Skocz do zawartości
Frezer

Just Cause

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwiczek

Mi sie ta gra podoba i to bardzo.

Bo jesteś jeszcze młody i tak mi się zdaje gra celuje do młodszych graczy do mnie w ogóle nie trafia sam bym dał jej 6/10 ale serwisy oceniają to coś na 90% ja niewiem naprawde za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś jeszcze młody i tak mi się zdaje gra celuje do młodszych graczy do mnie w ogóle nie trafia sam bym dał jej 6/10 ale serwisy oceniają to coś na 90% ja niewiem naprawde za co.

Masz mistrza chłopaku, dawno się tak nie uśmiałem :lol: Podoba się coś komuś, więc musi być młody... Płacą gdzieś za pisanie bzdur? Miałbyś zarobek. Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Masz mistrza chłopaku, dawno się tak nie uśmiałem :lol: Podoba się coś komuś, więc musi być młody... Płacą gdzieś za pisanie bzdur? Miałbyś zarobek.

To może mi powiesz, że 10 latki uwielbiają symulatory a ludzie po 20 grają tylko w Most Wanted? Z wiekiem gusta się zmieniają :wink: No i może mi jeszcze powiesz, że gra jest taka trudna, że 8 latek nie będzie potrafił w to grać? Zresztą może jesteś za mało spostrzegawczy by to zauważyć?

 

"Podoba się coś komuś więc musi być młody"- a naklejki gra od 16, 18 lat widziałeś? W nie które gry dzieci ( w innych krajach bo nie u nas) grać nie mogą. Zresztą zdanie to wyjęte z kontekstu. Nie nie musi się coś komuś podobaćtylko dlatego, że jest młody.

 

Zresztą tu chodziło tylko o to, że gra jest robiona dla młodszych graczy dlatego ma tyle uproszczeń a i poziom trudności jest mały.

 

PS O zarobek sięnie bój już mi płacą ale za co innego a no i nie mów do mnie "chłopcze"

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tu chodziło tylko o to, że gra jest robiona dla młodszych graczy dlatego ma tyle uproszczeń a i poziom trudności jest mały.

Nie jest to symulator zycia w Ameryce Południowej, poniewaz gra ma wnosic bezstresowa rozrywke, a nie wysilek umyslowy. Gra ma Cie oderwac na chwile od smetnego zycia, przeniesc do pieknych rejonow. Jesli tak to na Ciebie nie dziala, to nie wytykaj na sile bledow i nie uogolniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mi powiesz [blablabla]

No OK, wysiliłeś się, doceniam. Nic to, że cały ten elaborat [trudne słowo] ma się nijak do bezsensowności Twojego 2330676[/snapback]

PS O zarobek sięnie bój już mi płacą ale za co innego a no i nie mów do mnie "chłopcze"

"Chłopcze"? Ach te problemy ze wzrokiem u nadwrażliwej młodzieży...

Masz mistrza chłopaku [...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

No OK, wysiliłeś się, doceniam. Nic to, że cały ten elaborat [trudne słowo] ma się nijak do bezsensowności Twojego powyższego stwierdzenia.

 

"Chłopcze"? Ach te problemy ze wzrokiem u nadwrażliwej młodzieży...

Typowa wypowiedź młodzieńca który został urażony :wink: A czemu? Bo ktoś miał inne zdanie. Jak chcesz prowadzić batalie przez neostrade to nie ze mną.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę powiedzieć, iżpóki co ocena pełnej wersji sprawia mi większy trud niż demka. Po ~1 h 30 min gry mogę powiedzieć:

 

bugi, bugi i jeszcze raz bugi:

 

- kolizje łódek; płyną sobie po zatoczce 2 łódki i jedna wpada na drugą ciekawa sprawa nie powiem patrzę 5 min później a tam motorówka wpada na brzeg !? takie obrazki są tam często ...

