejżenia wykańczania dysków (SATA, IDE chodziły bez problemów). Wcześniej miałem ECS K7VZA V1.0, która pracuje do dziś (już 4 lata) u mojego siostrzeńca. Demon podkręcania toto nie jest :) Ale za to bezproblemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Rok to każda płyta ma wytrzymać, bo na tyle jest minimum gwarancja. Jak będzie miała ponad 3 lata jak moja i będzie chodzić, to pogadamy.

1718258[/snapback]

Oczywiście masz pewną rację. Ale zawsze to rok bezproblemowej pracy, a nie 3 miesiące szarpania się z ASRockiem. A za trzy lata i tak nie będę na niej jechał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i była ta seria lekko awaryjna, ale tak z ciekawości:

- co padało dokładnie?

- jaki zasilacz? czyżby coś na "Co.." albo "lepiej" ?

1719359[/snapback]

 

Nie na "Co.." tylko na "Ru.." :D a ostatnie dwa epoxy padly na topower p6 420W. Jak chcesz moge ci dac linka, ze niektore sklepu(dokladnie jeden ale duzy) wycofuja epoxy ze wzgledu na ich wysoka awaryjnosc ale nie wiem czy to nie jakas sciema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to jest kultowe mobo - k7s5a ale 1 padla po niecalym roku, druga po 2 tygodniach a 3 dostalem nie sprawna - wszystkie oryginalnie zapakowane ;] teraz jest 4 mam nadzieje ze troche pociagnie ...

 

a przegladajac to forum i z wlasnego dosciwadczenia epox ma wiele probolemow jestli chodzi o kondesatory

 

zreszta wszedzie sa buble przy produkcji mln plyt nie da sie przetestowac kazdej ;] a tak na marginesie nie ma chyba nie zawodnej firmy tylko sa model mnie lub bardziej awaryjne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to jest kultowe mobo - k7s5a ale 1 padla po niecalym roku, druga po 2 tygodniach a 3 dostalem nie sprawna - wszystkie oryginalnie zapakowane ;] teraz jest 4 mam nadzieje ze troche pociagnie ...

 

a przegladajac to forum i z wlasnego dosciwadczenia epox ma wiele probolemow jestli chodzi o kondesatory

 

zreszta wszedzie sa buble przy produkcji mln plyt nie da  sie przetestowac kazdej ;] a tak na marginesie nie ma chyba nie zawodnej firmy tylko sa model mnie lub bardziej awaryjne ;]

1719626[/snapback]

Kultowe mobo? Od kiedy ? Napisz w ogole co masz na mysli? Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest stan w jakim płyty są transportowane i przechowywane.Nawet najlepsze płyty wyziębione na bocznicy kolejowej,magazynie bądź przewiezione w złych warunkach będą padały...a dobry magazyn kosztuje.

1719842[/snapback]

niestety to nie konca prawda, niektórzy producenci próbuja dawac tansze części i to sie odbija na jakosci plyt głównych lub kart graficznych, vide: widzalem karte graficzna która miala złącze DVI na zwykłej tasiemce, co jest kpiną z klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem płyty:

 

DFI na Intel 440 BX/ZX

MSI K7 T Turbo Limited Edition

MSI K7N2

Epox 8RDA3+

i obecną MSI K8N Neo2 Platinum

 

i mówieże żadna z tych mi nie padła, nie miałem problemów.

Powiem jedno płyty najczęściej padają przez beznadziejne zasilacze

Ktoś składa kompa z A64 z jakąś lepsza płyta główną do tego nagrywarka DVD, 512 DDR i Radeon 9550 czy GF 6600(GT) itp., a sprzedawca go nie poinformuje, ze taki Codegen 300W nie wystarczy do stabilnej pracy komputera. I potem w serwisie lądują dobre płyty główne z rozsadzonymi kondensatorami. Nie wykluczam oczywiście płyt z fabrycznymi wadami, ale jesto to naprawde minimalny odsetek, który bladnie przed spalonymi płytami przez głupotę lub niewiedzę.

