Skocz do zawartości
Mociak

Jak Szybko Zasnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

O ktorej bym sie nie polozyl to zasne... w wakacje normalka to 0-5 ale wstaje max o 11, szkoda dni bylo marnowac. Treaz szkola sie zacznie to bedzie sie chodzilo o 23-0.00 spac, a wstawac o 6. Bede niewyspany napewno, ale szkoda dni bedzie marnowac. 2 godziny w te czy we wte w skali roku to kupa godzin/dni ;)

 

Mam nadzieje ze kiedys panowie naukowcy cos wymysla i spac nie bedzie trzeba. Jaki bylby lajcik. Zycie byloby 2x dluzsze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze kiedys panowie naukowcy cos wymysla i spac nie bedzie trzeba. Jaki bylby lajcik. Zycie byloby 2x dluzsze :]

1619894[/snapback]

Życie byłoby tak samo długie (krótkie) ale znacznie mniej marnowane :)

 

Ten temat powinien się raczej nazywać: 'Sparwdzone sposoby na szybie zaśnięcie', bo to o nie chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie byłoby tak samo długie (krótkie) ale znacznie mniej marnowane :)

 

Ten temat powinien się raczej nazywać: 'Sparwdzone sposoby na szybie zaśnięcie', bo to o nie chodzi....

1619946[/snapback]

No to najlepszy to jakis proszek na sen :wink:, a tak to ja np. po jednym piwie staje sie senny i odrazu do luzka, takze moze to bedzie sposob :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pomysł :) Nagram na kasetę jeden z tych Brainwave'ów i zapuszczę na Walkmanie, kaseta szybko się skończy, a przy tym jednym prawie zasnąłem przy komputerze przed chwilą :) Tylko magnetofon muszę skombinować :D

1619122[/snapback]

Kaseta nie zadziala (chyba ze w stereo nagrasz, ale ja przestalem suchac kaset jak jescze dzialaly tylko mono. Lepiej plytke nagrac (w progsie jest opcja ze w pare sekund caly present przezuci na wav wiec z nagraniem nie ma problemu)

 

przeczytaj FAQ, bez tego ani rusz

jesli nie bedziesz czegos pewien to lepiej nie probuj bo jeszcze sobie zapuscisz nie ten preset co trzeba.....i zamiast zasnac bedziesz mial jakies horrorowe halucynacje albo wyjdziesz z ciala i nie bedziesz mogl wrocic :lol:

nie ma zartow :wink:

najlepiej zapusc na 25-30 min, lepiej nie wlaczaj loopa bo sie dziwne rzeczy moga dziac.....nie bedziesz mogl sie obudzic albo cos :razz:

1619765[/snapback]

Skudki uboczne... jak sie wybierze odpowiedni present i poczyta komentaze i opis to raczej sie nie ma czego obawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam z tym problemu spac mi sie zawsze chce juz o 21 a wstaje o 8:00 , teraz jest 8:32 :D

 

a w wakacje to najczesciej sie kladlem o 24 a wstawalem takze o 8 lub 9

Edytowane przez Hamm3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad tylko pamietam nie moglem zasypiac. Zaczelo sie to jak mialem 15 lat , a moze i mniej i trwa do dzis [teraz mam 22 lata]. Problem polega na tym ,ze nie mam zegara biologicznego i pewnie jakies problemy z melatonina [hormon odpowiedzialny m.in za zasypianie]. Objawia sie to tym ,ze nie zasne , dopoki sie pozadnie nie zmecze[conajmniej 18 godzin aktywnosci].Czyli jak wstane o np. 11 rano to nie zasne do 5-6 rano nastepnego dnia :/ Probowalem wielu sposobow od preparatow zilowych i z melatonina bez recepty [ zupelnie nieskuteczne] , poprzez leki nasenne na recepte [afobam , stilnox]. Te dzialaly ale po tym czlowiek to jest nacpany wiec na dluzsza mete odpada. Srodkiem skutecznym w 100% i majacym najmniej skutkow ubocznych okazala sie marihuana. Kilka buhow przed snem i zasypiam w ciagu 5-15 minut , rano sie budze troszke zaspany , ale szybko to mija. Sen taki jest bardzo regenerujacy i nie ma problemow z budzeniem sie w srodku nocy itp.

 

a myślałem że nie ma takich ludzi jak ja ;]

 

ja nie potrfi przed drugą zasnąć poprostu nie potrfie no nie ma na mnie siły wypije pare piwek i tak bede siedział, wódke i tak bede siedział jedyne dobre zioło ale nie można za często bo mózg zeżre[...]