- wpadłem motorkiem do wody a raczej wjechałem nim. pomijam, iż praktycznie cały był pod wodą a ja jechałem śmiesznie zaczęło się robić jak w pewnym momencie koleś zeskoczył z tonącego motora i zaczął pływać. Powiecie co w tym dziwnego? a to, że wciskam [E] koleś podnosi motor z dna (!) wsiada na niego i natychmast sie od niego odbija i zaczyna pływać :D

- byłem przy jednej z latarni morskich podchodzę do drabinki a tam [klawisz] Dive - chyba nie da się zanurkować w (albo na:P) drabince ale co tam ;p

- ciekawa sprawa z kolizjami pojazdów mianowicie jechałem sobie motorkiem i wpadłem w bok ciężarówki poleciały iskry i wydawało mi się, że przeniknąłem przez pojazd dla pewności wpadłem na czołówke nadjeżdżającego pojazdu (tak w kant) i podobnie poleciały iskry i przez pojazd przeniknąłem :]

- ten bug nazwałem "łódka motor" :D ; płynąłem taką łódką a raczej pontonem policyjnym i wbiłem sie na skuter wodny tak, że przód mojej łajby wzbił się w powietrze i ... tak sobie płynąłem pod kątem 75 stopni przez jakąś minutę mając jedynie silnik zanurzony w wodzie :D

- nasz koleś ma chyba w butach magnes a plansza jest z tytanu- da się chodzić praktycznei po ścianach

 

nei jestem testerem gier więc nie siedze w JC i szukam bugów ale jak normalnemu graczowi przytrafiają się takie rzeczy to cos to o grze świadczy.

 

By jednak nie przedstawiać tylko jednej strony medalu to dopowiem, iż:

 

+ GRAFIKA piękna w szczególności zjawiska atmosferyczne- klasa sama w sobie

+ POPRAWIONO MODEL JAZDY nadal nie jest on porządnie wykonany ale już da się bez problemów jeździć bez przeszkód.

+ OGROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMNA PLANSZA !!!!!!! ( a o niej wrażenia jutro bo wbrew pozorom nie jest to też taki plus jak sie wydaje)

 

reszta moich wrażeń jutro ;)

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie niestety narazie nie wypowiem, do sklepu wybieram sie od piatku i wybrac sie nie moge, robie ostre nadgodziny w firmie (nawet teraz siedze w pracy) i nie mam czasu wyskoczyc do sklepu, a co dopiero pograc, mysle, po weekendzie czyli jutro powinno wszystko wrocic do normalnosci i sie wybiore na zakupy

co do samych bugow - z tego co widze nie przeszkadzaja zbytnio w wykonywaniu misji, ale sa mega glupie to fakt, mysle, ze w pewnym sensie gra przerosla autorow, albo poswiecili jej za malo czasu, licze, ze jakis patch poprawi ten bledy, jest ich sporo, niemniej jednak nie zniechecaja mnie one do zakupu gry, jestem pewien ze spedze z nia wspaniale kilkanascie godzin czasu i to tyle narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

te wszystie bugi to pikus przy koszmarnym modelu jazdy, w grze w ktorej sie tak duzo jezdzi samochodem, ten element po prostu NIE MOZE byc niedopracowany - BA - on musi byc DO-PIE-SZCZO-NY.

A tu jest potraktowany tak jak w boiling poincie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(uwaga kilka spojlerow, nie psuja w chyba zaden sposob rozgrywke)

 

Czytajac poprzednie opinie nt. dema ("trzeba sie wczuc w gre") dałem pełnej wersji szanse. Przeszedłem wszystkie misje głowne (ktore szyyyyybko sie koncza, naprawde jest ich mało), kilka pobocznych, zwiedzilem kawał terenu i duzo podrozowalem wszystkimi srodkami transportu. Zaczne od fabuły - jest imo denna jakas, nie ma nic zaskakujacego. Filmiki towarzyszace glownej fabule sa dziwne, drętwe a poczucie humoru siega dna. Gra jest liniowa jeśli chodzi o misje glowne, a misje poboczne nie sa warte jakiejkolwiek uwagi - ani te dotyczace zdobywania terenu - zawsze to samo, rozwal 3 barykady, kilkanascie trupow i przejmij flage, ani misje dodatkowe po zdobyciu danego terenu :

 

+przywiez zawiez

+zabij

+odbierz

 

te misje powtarzaja sie caly czas tylko postacie z reguly sa inne. Widac totalne powielenie pomysłu z gta san andreas gdzie trzeba bylo przejmowac tereny by dojsc do wladzy, tutaj jednie czasem dostajemy awans w danej organizacji i przy tym nagrode (auto/bron/samolot/lodz) - nic poza. Nie widzie kompletnie zadnego sensu zdobywania wszystkich terenow bo jest to nudna, długa i irytujaca sprawa. Czesto giniemy od ognia przyjaciela, niz od wroga, a save pointy z reguly sa kaawał dalej. Checpointy wystepuja tylko i wylacznie w misjach glownych - stad przypadkowa smierc przy zdobywaniu terenu = kawał drogi do przebycia ponownie (najwieksza glupota tej gry).

