Skocz do zawartości
siudziu2

Torrent I Szybszy Tansfer

Rekomendowane odpowiedzi

nom PT jest naprawde niezle ze wzgledu np. na duzo polskich produkcji.

doszedlem do wniosku ze serwisy bez ratio sa beznadziejne. nikt nie udostepnia, kazdy tylko sciaga i odrazu wyrzuca z udostepniania... a tak to praktycznie zawsze wyciagasz max lacza, nie ma problemu nawet ze starszymi torrentami, etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom PT jest naprawde niezle ze wzgledu np. na duzo polskich produkcji.

doszedlem do wniosku ze serwisy bez ratio sa beznadziejne. nikt nie udostepnia, kazdy tylko sciaga i odrazu wyrzuca z udostepniania... a tak to praktycznie zawsze wyciagasz max lacza, nie ma problemu nawet ze starszymi torrentami, etc. :)

Zgadzam sie. Zawsze mam max lacza. Przez 1 caly dzien kiedy to operator cos tak kombinowal mialem 8mbit w domu i pliki sciagnalem 800-850KB/s :) Brat w UK mial ktoregos razu 1000-1200 KB/s i to wszystko na PT :) Tak wiec polecam mocno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

czy jak mam ratio cośokoło 1,311 to jest sens pchać się na servery z ratio?

 

aha - sciagam coś z servisu zachodniego (walki MMA) i dopuki sciągałem wszystko było ok a jak siewszystko sciągnęło i pozostało tylko sedować to nic nie szło :( ... tak jakby nikt nie sciągała widziałem przecież, ze peerów było wielu ... conajwyzej łączyli sięna kikla, kilkanascie sekund i dalej stop ... nawet do 50% upload nie dochodził choć nic nie miałem poograniczane ... co się działo? a teraz patrzę to i sciągać nie mogę nic :(

 

klient to Azureus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mam ratio cośokoło 1,311 to jest sens pchać się na servery z ratio?

Jak najbardziej. Na serwerach z ratio wymagane jest najlepiej 1,05 lub wiecej bo wlasnie takie ratio daje status Power User. Jest jeszcze kilka warunkow oczywiscie.

 

Osobiscie polecam jako klient BitLorda. Nic nie trzeba konfigurowac i pieknie chodzi :)

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter20011

thx :)

a co z proxy ??

ściąga mi gre na ps2 3kb/s nieraz dojdzie do 6-8 kb/s

i jak odblokować porty tpc czy jakoś tak ?? i jakie ??

czekam na zaproszenie na strony z rejstracją :):)

Edytowane przez dexter20011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Azureus to muł,wgraj utorrenta i wylacz DHT.Do tego sprawdz czy jestes dostepny i czy porty masz otwarte.

Azureus idzie u mnie srednio 140-260 KB/s... A uruchamiam go tylko jak wlaczam kompa, wiec nawet nie ma sie kiedy rozpedzic... Lacze niby 2Mbit BT w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade od pewnego czasu (banownie BC) na BitLordzie i jestem zadowolony, always max! [;

 

Dziś zainstalowałem cFosa i zasmakowałem co to jest szybkość neta podczasz szarpania z p2p! lol ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowied.

Jest mozliwe zeby ktos z forumowiczow dal mi zaproszenie?

Nie:> Ale jeśli miałby ktoś jedno wolne zaproszenie, to chętnie przyjmę :P Nie zamrnuje go i nie będe wyłącznie leecherem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość evo4

przoszę czy nie ma ktos ednego zaproszenia na PT lub innej zamknietej stronie z torrentami? z gory dzieki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam bitspirit, program sam ustawia porty etc, trzeba tylko zjechać z uploadem żeby nie dławił łącza (czyli ok. 5 kb poniżej maksymalnego)

 

wcześniej były azeurus, bit comet, bit tornado, torrent storm

 

Żaden z nich nie wytrzymuje konkurencji z bit spiritem

 

Transfery na łączu 0,5 mbit.z powszechnie dostępnych trakerów w okolicach 64 kb (przy odpowiedniej ilości seedów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jaki klient sieci Torrent zżera najmniej RAMu, czyli jest najmniej inwazyjny dla systemu (działa niemal jak duch)? Poza tym dobrze by było, aby był bezpieczny (żadnych szpiegów itd) i prosty w obsludze.

