Skocz do zawartości
Mociak

Jak Szybko Zasnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Tego [ciach!]a nie bierz. Biegaj, najlepiej co dziennie o 5 rano. Z zasypianiem problemów mieć nie będziesz.

Proszę o ujawnienie treści. Jak spam to naturalną drogą powinien być "zminusowany" i ignorowany.

Sam nie oczekuję cudów po kimś co specjalnie się zarejestrował na forum o jednej tematyce, by dyskutować o innej, ale nie można uprawiać służby bezpieczeństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


(..) ale nie można uprawiać służby bezpieczeństwa...

Można. Spam jest niezgodny z regulaminem.

Pozycjonować komuś stronki nie będziemy.

 

A jak by już ktoś rzeczywiście chciał się dowiedzieć czegoś sensownego, to zakładając położenie się o 22:

- jedzenie najpóźniej 19-20 i raczej lekkie, ewentualnie jakiś jogurt jak będzie ściskać

- żadnej kawy, cappucino czy mocnej czarnej herbaty, coli, pepsi itp po 18

- herbata z melisy lub z braku laku inna owocówka, kompot lub sok domowy

- mleko (lub kakao) najlepiej ciepłe

- unikać rozmyślań nad tym, co trzeba jutro zrobić (zamiast próbować zapamiętać, lepiej jest zapisać na kartce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW/IMHO

Jeśli ktoś ma odrobinę silnej woli to najprościej i najlepiej zawsze wstawać o tej samej porze (tj. latem np. 5:00 i zimą 6:00, ignorować zmianę czasu) i kłaść wtedy kiedy się chce, ale też nie przeginać, bo wiem po sobie, że jak się przetrwa "senność" np. między 22-23, to potem można siedzieć całą noc przy kompie i nie czuć zmęczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mit.

 

Próbowałem na sobie leków nasennych (najkrócej działających tj. Oxazepam i Dormicum), które miały wydłużyć fazę NREM. Nie zauważyłem żadnej różnicy, oprócz oczywiście bardzo szybkiego zaśnięcia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak łykam Gripex noc to mi się lepiej śpi :lol: Oczywiście łykam to tylko w chorobie, bo zazwyczaj nie mam problemu ze snem, ale coś z tymi fazami jest, bo czasem 6h snu wystarczy mi i wstaję jak młody Bóg a czasem po 7h czuję się jak kapeć i chodzę jak pijany... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zasypiać o tej samej porze. 

Po drugie godzinę, a nawet więcej przed snem przestać gapić się w jakikolwiek monitor czy to TV czy chociażby telefon.

Po trzecie zadbać o jak najlepszą izolację pomieszczenia zarówno od światła jak i dźwięku. 

Po czwarte tak nastawić sobie budzik aby circa about zadzwonił po 6 lub 7,5h od zaśnięcia (dajmy sobie kilka minut od położenia się). Najgorsze co można zrobić to zbudzić się w środku cyklu (który trwa około 90 minut), pobudka powinna być naturalna. Warto też mieć możliwość poleżenia kilku minut ekstra, porozciągania się, zebrania myśli, zamianę kilku słów jeśli nie śpimy sami. 

Nie pić i nie jeść przed snem to raczej oczywista oczywistość, obciążając układ pokarmowy zmniejszamy jakość snu.

Można sobie po kolacji strzelić lampkę wina, a w łóżku wziąć do ręki książkę lub jak wcześniej podano poświęcić kilka chwil na spisanie myśli albo zadań na kolejny dzień.

 

Nie ładowałbym się absolutnie w żadne medykamenty jeśli nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zależy od jakości snu, bo najbardziej wartościowy to ten głęboki, dlatego jeden śpi 5 godzin i jest wyspany a drugi 10 i nie jest

Dłuższy sen w przypadku dorosłych nie jest zalecany i może powodować efekt niewyspania/zmęczenia, dlatego lepiej spać krócej - 6 lub 7.5 godziny - jak wyżej. Ja czasem lepiej się czuje po 5 godzinach niż po 7.

 

Jednak praca zmianowa nie pozwala na regularny sen w tych samych godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, Oxezepam nie jest typowym lekiem nasennym, lecz wydawanym na receptę lekiem na uspokojenie stosowanym przy nerwicy i stanach lękowych.

Pomaga, ale uzależnia. Ludzie bez objawów nerwicy czy nerwobóli nie powinni go zażywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, podałem go w kontekście "wymuszania" głębokiego snu. Wszystkie benzo mają podobne działanie, a tylko po tych dwóch budziłem się w 100% "trzeźwy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie używania monitorów przed snem. Warto sobie zainstalować taki programik

 

https://justgetflux.com/

 

Pozwala on regulować barwę kolorów w zależności od pory dnia czyli przykładowo im bliżej zachodu czy już po zachodzie barwy będą zdecydowanie bardziej ciepłe, bardziej żółte, a mniej białe i niebieskie. I co najważniejsze: robi to automatycznie w oparciu o lokalizację. Apka dostępna również na iOS, a na Andka można zaopatrzeć się w to

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux

 

Spokojnych snów

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt będzie na bank co nie oznacza, że ten program pozwoli na "oszukiwanie" i siedzenie przed monitorem aż do zaśnięcia. Bardziej chodzi o wyciszenie pod wieczór, a ostatnia godzina-półtorej to już totalnie bez (książka, ciepła kąpiel etc.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...