1619865[/snapback]

 

hyhy nie ma to jak dezinformacja. Mozg to moze zzerac to piwko i wodka , ale raczej nie palenie :D Poczytaj cokolwiek na temat szkodliwosci marihuany np. raport WHO [swiatowa Organizacja Zdrowia]

Edytowane przez tyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie musze czytać a wiem że mrihuana zżera mózg. przede wszystkim się głupieje, jeśli tego nie odczywacie to widocznie nie potraficie palić albo jesteście już naprawdę głupi :wink:

1620266[/snapback]

Głupcem jest ten co ją w ogóle pali :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam super sposob na zasypianie i bezproblemowe wstawanie - ale do tego trzeba pietrowe lozko :mrgreen: (a takie sa m.in. w akademikach) - zawsze wybierajcie to na gorze! Nie wiem dlaczego, ale zasypia sie na nim momentalnie. Przez caly pierwszy rok spalem na gorze i zero problemow ze spaniem, na drugim wzialem sobie dolne i wiem jedno - nigdy wiecej! 8) . No i swietnie tez sie wstaje, jak sobie budzik poza zasiegiem reki polozysz - gwarantuje, ze nie chce sie potem wspinac 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam paru ludzi z przepalonymi mózgami na wylot i powiem że czasem sie z nimi nawet dogadac nie idzie. Oczywiście wszytko trzeba robić z umiarem ja nie mówie że jest be tylko że nie można popaść w rutynę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam super sposob na zasypianie i bezproblemowe wstawanie - ale do tego trzeba pietrowe lozko :mrgreen: (a takie sa m.in. w akademikach) - zawsze wybierajcie to na gorze! Nie wiem dlaczego, ale zasypia sie na nim momentalnie. Przez caly pierwszy rok spalem na gorze i zero problemow ze spaniem, na drugim wzialem sobie dolne i wiem jedno - nigdy wiecej! 8) . No i swietnie tez sie wstaje, jak sobie budzik poza zasiegiem reki polozysz -  gwarantuje, ze nie chce sie potem wspinac 8)

1620389[/snapback]

Miałem piętrowca, siostra spała na dole, ja u góry też miałem takie problemy :) Druga siostra się wyprowadziła to ta wzięła jej pokój i z piętrowca powstał magazyn :D A marihuany na sen raczej nie zamierzam 'brać', zresztą skąd ja bym miał ją wytrzasnąć? :D Może wychodować... ale nie, narktoryków nie biorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa faktycznie usypia:D

Pare dni temu zrobiłem sobie przed szkołą kawkę+mleko+cukier, wynik-usnołem na historii, a obrabiany był ciekawy temat: Hitler i jego Barbarossa... Uznałem że może za mało kawy, więc następnego dnia zrobiłem "koncentrat" z 5 łyżeczek kawy, wynik-zasnołem w autobusie podczas jazdy do szkoły. Kierowca na pętli, na Torwarze mnie obudził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, sam mam odwrotny problem. Gdy chodzilem do szkoly mialem problemy z zasypianiem i 1:00 w nocy to byl standart. Teraz mimo, ze wstaje do pracy cos kolo 6:00, to 23:00 to jest maks (w tygodniu). Jak sobie przypomne czasy szkolne, to mnie szlag trafia, ze teraz tyle czasu trace na sen... a i tak sie nie wysypiam (budze sie godzine). W weekend jak gdzies wychodze to luzik, ale jak zostaje w domu, to tez 23:00 ziewam, mimo ze nastepnego dnia potrafie spac do 10:00, 11:00. Normalnie cholerny sen zimowy mi sie wlaczyl... starosc nie radosc. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zasnąć? Jeżeli chcesz nie zasnąc naprawde to może nosleep z shella :wink: Podobno nieźle daje :) Heh, ja dzisiaj przyszedłem ze szkoły o 16, zjadłem obiad i spałem do 20.30 wstałem, dalej sie źle czuje(chory...) i czeka na mnie niemiec, fizyka, chemia, geografia, matematyka i biologia :) Wszystko na jutro... Zapowiada się ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja odkąd skończyłem szkołę dzienną i mam prace to też mam problemy zeby NIE zasnąć cały czas chce mi się spać :[

