Skocz do zawartości
luk1999

Podkręcanie GF2MX400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Mint GeForce 2MX400 64MB tv

(proc: 200MHz/mem: 166MHz)

Najwyższa w 100% stabilna częstotliwość pamięci, jaką wyciągnąłem to 175MHz. Dalej (177-178) zaczynają się robić błędy w grafice. Podkręciłem procka z 200 na 220, ale obydwie zmiany daly tylko 2% lepsza wydajnosc (3dmark2000).

Czy jest jakaś możliwośc, aby podkręcić go bardziej?

 

luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos slabo ja mam pixelview mx400 32mb wersja jakas ultra i z 200/183 wykrecam na 220/213 ale daje to tylko kilka % wiec moim zdaniem sie nie oplaca :) to nie geforce 3 czy 4 zeby to krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie albo pamieci sa za slabe (bardziej prawdopodobne) albo sie przegrzewaja. sproboj je czyms schlodzic jakis radiatorek czy cus. jezeli to nic nie da to wiecej z tego nie wycisniesz.

MSI GF2mx 32MB spoko na 220core/225mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to mint to raczej na pewno masz samsungi 6ns ja mam tak w mojej karcie. No i w taki przypadku zbyt dobrze nie podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem (mam jeszcze) creatie GF2 Mx ddr - core na 230 wykrecone ze 175MHz i pamiec na 398MHz (199sdr)

no coz ja wzrost wydajnosci zauwazylem - w NFS 5 np. moglem juz wlaczyc 1024x768 i wszystko chodzilo (mialem wtedy celine ~900) wiec wszystko wolno chodzilo

ale mysle ze mozesz zrobic wodne na GPU i podkrecisz troszke - eVentualnie V-mod'a i napewno wycisniesz wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mx za wiele nie wyciszniesz zwłaszcza jak jest to mint. U siebie mam przyrost ok 10% ale to wszystko co mogę wycisnąć. Nawet gdy założyłem chłodzenie mimo dalszego podkręcenia przyrostu prawie nie było. Chcesz mieć więcej 3 dmarkoff zmień płytę :) .To samo mnie czeka :wink:

 

 

 

Duron 1000@1200 (11x112) ECS k7s5a 512MB SDRAM MSI GF2 mx 400 200/167@220/183 Maxtor 40GB U100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Palit Daytona GF2MX 32MB 160/175@210/200, po podkręceniu zauważyłem wzrost wydajności około 15%.

zastanawiałem się jeszcze nad radiatorkiem na pamiątki, ale zmieniłem na GF4 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos slabo ja mam pixelview mx400 32mb wersja jakas ultra i z 200/183 wykrecam na 220/213 ale daje to tylko kilka % wiec moim zdaniem sie nie oplaca :) to nie geforce 3 czy 4 zeby to krecic.

Mam taka sama grafe. Moja poszla na 220/220. Wiecej nie sprawdzalem. Radiator na gpu wyszlifowalem na lustro i mam chlodno w budzie (5 dodatkowych wentyli) moze dlatego poszla wiecej niz twoja. Ale tak jak napisales daje to tylko kilka procent wiecej i tez stwierdzilem, ze sie nie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe cienko ale i cienka karta moj gf2mc Leadteka poszedl ze 175@235core po v-modzie bez niego na @220 a memorki 5ns 166@260 to jest cos i stable4 zajebioza chodzi przyrost ok 30% wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos slabo ja mam pixelview mx400 32mb wersja jakas ultra i z 200/183 wykrecam na 220/213 ale daje to tylko kilka % wiec moim zdaniem sie nie oplaca :) to nie geforce 3 czy 4 zeby to krecic.

Ja na tej samej wczoraj pocisłem 230/220. Więcej na razie nie dawałem, gdyż nie po to ją kupowałem żeby z niej wyciskać ostatnie poty.

 

P.S. LUDZIE, wreszcie pozbyłem się Vanty!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos slabo ja mam pixelview mx400 32mb wersja jakas ultra i z 200/183 wykrecam na 220/213 ale daje to tylko kilka % wiec moim zdaniem sie nie oplaca :) to nie geforce 3 czy 4 zeby to krecic.

Te karty maja pamiatki 4,5ns, czyli teoretycznie powinny isc na 222,222....MHz, ale mi na 218 wysiadaja(moze ktos to wytlumaczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos slabo ja mam pixelview mx400 32mb wersja jakas ultra i z 200/183 wykrecam na 220/213 ale daje to tylko kilka % wiec moim zdaniem sie nie oplaca :) to nie geforce 3 czy 4 zeby to krecic.

Te karty maja pamiatki 4,5ns, czyli teoretycznie powinny isc na 222,222....MHz, ale mi na 218 wysiadaja(moze ktos to wytlumaczy).

dziwne moje maja 5ns i ida na 260 czy aby Ci sie nie pomylilo z tymi memorkami ??? szczerze nie widzialem sdramu na 4.5ns choc moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe cienko ale i cienka karta moj gf2mc Leadteka poszedl ze 175@235core po v-modzie bez niego na @220 a memorki 5ns 166@260 to jest cos i stable4 zajebioza chodzi przyrost ok 30% wydajnosci

Qfa śledzę Twoje posty od początku z uwagą- Tobie to wszystko wychodzi fajne :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe cienko ale i cienka karta moj gf2mc Leadteka poszedl ze 175@235core po v-modzie bez niego na @220 a memorki 5ns 166@260 to jest cos i stable4 zajebioza chodzi przyrost ok 30% wydajnosci

Qfa śledzę Twoje posty od początku z uwagą- Tobie to wszystko wychodzi fajne :D:D:D

fajnie nie fajnie jak skladalem kompa to czeci byly dobierane na podstawie analizy sprzetu pod katem oc pierwotnie mial byc leadtek winfast geforce2mx bo dawal przyrost 30% jak sie okazalo jak mialem kase byl jush 2mxshpro z deka lepszy i sie nie zawiodlem oczywiscie byly tansze ale ten zakoop bardziej sie oplacal a pierwszy proc celeron 566 z czasow kiedy najszybszy byl P3 600 moj celek pomykal na 1178!!

 

wracajac do tematu te memorki samsunga 4.5ns na ultrze spisuja sie gorzej niz moje 5ns !!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...