 

Sterowanie - ja tam zadnych zarzutow nie mam, prowadzi sie wprawdzie dziwnie, ale da sie przyzwyczaic. Wiekszosc sportowych aut i muscle cary prowadzi sie ok, jeepy i gliny - masakra, na reszte nawet nie zwracalem uwagi bo to smieci. Najwieksza frajde sprawia motorowka z Agencji w deszczowe dni, do zaglowek nie ma po co wsiadac bo mozna umrzec z nudow. Myśliwce i samoloty - porażka, nawet podwozie sie nie chowa :mrgreen:

Ma ktoś pełną wersje?? Jak sie lata samolotami?? Chodzi mi głównie o myśliwiec, jak jest conajmniej tak fajnie jak w gta sa to napewno zagram dla lepszej grafy, a jak tak jak z autami to na gre nawet nie spojrze.

Kilkoma misliwcami lata sie jak wielkimi ceglami, jedynym warty uwagi wystepuje w przedostatnich misjach glownych. Helikoptery - poniktore sa strasznie wolne (szczegolnie to gofno małe z agencji...) , a ich sterowanie jest strasznie sztuczne - nie sposob utracic rownowage.

 

Rozgrywka - jest to rambo-styl gra pełna akcji i dynamiki, ktora czesto zostaje przerywana w durny sposob - chcesz zeskoczyc z klifu w pedzacym samochodzie w ktorym jest jakis tam mafijny boss - wszystko fajnie, ale ten samochod nie eksploduje/osoba w srodku nie zginie mimo upadku z kilkudziesieciu metrów w pedzacej limo, a wlasnie w ten sposob kilka misji probowalem wielkrotnie wykonac bo sprawialo to nawet frajde :mrgreen: Walka o miasto, masa wozow, wrakow, trupow, strzaly, eksplozje - no jak na filmie, a tu łup dostaje z bazooki od swojego (tylko rebelia je ma O_O) bo kolo mnie stał przeciwnik... Odnawiajace sie co chwile helikotpery sa masakryczna udreka majac w ekwipunku okolo 4 rakiety do bazooki, są wszystko-wiedzace jak reszta przeciwnikow, ktorzy zawsze nas znajda. Brakuje w tej grze wyboru pomiedzy rambo a np. samem fisherem z splinter cell'a.

 

 

 

Grafa - jest ok, nie ma wiekszych minusow, na tym sprzecie co w podpisie gra chodzi bardzo ładnie, po kilku alt+tabach troche przycina :mrgreen: Krajobraz jest piekny tak jak w farcrayu, woda bez zarzotow, ale ulewy mogly by byc bardziej dopracowane i czestsze :>

 

Audio - wylaczylem muzyke bo byla dobijajaca, reszta dzwiekow i efektow specialnych - wysmienite.

 

Sumowanko - Po przejsciu - 4/10, wiecej nie widze sensu dawac, gra na dwa gora trzy dni dla osob trzeźwo myslacych, dla reszty niemajacych co robic, bedacych pod kroplowka przy kompie - moze wiecej, po tych dwoch dniach (a gralem bardzo malo godzin) nie pozostaje nic innego jak podbijanie terenow, ktore sa zawsze tak samo nudno przygotowane. Dalej podtrzymuje zdanie - gra jako dodatek do czasopisma - TAK, jako gra warta 80 zł - nigdy, odradzam.

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanko poprawione w stosunku do dema, teraz to nawet da sie w to po ludzku pograc. ;]

Wczesniej testowalem na gf6600 i bylo cienko z plynnoscia nawet na low detalach, teraz na podkreconym 7300gt chodzi elegancko, nie wiem, czy to wina zmiany karty, czy optymalizacji w pelnej wersji. Ogolnie jestem zadowolony i wlasnie zaczynam grac. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie mam trochę czasu, zebrałem się do kupy i zassałem ze sklepu swój egzemplarz Just Cause.

Pierwsze wrażenia pozytywne, w natywnej rozdziałce 1280x800 śmiga aż miło - widać, że troszkę zoptymalizowano silnik, wcześniej chodziło dobrze w 1024x768 choć zdarzały się zaciachy.

Sama rozgrywka piękna sprawa, mnóstwo akcji i wybuchów :twisted: czyli to co oczekuję po tym tytule, no i dopracowano model jazdy, teraz jest naprawdę nieźle, no nic, wracam do gry, później coś skrobnę B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja coś zkrobnę, w zasadzie miałem to napisać 2 dni temu ale mi sie zwyczajnie nie chciało.

