Skocz do zawartości
Mociak

Jak Szybko Zasnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że te wakacje upłynęły mi wyjątkowo nudno, bez żadnych wyjazdów, chodziłem spać tak o 2...5,6 w nocy, ale przychodzi czas szkoły - i zastanawiam się - jakim cudem zdołam się przeprogramować, żeby chodzić spać o 22 (żeby o 6 wstać na 100% i być w stanie przyjmować informacje) a nie o 2, bo 4h snu to DEFINITYWNIE za mało...

 

Teraz, jak idę spać o tej 22-23 - nie ma sily, żebym usnął, próbowałem nawet przy wyłączonym kompie :) Jak mam zasnąć!? Przecież muszę się wyspać!

 

Macie jakieś rady?

 

PS:

Mam bezdechy czy whatever, nie mogę leków pobudzających/usypiających czy jakoś tak, nie wiem dokładnie, ogólnie nie mogę brać niczego na sen :mur:

 

Pozdrawiam

z góry dziękuję a wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to przerabialem i doszedlem do wniosku, ze w moim przypadku zmiana trybu zycia jest niemozliwa :P . Po prostu niektorzy maja "przestawiony" zegar biologiczny. Jak chodze do szkoly to spie na dwa razy - w nocy 3, w dzien 4 h. Krotkoterminowo potrafie to uregulowac zarywając noc (całą). Przykladowo, jak masz sie polozyc teraz, to nie kladź sie WCALE tej nocy i idź spac dopiero o 22. Wtedy bankowo zaśniesz i bedziesz ustawiony przez jakis czas (w moim przypadku to tydzień dziala, ale to dlatego, ze nie mam silnej woli :lol: ). Pozdro.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praca

 

najlepszy sposob na wczesne pojscie do lozka:)

 

przykladowo gdy pracowalem 6h dziennie to maxymalnie moglem wytrzymac do 24

 

teraz od dwoch tygodni nie pracuje i cierpie na bezsennosc:/

4h i dopiero zaczynam byc senny:/

 

mam nadzieje ze jak pochodze na silownie od wrzesnia to unormuje zegar biologiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, przez cale wakacje chodziłem spać o 8-10 a wstawałem o 18-20. Jedyny sposób ktory nie zawodzi to nie kłaść sie spać z rana i wytrzymać do 22.

Troszke ciężko nie spać tyle czasu.... W czasie roku szkolnego przez długi czas chodziłem spać od razu po szkole czyli tak o 15-16 a wstawałem o 0-1. To też jest sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhehe ;]

idź mamie do ogródka pomóc ;] ona sie ucieszy, a Ty niewyspany na grządkach nawet zaśniesz : P

 

mam szwagra, który zaczyna prace od 22-23 i kończy koło 9-10... ten to ciągle jest niewyspany... więc mi sie wydaje że nie tak łatwo jest sie przestawić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1618357[/snapback]

o, bardzo fajny programik.....komentarz do jednego z presetow "sexual stimulation"

 

07-Jan-2005, Rudolf Ernst

I am 83 years old and this preset gives to me everyday good standing and also from time to time beautiful orgasm. Thank you very much for this pleasure.

 

;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę odwrotny problem, tzn im póżniej chodzę spać tym wcześniej wstaje o.0

 

testowałem to w wakacje, kładac się o 22-23 wstałem o 10-11, jak się kładłem 2-4 potrafiłem spać tylko do max 9, dyskomfort niewyspania się trwał godzinę

 

a co twojego problemu, duży wysiłek danego dnia :> lub % [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie wlaczylem creativity increase :-)  popatrzymy :-)

1618505[/snapback]

tylko pamietaj ze efekt daje tylko suchanie na suchawkach bez zadnych mixów l/p

(tak zeby to co do lewego szlo 100% na lewa suchawke i analogicznie w pawa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam dwudziesto minutową medytację przed snem. naprawdę uspokaja oraz wycisza, a do tego uczy koncentracji. tylko pamiętajcie, jeżeli będziecie ciągle o czymś myśleć (te głosy w środku łba, które nie mają końca... -myśle, że każdy wie o co chodzi) to powiedzcie, czy pomoślcie "głośne" STOP i próbujcie jak najdłużej o niczym nie myśleć, i znowu jak jakieś niepotrzebne myśli Was najdą to STOP, itd ;]

najłatwiej chyba jest skupiając się na wdechach lub wydechach (tzn. liczenie ich od 1 do 9, itd).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wysiłek fizyczny dobry na wszystko. Jak jestes porządnie zmęczony to nic Cie nie powstrzyma przed spaniem. Weźmy przedwczorajszy dzień 9 i wczorajszy):

 

na początek - cały tydzień do roboty, 2 x w tym tygodniu po 2 mecze w kosza (jakieś 3 h. grania)

 

1. 6.45 pobudka

2. 7.30 praca - urwanie głowy równo do 15.30, potem ssybak weakuacja żeby prezes nie przechwycił przy wyjściu

17.30 wyjście na Jarre

00:05 - siadam pierwszy raz od 17.00

01:30 - w domu

02:15 - (czysty) zasypiam

 

7:45 - pobudka na budzik (ach walnąć nim o ścianę)

9:00 - pomagam kumplowi w przeprowadzce

16:00 - ale sie nanosilismy mebli ;)

16:30 - jade na zakupy

17:45 - obiad

18:30 - usiadłem

18:35 - położyłem się

20:30 - obudziłem się, co się dzieje?

21:00 - Eddy Murphy delirious (super)

22:30 - Scary movie 3 (porażka)

00:50 - prysznic

1:30 - zgasłem jak świeczka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inaczej :P

 

9:00 - drastyczna pobudka (Wojtek z psem !)

9:15 - siadam do kompa i zaczynam pracę

16:30 - jadę do dziewczyny

21:00 - siadam do kompa i ponownie zaczynam pracę

2:00 - idę spać

 

I tak prawie dziennie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo za długie spanie jest niezdrowe...(spada wydajność człowieka jak to ładnie określono)...

 

w sumie w czasie wakacji spałem średnio 10 godzin...teraz przestawiamy się na 7-8 godzinny sen...

 

najłatwiej chyba wyzbyć się jakichkolwiek myśli, bądź myśleć o czymś bardzo intensywnie (co może spowodować że będziemy o tym śnić :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na szybkie zaśnięcie - otworzyć wszystkie okna w pokoju [ gdy jest ciepło/letnio oczywiście ;) ], co daje świeże powietrze itp itd, zakryć się kołdrą, zamknąć oczy - potem ja staram się nie myśleć o niczym, często wyobrażam sobie białą kartkę, albo jakiś biały pokój - to mnie uspokaja, szybko zasypiam ;) Próbowałem liczyć oddechy, owce itd - nie pomaga. Kłade się tak o 22, wstaje o 7. Spokojnie mi wystarcza.

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja kładę się do łóżka o 22, zasnę o 23, budzę się o 7-8 rano, a wstaje z łózka o 9-10 (w między czasie trochę przysnę) tak przez całe wakacje, choć jak sobie pomyślę sobie że zaś będe miał pobudki o 6 rano (mam czasem na 7.10 do szkoły, w zeszłym roku w I semestrze 4x w tygodniu na 7.10 :/) to mi się słabo robi, jeszcze w zimie kiedy ciemno i zero ochoty do życia.

Pozatym ja nie mam sposobu na zaśnięcie, opatulam się kołdrą, puszczam muzykę jakąś cicho(zazwyczaj techno albo punk-rock i pochodne), myślę o czymś intesywnie i zasypiam po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...