Skocz do zawartości
siudziu2

Torrent I Szybszy Tansfer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem

w bittornado jak mialem neo 128 to wpisywalem dialup/isdn i dawałem

upload rate 5kb/s

max uploads 3

teraz mam neo 256 i jakie liczby mam tam wpisać i czy dalej ma być dialup/isdn czy jakaś inna opcja?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że na łaczach ADSL (np. neozdrada) Download jest uzalezniony od Uploadu. Tzn. jeżeli na torrencie (neo 512) wysyłasz 15-16 kB/s to nie ma szans na osiągnięcie lepszych transferów. Mam neo 512, i ustawienia w BitComecie 0.60

Dwn-65kB/s Up-10kB/s. 10 kB/s przy łaczu 512 jest najlepszym ustawieniem (wiem bo testowałem) i jak jest dużo seedów/peerów to smiga wsyzstko full transfer =) I polecam zainstalowac Cfos Speed, on po części rozwiązuje problem z zapychaniem łacza przez upload. Przy 2mbit musisz sobie ustawić jakieś proporcje dl/up, jakie - nie wiem, sam musisz popróbować. A pozatym polecam BitCometa =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że na łaczach ADSL (np. neozdrada) Download jest uzalezniony od Uploadu. Tzn. jeżeli na torrencie (neo 512) wysyłasz 15-16 kB/s to nie ma szans na osiągnięcie lepszych transferów.

1735155[/snapback]

 

Za przeproszeniem, bredzisz. :)

 

Na czas sciagania ustawiam sobie 3KB/s i jedzie mi z maksymalna predkoscia (zalezy to tez od torrenta oczywiscie) - Neo 2Mbit i BitComet 0.59.

 

A BitCometa tez polecam :)

 

EDIT:

@HELLBOY: nie masz do konca racji, bo co z tego, ze laczysz sie z ludzmi w kraju, skoro w Polsce upload wyzszy niz 256 kbit/s jest raczej rzadkim widokiem.

W dodatku przykro mi to stwierdzic, ale Polacy maja brzydkie zwyczaje jesli chodzi o seedowanie - czesto sciagaja, wylaczaja torrenta i maja innych gdzies <_<

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, widocznie nie zrozumiałeś.

Chodzi mi o to że jak będziesz wysyłał z maxymalną prędkością to nie osiągniesz dobrego transferu. To że ustawisz 3kB/s wysyłania, to Ci nie zaszkodzi, ale gdybyś ustawił 32kB/s, (bo chyba tyle jest max na neo 2mbit ? ) i tyle bys w tym momencie wysyłał to nie osiągniesz dobrego transferu =)

Bo na łączu adsl, upload zapycha download. Po to ludzie stworzyli takie programy jak cfoss =)

Edytowane przez FreZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Wtedy w pewnym sensie masz właśnie zewnętrzne IP. Z tego, co słyszałem nie jest to super rozwiązanie, ale na pewno o wiele poprawia transfery. Masz wtedy okienko na świat. Jeszcze tylko oczywiście ustawienie tych portów w programie p2p i prawdopodobnie transfery o parę KB skoczą w górę. No, ale to tylko dobre chęci dostawcy netu, bo to on na serwerze musi ustawić, co niestety jest rzadkością. Dostawcy netu nie chcą tego uczynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem przekierowanie i bede testował;)

Pierwszy raz testuje na Azureusie i niezbyt wiem gdzie wpisac te porty :(

bo widze miejsce na jeden numer a ja otrzymałem na dwa,wnioskowałem na chłopski,ze to do UL i DL......kurka gdzie to wrzucic?....

Edytowane przez rob75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

gdy odpalam sciaganie na bitcomecie to mi net sie wyłącza. tzn. transfer spada do zera i nawet strony w przeglądarce sie nei włączaja, a dotego bitcomet nic nie sciaga czyli ogolnie transfer 0 Oo miał ktos kiedys taki przypadek ? z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uzywam BitComet 0.60 i jakos ten klient mi odpowiada najbardziej.

Przede wszystkim sporobuj zmniejszyc predkosc wysylania, bo masz ADSL i moze zapychasz sobie UL.

Ustaw go na jakies 10kB/s i zobacz wtedy.

Z reszta wszystko zalezy od tego ilu ludzi udostepnia plik.

Jak wynalazles jakiegos trupa-torrenta - to sie nie dziw ze slabo ciagnie.

 

BitComet 0.60 do pobrania tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi podesłać lub opisać program w stylu

 

kill ratio scanner. Czyli program do zwiększania RATIO na stronach WWW. Cięzko jest panowie. Bo niby ADSL 4mbity. Wejśmy taką strone torrentlee.. gdzie jest 200 seedów, 50 peerów (bo oczywiscie tylko vipy ściagają pierwsze lub z ratio 1,5. Po takim czasie mi się sciąga po 400-500KB/s po 2 godzinach mam ileś tam Giga, ale żeby ratio nadrobić przy wysyle 45-50KB/s to można się pochlastac, 5-6 dni, żeby doszło do poziomiu 1.

 

 

Macie takie programy, ktoś kiedyś się chwalił, że czegoś takiego używa w BitComet ? Coś co zabije albo zmyli licznik Ratio. Używam narazie programu ABC.

 

 

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi podesłać lub opisać program w stylu....

 

Oszust.... :angry: :angry: znam administracje torrentleech, chcesz wyleciec ?