JC jest średnim tytułem. Pograłęm ok 4 h i stwierdziłem, że tracę czas i czym prędzej zainstalowałem ponownie obliviona. Model jazdy z JC jest sredni, mapa ogromna to na plus w sumie choć jest monotematyczna. Ai wrogów ehh no za mądrzy to oni nie są. Generalnie można przyczepic się do wielu rzeczy, ale również pochwalić kilka. Dla mnie jednak najważniejszy jest klimat, albo po prostu ten element, który zatrzymuje mnie przy kompie a przy tej grze niestety nei miałem ochoty tracić czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(uwaga kilka spojlerow, nie psuja w chyba zaden sposob rozgrywke)

 

 

 

Sumowanko - Po przejsciu - 4/10, wiecej nie widze sensu dawac, gra na dwa gora trzy dni dla osob trzeźwo myslacych, dla reszty niemajacych co robic, bedacych pod kroplowka przy kompie - moze wiecej, po tych dwoch dniach (a gralem bardzo malo godzin) nie pozostaje nic innego jak podbijanie terenow, ktore sa zawsze tak samo nudno przygotowane. Dalej podtrzymuje zdanie - gra jako dodatek do czasopisma - TAK, jako gra warta 80 zł - nigdy, odradzam.

A zapowiadało się na hit po twojej "recenzji" wiem, że gra nie dla mnie ( za bardzo arcade i marna fabuła).

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja mówimy o tym samym clicku, który w swoim czasie przy okazji przenosin sedziby z wrocka do wawy wywalił 90% recenzentów na rzecz nowe ekipy? jeżeli tak to wcale się nie dziwie ocenie mogła by ona być nawet 7/6 ;p

 

demon92- dla mnie 6/10 to strata czasu. OD 7/7+/10 dopiero można zacząć w cokolwiek grać (w naszej ocenie oczywiście bo rozbieżność między reckami jest często spora i nei pokrywająca sie z naszymi upodobaniami np call of juarez- średnio 7/10 dla mnie zasłużone 9/10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest z pewnoscia rewelacja i nie bije na glowe gta, ale w sumie sa rzeczy ktore mnie przyciagnely i ogolnie rzecz biorac (grywajac w wolnych momentach bo jakos nie ma innych ciekawszych pozycji) skonczylem ja ;o podstawowe misje + kilkanascie bocznych. Zafascynowala mnie mozliwosc praktycznie nieograniczonego poruszania sie po (ze to tak ujme) osi Y ;] (+ ogromny teren) i ta bloomowata grafa na ktora narzekalem przy demie. Jednak sie podoba i rajcuje ;s Gra ma wady, oczywiscie. Marna technika poruszania sie autami, motorami; niedociagniecia graficzne (np kanciaste kola), wkurzajaca muzyka i dzwieki (juz mnie szczyka jak slysze "stop citizen!"); powatarzajace sie poboczne misje itp. Ale ogolnie zagrac mozna i jest z tego nawet zabawa. Pozniej moze zalacze jakis filmik, jak bede mial czas :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie zdobędę materiały wybuchowe zdalnie sterowane? Tzn. miałem je, ale jakoś mi przepadły (nawet nie zauważyłem kiedy), odkąd mam bazooke to ich w ekwipunku nie ma. A strasznie ich potrzebuje ;]

 

Udało mi sie jedyne znaleźć "czasowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zagrałem sobie, co prawda w demo ale...

 

+ za to, ze na moim sprzecie ładnie hula w high detalach

 

No i pozostały same minusy :|

 

- samochód sie dennie prowadzi (podobno jest lepiej w podstawce, ale ja oceniam co mam)

- kolejny rambo: wali do mnie 30 policjantów, cały czas trafiają i ledwie 1/4 zycia mi zabrało

- zabici policjanci cały czas w ten sam sposób padają na ziemie, ROTFL

- kompletnie nie słychać wiekszosci odgłosów, jak samochody czy strzały, nawet przy wyłączonej muzyce (która jest cienka)

- znudziłą mi się juz po 2 misji, która polega tylko na strzelaniu do celu, super :blink:

 

Gra jest mocno średnia, gdyby nie miała tej ładnej grafiki, to zasługiwałaby na max 6/10, nie umywa się do GTA:SA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...