Natomiast jak ktoś nie może zasnąć to polecam piwo+miły wieczór z kobietą ;) ja po tym śpię jak zabity :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktorej bym sie nie polozyl to zasne... w wakacje normalka to 0-5 ale wstaje max o 11, szkoda dni bylo marnowac. Treaz szkola sie zacznie to bedzie sie chodzilo o 23-0.00 spac, a wstawac o 6. Bede niewyspany napewno, ale szkoda dni bedzie marnowac. 2 godziny w te czy we wte w skali roku to kupa godzin/dni ;)

 

Mam nadzieje ze kiedys panowie naukowcy cos wymysla i spac nie bedzie trzeba. Jaki bylby lajcik. Zycie byloby 2x dluzsze :]

Nie 2x dłuższe ponieważ sen to średnio 1/3 z życia człowieka. Drugie tyle pewnie traci się w szkole :lol2:

 

 

kiedys czytalem ze piloci bombowcow jedli czekolade ktora zapobiegala usypianiu takie cos by sie przydalo

Czekolade jedzą też alpiniści żeby się rozgrzać, najczęściej snickersa ale czemu akurat ten to nie wiem, jestem pewien że to ma jakiś związek z orzechami.

 

Mój sposób na nie spanie ? W samochodzi to raczej nie wykonalne szczególnie na miejscu pasażera, w domu tak samo a powód jest taki że najlepiej się ruszać ale nie jak naćpany wariat rzucać się na lewo i prawo tylko w sposób umiarkowany byle na stojąco i powinno styknąć. Muza odpada bo np. o 1 w nocy to pobudzający np. hard rock już zaczyna przyprawiać o złość i agresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie stary może nie jestem, ale pewne doświadczenia juz mam i wnioski są takie:

 

Aby zasnąć w miarę szybko należy:

- wypić przed snem kawę (z mlekiem działa jeszcze szybciej)

- wypić samo mleko

- nie myśleć o niczym (bardzo ciężkie w realizacji) lub myśleć o czymś uparcie (np wyobrażać sobie, że jedzie się nowiutkim Jaguarem XJS)

- próbować się uśpić - ustawiać gałki oczne do góry (powieki zamknięte) koncentrując się troszkę na tym, mówiąc sobie w myślach "zasypiam" lub "sen" - brzmi głupio, ale czasem pomaga

 

Aby nie zasnąć, należy:

- pić Colę/Pepsi itp

- zjeść (cokolwiek, czekolada także)

- wietrzyć pomieszczenie (nawet jeśli jest zimno)

 

Ja mam 2 tygodnie, które występują na przemian:

 

1 tydzień, poniedziałek - piątek:

5.30 wstaje

6 - 14 praca fizyczna

14.30 jedzenie/picie

15.00 czasami spie (nawet do 22)

od 22 do 24 staram sie położyć spac, ale róznie bywa

 

2 tydzień, poniedziałek - piątek:

wstaję między 9 a 11 (przeważnie bliżej 11)

różne zajęcia do 14

14-22 praca

od 22 do bliżej nie określonej pory siedze przed kompem (nawet do 3, ale żadko)

 

dodatkowo w większość weekednow:

6.00 wstwanie

7-8 jazda na uczelnie

8 - 18 zajecia

od 20 nawet do 3 ogladamy filmy w hotelu + 1 piwko dla relaksu (bo rano znów za kierownice)

7-7.30 wstawanie :|

8 - 17 na uczelni

17 z kawalkiem - powrót do domu

 

Ogólnie taki tryb życia jest męczący i trudno się przestawić na jakiekolwiek sensowne godziny spania. Praktycznie cały czas jestem niewyspany.

Najgorsze jednak jest w weekend. 15 minut po zaczęciu wykładów/zajęć zaczynam ziewać i nawet 4 kawy z automatu nie pomagaja - najpóźniej o 12 mam dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytował wypowiedzi z góry więc @ ULLISSES

 

Jakto jest że kawa która jest uważana za czystą kofeinę działa wręcz usypiająco w porównaniu do coli która ma raczej 70/30 cukru i kofeiny ? (dane są wypisane na oko :) ). Chłód jak wiadomo działa usypiająco więc wietrzenie gdy jest zimno to głupi pomysł. "- zjeść (cokolwiek, czekolada także)" z tym cokolwiek bym uważał bo są pewne typy jedzenia które nawet pomagają zasnać i jeżeli dobrze kojarze to indyk ma takie właściwości. Jak chcesz niespać z powodu jedzenia to bym się skłaniał ku czemuś ciężko strawnemu żebyś czuł że coś ci nie daje spać :) ale bez przesady bo potem będziesz zdychać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...