 

ps. dzięx Linoge, zagalopowałem się i źle wpisałem :wink:

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi 6380 (KT 266) po roku nie widziala 1 kosci ramu a po kilku dniach nastala ciemnosc.Msi na Kt266A wytrzymala ok 3 lat szlak ja trafil 3 tygodnie temu wyciek z kondesatorow.A teraz mam Asrocka :D i nie nazekam pozatym ze na magisrali wiekszej niz 255 procek chula bez bledow ale jak sie ja wylaczy to nie wstaje restarcik i wszystko dziala :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec i ja sie podziele swoimi doswiadczeniami .. Pierwsza plyte jaka mialem byla hmmm... niepamietam jakas pod cyrixa :) . Potem byla Abita kt-133 naprawde sluzyla mi przez bardzo dlugi okres czasu , potem Soltek SL-KT400 sluzyla mi 2 lata az pewnego razu zauwazylem spuchniete kondensatory :( no i musialem ja wymienic . Kolega powiedzial ze w soltekach to norma ,przynajmniej plyty z zielonymi kondorami , ponoc te z brazowymi to skaly nie do zdarcia. Terazm mam Abita KW7 i narazie chodzi :) niekrecilem na niej procka i chyba juz tego nie zrobie bo zamierzam zmienic na jakas plyte DFI ktora podciagnie mi dwurdzeniowke.Z biegiem czasu wydaje mi sie ze im wiecej tych scalakow jest na rynku i im czesciej sie pojawiaja to sa to slabsze modele . Kiedys pamietam ASUS, ABIT byl pozadna firma ktora robila naprawde dopracowane plyty i niebylo zadnych zgrzytow w ich pracy a teraz ... :) Oby nie bylo gorzej .

Edytowane przez PolyCount

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy pisze ze swoich doswiadczen, jakie plyty mu padaly, wszystko ma prawo pasc ale naprawiajac ponad 100kompow miesiecznie moge stwierdzic ze najbardziej wadliwe plyty to Gigabyte... asrocki sie tak nie psuja ani nawet Mercury...

 

a z dyskow Maxtor i WD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hells przez BURZE

 

Własne doświadczenia:

 

ECS k7s5a K7vta3(kt266) zawsze to samo płyta startuje na 3 sekundy po wyjęciu ramów start normalny Raz tylko był przypadek że wyciagniecie CPU powodowało start płyty.Do dzis dnia nie wiem co tego było przyczyna.

 

MSI MS6330 (Kt133) 3 sztuki. Wylane kondki w i zaniżanie Vcore dla CPU (zauwarzyłem ze Bios to robi)

 

Msi na P4X400 wylane 10 kondów w sekcji 3.3V.Reszta ok.Naprawiona śmiga dalej.

 

Gigabyte Ga-7vrx uszkodzony i zwarty mos w sekcji zasilania AGP popalone scieżki A tak mobo sprawna pod PCI.

 

Asus A7N8X-X FSB 180 zapisanie Cmos i czarno na ekranie.

 

Abit AN7 FSB 170 Vmem 2.7V płyta statuje ale zawiesza sie na logo ABIT.Pomogła zmiana ramów na inne przywrócenie Vcore na 2.5V płyta startuje.

Inny przypadek tej płyty na Ide 1 Samsung 160g na IDE2 samsung 80G.

Po właczeniu pradu 160 zaczeła walić głowicami...............

Aha bios juz też poszedł sie kochać.

 

Epox jedynie problem z biosem.Nie zawsze zapamiętuje ustawienia ale restart i juz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio najwiecej problemow z Asus A8N-SLI premium, kumpel mnie na nia namowil bo mial za 50% ceny, skonczylo sie na 2xwizyta w serwisie, po czym 1xwymiana i kolejny zwis.... :mur: oddali mi kase, teraz od miesiaca Msi diamond zero problemow....

 

ps.

a to dziwnych rzeczy sie dowiedzialem, msi KT4V siedziala w kapie ponad 3lata, najpier jako desktop (kolo roku) potem jako serwerek dzialajacy 6dni w tygodniu. zero problemow, zero zwisow... teraz wyladowala w pudle, czeka na jakis tani nowy dysk... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...