Skocz do zawartości
MumiNiastY

[problem] Mp3/usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu kupilem sobie odtwarzacz mp3, no i go podlaczylem, nic nie wykryl, meczylem sie dalej, aby coś z tym zrobić, ale nic, potem spróbowałem podłączyć aparat, który ileś tam wcześniej działał(tj. przed reinstalka Windowsa).

Bardzo zalezy mi aby ten mp3 podlaczal mi sie do kompa, bo nie chce mi sie co chwile smigac do kolegi =)), aby wrzucic nowe mp3...... Co można zrobić?

Specyfikacja kompa:

Duron 600 mhz

K7s5a

256 mb Sdram

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa xp, mp3 ma pracowac niby w 2.0 z tego co wyczytałem... zainstalowałem wszystko co miałem na płycie od producenta, ale bez rezultatu, szukałem w necie ludzi z podobnymi problemami, ale nie znalazlem niczego ciekawego...=//, czegos co mogloby mi pomoc

Edytowane przez MumiNiastY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w playerze jest opcja do wyboru - czy ma być widoczny jako zwykły dysk wymienny czy też odtwarzacz. Jeżeli tak to spróbuj ustawić jako zwykły dysk wymienny. Otwórz menadżer urządzeń i zobacz czy po wpięciu playera pokaże się jakieś dodatkowe urządzenie w Kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej. Będziesz wiedział czy komputer wogóle urządzenie widzi. Bo czasami zdarza się tak, że w menadżerze urządzeń jest, ale z poziomu Mojego komputera nie ma do niego dostępu. Wtedy trzeba to odinstalować, odpiąć na chwilę playera, wpiąć go jeszcze raz - wtedy powinien wykryć go poprawnie. Przynajmniej u mnie to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta główna obsługuje USB 1.1 (chyba że to rev 5.0 to wtedy USB2.0) a MP3 może pracowac na USB2.0 ale nie ma żadnego znaczenia (napisałem w celu sprostowania). Wejdź do bisu i poszukaj opcji włączających/wyłączających USB - bios w tym ECS'ie jest b. prosty więc napewno znajdziesz.

Napisz co z tym aparatem który podłączałeś. Działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol roku temu działał, teraz nie dziala=// system mi niby mowi ze usb dziala prawidłowo.... wydaje mi sie ze od ostatniej reinstalki xp usb nie działa, niedawno to zauwazylem, bo aparatu od reinstalki nie podlaczalem..... dopiero teraz jak kupilem jakis czas temu mp3... to podlaczylem i aparat, ale ani jedno ani drugie nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol roku temu działał, teraz nie dziala=// system mi niby mowi ze usb dziala prawidłowo.... wydaje mi sie ze od ostatniej reinstalki xp usb nie działa, niedawno to zauwazylem, bo aparatu od reinstalki nie podlaczalem..... dopiero teraz jak kupilem jakis czas temu mp3... to podlaczylem i aparat, ale ani jedno ani drugie nie dziala

1620639[/snapback]

według mnie rzuć okiem do biosa. może coś przestawiłeś... czy aby masz włączone usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten player powinien bez problemu chodzic bez zadnych sterownikow. mam go i podpinam u siebie do usb 2.0 i u dziewczyny pod usb 1.1 i windows XP wykrywa go jako dysk wymienny. Wyglada na to ze masz cos skopane w systemie jesli mowisz ze w biosie usb jest odblokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 post

oby nie =// dzieki

 

2 post

A więc, po reinstallu Xp-ka USB działa, ale mp3 nie i wiem czym to jest spowodowane - zasilaniem, tzn przy podłaczaniu mp3 do kompa nie posiada ona baterii, czy w BIOSIE moze byc cos co spowodowało by, ze mp3 moglaby byc zasilana?

 

Naucz sie edytowac!

Polaczyl

Orgiusz

 

Edit: srry...

Edytowane przez MumiNiastY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...