Skocz do zawartości
Frezer

Just Cause

Rekomendowane odpowiedzi

To ja podziękuje...

 

Swoją drogą jak ty w to grasz na 256 mb ram to ja nie wiem :P

Ja testowalem na sprzecie z podpisu tylko z 6600 wykrecona na rdzeniu do ~540mhz i na najnizszych detalach nie chodzila ta gra zadowalajaco, wiec chyba niektorzy bardzo koloryzuja, chyba, ze 1-5fps jest dla niektorych grywalne. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath - może i grałeś na w/w karcie w grę i cienko Ci chodziło, ale dużo też zależy od systemu, jeżeli masz zasyfiony rejestr, dziwne procesy w tle to nie ma co sie dziwić że masz marne kilka FPS'ów - sprzęt to nie wszystko, liczy się też abstrakcyjna strona komputera <_<

 

System mam tak przerobiony ze po uruchomieniu zajmuje ~67MB do tego wyłączam explorera i zyskuje kolejne cenne megabajty.

 

PS: Ludzkie oko widzi płynnie obraz od ~25FPS, dla mnie (też jestem człowiekiem B-) ) płynnie jest przy ~20FPS wiec możliwe jest dla mnie komfortowe granie. A gra i tak chodzi znośnie na średnich detalach. Jak by nie było gra jest dość dobrze zoptymalizowana. Na dodatek pojawiło się sporo błędów w czasie rozgrywki, np. spadanie w nieskończoność i wiele innych <_<

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam. Nie skreślajcie gry którą ocenia człowiek z 256mb ramu i bardzo szybkim łączem...

ale ja jej nie oceniam po jego opini, oceniam tylko jego stwierdzenie pt. "dobrze zoptymalizowana" ]

jak nie poprawili modelu prowadzenia pojazdow i w typa w stosunku do demka to nie dam nawet szansy fulowi, bo szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak :D bo sie poturlam zaraz :D chyba nie widziales dobrze zoptymalizowanej gry.

Ja napisałem "dość dobrze zoptymalizowana" a nie "dobrze zoptymalizowana", ale widocznie nie potrafisz ujrzeć subtelnej różnicy. Dobrze zoptymalizowany jest FarCry, który potrafi dobrze chodzić na słabym sprzęcie.

 

I co z tego że mam 256mb ram, prawdopodobnie potrafię je lepiej wykorzystać niż ty swoje 1GB. A tak w ogóle to niekoniecznie musze grać na swoim marnym sprzęcie :)

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem "dość dobrze zoptymalizowana" a nie "dobrze zoptymalizowana", ale widocznie nie potrafisz ujrzeć subtelnej różnicy. Dobrze zoptymalizowany jest FarCray, który potrafi dobrze chodzić na słabym sprzęcie.

 

I co z tego że mam 256mb ram, prawdopodobnie potrafię je lepiej wykorzystać niż ty swoje 1GB. A tak w ogóle to niekoniecznie musze grać na swoim marnym sprzęcie :)

 

nie mam nic do Twojego sprzetu.

 

dobrze zoptymalizowany to jest np. flatout 2, ktory na 7300gt pomyka w 1280max z aa4 a nie opisywany tytul, ktory przy 2gb ramu w 1280*1024 med z wylaczonym heat cos tam i ta druga opcja daje ~30-40fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zoptymalizowany to jest np. flatout 2, ktory na 7300gt pomyka w 1280max z aa4 a nie opisywany tytul, ktory przy 2gb ramu w 1280*1024 med z wylaczonym heat cos tam i ta druga opcja daje ~30-40fps

A umnie z flatout 2 jest tragicznie, poprstu tylko kilka FPS wyciągam, a znam gry które mają porównywalną grafike do flatout 2 i chodzą na moim sprzęcie dość znośnie. Odczucia czy gra jest dobrze zoptymalizowana chyba także zależą w dużej mierze od posiadanego sprzętu i odniesienia do innych gier w które na owym sprzęcie się grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sbchp250

FO2 u ciebie działa wolno bo masz coś wolnego procka i tylko te 256 ramu :] Grafa to nie wszystko [; Ciekawe jakie to gry są ładniejsze/porównywalne do FO2 i chodzą lepiej od niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gra wygląda u mnie, średnie detale, efekty włączone, tylko woda na high i chodzi całkiem przyjemnie. Udalo mi się znalezc cos w postaci więzienia, i nawet wskoczylem tam motorowką, smiesznie to wygladało.

Dołączona grafika

Dorwałem motocykl typu przecinak i nie da sie nim praktycznie jezdzic, bardzo nerwowo reaguje na na klawisz strzałki.

 

 

PS: FO jest dla mnie bardzo fajna gierką, zagrywalem sie w nia duzo, ale 2 to juz nie ma mego pieca, a załuje bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorówka na dachu? OK, no to fizyki nie poprawili...

Chyba jako zakładkę do książek :dontfeedtrolls:

w GTA też dało się zrobić takie kwiatki więc nic to nie znaczy lepiej żeby ktoś napisał jak w pełnej wygląda sterowanie w stosunku do dema.