 

a jak założyć na takich stronach skoro są zamknięte ? :]

Jak chcesz zglos sie do mnie na pm, dam Ci zaproszenie. Tylko musisz obiecac ze nie jestes pijawą :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam od dawna bicometa. w tej chwili jade na wersji 0.60. dawniej testowalem inne programy (po kolei - lan, neo128, neo640, neo512) i zawsze bitcomet mial najlepsze osiagi. tylko ze jak dawalem max up na 3k to max dl jaki osiagalem rzadko przekraczal 15k. teraz jade bez ograniczen na up i prawie zawsze mam transfer ponad 60k (neo512). tylko ze www laduja mi sie pare minut wtedy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszust.... znam administracje torrentleech, chcesz wyleciec ?

 

Nie wykryją, bo pare osób z tego co wiem to stosuje. Jednak nie chodzi mi o torrenleech, bo tam zdobyc konto to moje trzecie, jest ciezko. Wczesniej mialem ratio 0,6 i po pol roku dostalem bana. To jest chore. tylko inne strony nie będe podawał nazw (dokładnie 3 strony i to nie z grami). Tam ratio nadrobic jest niemozliwoscia

 

 

Ciężko jest jak się ma 4mbity na 35 osób, a Admini pilnuja upload (max jaki mozesz przekroczyc do 9 KB/s na dzien a w nocy dowolnosc )

 

 

Wiec jakby ktos mial taki programik prosze mi przeslac, nawet zaplace za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam od dawna bicometa. w tej chwili jade na wersji 0.60. dawniej testowalem inne programy (po kolei - lan, neo128, neo640, neo512) i zawsze bitcomet mial najlepsze osiagi. tylko ze jak dawalem max up na 3k to max dl jaki osiagalem rzadko przekraczal 15k. teraz jade bez ograniczen na up i prawie zawsze mam transfer ponad 60k (neo512). tylko ze www laduja mi sie pare minut wtedy :P

Ciekawy przypadek - u mnie jest dokladnie odwrotnie :) Im mniejszy upload, tym lepiej dla downloadu (ponizej 10 KB/s uploadu juz nie ma roznicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jakby ktos mial taki programik prosze mi przeslac, nawet zaplace za niego.

Ten blad, jest juz naprawiony prawie na kazdej stronie z ratio i przy probie oszustwa rejstruje. I nie potrzeba do tego zadnego specialnego programu. (wystarczy http sniffer + zmiana user agenta, i troche wiedzy) Na polishtracker niedawno tez to naprawili, z tego co gadalem z obsluga.

 

 

 

Ja zamiast bitcometa polecam dosc 'nowy' program µTorrent

Wazy tylko 105 KB, w pamieci zajmuje ponizej 6 MB, i chodzi u mnie na full lacza.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej pisze po raz 3:) sciagam z xxxxxxxxx. Uzywam uTorrent, UPL mam ustawiony na 10kb/s DWL na 65kb/s. Mam 27 seedeow , 70 peerow. I teraz:

upload mi leci 9kb/s a Dwload 7kb/s:o O co K**** chodzi? Mam neo 512. W tygodniu zamawiam opcije 1024, ale zastanawiam sie po co , skoro bede sciagal z max predkoscia opcji 256;/ Ma ktos jakis pomysl jak to rozwiazac? Studiuje we wrocku, tam mam UPC chello opcje 1MB tam jak sciagam ( ten sam program, z tej samej strony ) to leci mi 125kb/s:!!! A w domu krew zalewa..Any solution?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam inny problem

Posiadam lacze 8mb/512mb ADSL (wielka brytania)

i tak jak caly czas sciagalo mi maksem tak teraz cos sie stalo ze kompetnie nie chce mi sie laczyc z trackerem

cobym nie zapuscil obojetnie w jakim kliencie to caly czas probuje nawiazac polaczenie

dodam ze w informacji BitSpirit podaj cos takiego

 

2005-12-22 18:38:53; Searching the DHT network for peers......; ;

 

nie iwem co to

juz nawet zastanawam się czy mnie ISP nie bloknol bo w pierwszym miesiacu sciągnlem 250gb

czy ktos wie jak taki problem rozwiązać rozwiazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasopijca z czego masz te łacze ? BT , bulldog co ? ja mialem 4mb z bulldoga to po 2 miechach mi ukrucili sciaganie, dostałem nawet maila z ostrzezeniem ;). Musiałem z nich zrezygnowac bo sie ciagnac juz nie dalo zupelnie :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwne lacze ;] jestem w sieci radiowej z obcietym downloadem ale nie uploadem ;]

w dzien mam max download 30k/s (bardzo zadko idzie tyle z torenta. zwykle ok 10-15 k/s) a wysylam ok 100k/s

Po 24 moje lacze zamienia sie w demona (przynajmniej dla mnie i leci zwykle roznow od 100 do 220k/s - zwykle korzystam z miniova.org i ok 2-3 stron zamknietych) Niestety na inne zwykle jak chce zalozyc konto to pisze ze limin wyczerpany :(

 

ps. od sierpnia mam sciagniete 32gb a wyslane 59gb wiec chyba niejestem takim zlym seedem ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasopijca z czego masz te łacze ? BT , bulldog co ? ja mialem 4mb z bulldoga to po 2 miechach mi ukrucili sciaganie, dostałem nawet maila z ostrzezeniem ;). Musiałem z nich zrezygnowac bo sie ciagnac juz nie dalo zupelnie :/.

 

ja mam BT :|

czyli znaczylo by ze to oni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moze byc, ale sprawdzałeś różnych klientów ? Generalnie teraz mam łącze z Tesco ( wiez albo nie ;) ) 1 Mb /s od jakichś 7 miesiecy i tu juz problemu nie robią ( trochę mało, ale nikt mnie mailami nie denerwuje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...