 

hehe 256 MB RAM??? To ja na 512 nie byłem wstanie normalnie grać a co dopiero komfortowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D btw nie wiem czy ktośjużto pisał ale GOL wycenił grę na 90% !

 

Przyznam się, że nigdy dotąd nie miałem dylematu, czy recenzowanej grze dodać (tudzież odjąć) jeden punkt procentowy, czy nie. Z jednej strony Just Cause nie jest grą wybitną, a tylko bardzo, bardzo (bardzo!) dobrą – chętnie dałbym jej więc 89%. Z drugiej jednak – znam osoby, które uważają Just Cause za jedną z najlepszych gier, jakie pojawiły się w tym roku... I jeśli się dłużej zastanowić, to tak jest! Świetnie wyglądająca, szybka, ostra, wybuchowa i pasjonująca... No to niech ma te 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath - może i grałeś na w/w karcie w grę i cienko Ci chodziło, ale dużo też zależy od systemu, jeżeli masz zasyfiony rejestr, dziwne procesy w tle to nie ma co sie dziwić że masz marne kilka FPS'ów - sprzęt to nie wszystko, liczy się też abstrakcyjna strona komputera <_<

 

System mam tak przerobiony ze po uruchomieniu zajmuje ~67MB do tego wyłączam explorera i zyskuje kolejne cenne megabajty.

 

PS: Ludzkie oko widzi płynnie obraz od ~25FPS, dla mnie (też jestem człowiekiem B-) ) płynnie jest przy ~20FPS wiec możliwe jest dla mnie komfortowe granie. A gra i tak chodzi znośnie na średnich detalach. Jak by nie było gra jest dość dobrze zoptymalizowana. Na dodatek pojawiło się sporo błędów w czasie rozgrywki, np. spadanie w nieskończoność i wiele innych <_<

Uwierz, ze system mam bardzo dobrze zoptymalizowany i ramu tej grze nie brakuje... Dziwnych procesow w tle tez nie mam. :lol2:

Btw przy 20fps jest bardzo ciezko grac, obawiam sie, ze tyle to max moze wyciagnac Twoj sprzet. Niektorzy mysla, ze jak do wiekowej konstrukcji dokupia nowsza karte, to wszystkie nowe gierki beda smigac jak ta lala...

Taki JC to te 256mb to wciaga nosem, wiec nie dosc, ze dysk ciagle swapuje to jeszcze slaby framrate, na takim sprzecie daje glowe, ze nie da sie pograc w miare komfortowo, bo ogladania slajdow nie zaliczam do tego.

I nie mam nic do Twojego cfg, tylko realnie oceniam wymagania nowej gry.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższej recenzji na Gamespot:

 

The main mission of taking down Salvador Mendoza is relatively short, and if you're focused, you can burn through it in well under five hours.

Że co? :? Co do jednego mają rację:

 

Just Cause will evoke strong love-it-or-hate-it reactions from people for a lot of reasons.

It sure already did in this thread :wink:

 

Poza tym chwalą muzykę i możliwość pozwiedzania wysp. Zobaczymy, ale zapowiada się trochę krótko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomius- dokładnie te same zdanai chciałem zacytować :D a recka GOLa chyba przesadzona (swoją drogą tutaj przesadza a w np wypadku call of juarez ostro zaniżona ... )

 

btw co to sie dzieje ze gamespot ma recke szybciej niz ign :D

 

wrrrrrróć :D na ign jest recka ale na x klocka- 6.8 lol

 

"Poor animations and far too many bugs. This game needed more time."

" Lasting Appeal

There's a ton to do, but only if you make the fun yourself or enjoy doing the same mission repeatedly."

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam - na piecu jest mniej loadingów, tekstury w wyższej rozdzielczości, lepszej jakości dźwięk?

Loadingów mniej jest, ale raczej na konsoli, a czemu dzwiek ma byc w gorszej jakosci to nie wiem....

Tekstury są znacznie slabsze i to odbija sie na wadze gierki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla mnie ta gra jest dziwna ? Grając w nią mam wrazenie ze jest to produkt dodawany do pierwszej lepszej gazety komputerowej albo jest totalna bezensowana siekanka zabrana z konsoli. Brak kucania (czy tylko ja slepy jestem i nie widze tej opcji?) brak totalnego realizmu (Czyli wujek dobra rada radzi - samochod moze Cie zabic! kulami sie nie przejmuj...) "brak modelu zderzeń" (poniekąd, cos tam odpada co jakis czas, ale z prawdziwym uszkodzeniem to nie ma nic wspolnego...) Do grafiki nie mam sie co przyczepiac - szczegolnie do tej pod woda ;P Porownojac to do ostatniego gta gra imo wypada blado, jedyna rzecz ktora ja ratuje to grafika, miejsce akcji i efekty specialne.

 

Dla mnie 2/10 jak narazie (2 albo 3 misja) :|

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z recki na wp.pl

 

MINUSY:

 

nie będziesz miał czasu ich zauważyć tak szybko odinstalujesz ta gre

Moze te serwisy sa sponsorowane i dlatego tak to chwala, bo innego rozwiazania nie widze.

Just kał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...