 

Do tej pory używam Azureusa, ale ten program bazuje na JAVA-ie i dlatego inkasuje spore zasoby RAM-u.

 

Słyszałem o ľTorrent - ponoc rewelacja, bierze do 6 MB RAM-u. Czy ktos używa?

Pochlebnymi opiniami cieszy się też BitComet.

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kilent sieci Torrent zżera najmniej RAMu, czyli jest najmniej inwazyjny dla systemu (działa niemal jak duch)? Poza tym dobrze by było aby był bezpieczny (żadnych szpiegów itd) i prosty w obsludze.

µTorrent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane sciagam od kilku lat tylko torrentem testowałem wiele programów torrent , długo uzywałem bitspirita gdy miałem neostrade , po przejsciu na neta z kablówki przesiadłem sie na µTorrent i szczerze polecam nie wymaga instalacji startuje z ikony , nie blokuje neta nie obciaza kompa polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam BitLorda 1.1 mam internet z radiowej sieci LAN. Jak sprawdzić jaką mogę osiągnąć prędkość (żeby widzieć czy torrenty ściagaja się wporządku) i jak sprawdzić czy mam jakieś otwarte porty? Z tego co się orientuję wszystjkie są pozamykane ale i tak się ściąga (ale to chya normalne) tyle że prędkości nie są zbyt fajne, tzn np średnio ok 10KB/s.

 

Używam zamkniętej strony www.bitsoup.org i bardzo sobie ją cenię ale jakoś nie widziałem żeby ktoś z was o niej wspominał, na www.polishtracker.org mam konto ale jakoś narazie ściagnałem tylko ok 7mb i to jakiegoś niepopularnego programu i mam ratio 0.076 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam BitLorda 1.1 mam internet z radiowej sieci LAN. Jak sprawdzić jaką mogę osiągnąć prędkość (żeby widzieć czy torrenty ściagaja się wporządku) i jak sprawdzić czy mam jakieś otwarte porty? Z tego co się orientuję wszystjkie są pozamykane ale i tak się ściąga (ale to chya normalne) tyle że prędkości nie są zbyt fajne, tzn np średnio ok 10KB/s.

Jesli chodzi o test Twoich mozliwosci download/upload, to moge Ci polecic:

testmy.net

 

Natomiast jesli chodzi o sprawdzenie portow to polecam:

www.dslreports.com,

przy czym, jak sam napisales, jestes w sieci LAN, wiec zapewne Twoje IP jest wewnetrzne, co prawdopodobnie powoduje ze wszystkie Twoje porty nie sa widoczne na zewnatrz. Mozesz spytać administratora Twojej sieci o mozliwosc przekierowania portu TCP i ustawienie go w opcjach klienta sieci torrent.

 

Jesli chodzi o "egzystowanie" na Polishtracker, to polecam pobranie torrenta jakiejs w miare popularnej pozycji DVD (najczesciej filmowej, lub innej o duzej objetosci, ale podzielonej na pliki rar), oraz zaznaczenie aby pobieralo 1-3 kawalkow (plikow .rar, np 3x47MB) takiej pozycji - bardzo latwo wtedy nabic sobie ratio (sciagamy male pliki, a udostepniamy dopoty, dopoki rationam podskoczy do zadanego poziomu).

 

Jesli chodzi o klienta ktorego uzywasz (BitLord), to kiedys (nie wiem jak teraz) chodzily plotki ze zawiera w sobie adware... zreszta po co go uzywac skoro jest zywcem zerzniety z BitCometa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać polskiego lub spolszczonego oprogramowania? Wprawdzie znam adresy kilku popularnych wyszukiwarek, ale cięzko znaleźć tam polskie wersje gier czy tez programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o niepodawanie adresów do serwisów ułatwiających ściąganie piratów.

Kar nie ma, ale od tego momentu kolejne tego typu będą wyceniane na podstawie paragrafu 1 pkt 3a regulaminu. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o niepodawanie adresów do serwisów ułatwiających ściąganie piratów.

Kar nie ma, ale od tego momentu kolejne tego typu będą wyceniane na podstawie paragrafu 1 pkt 3a regulaminu. Dziękuje

jakich piratów to tylko kopie zapasowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Badgod

wylaczenie DHT daje duzo?

 

lepiej jest odblokować sobie limit połączeń (np. programem Xp-AntiSpy) do 100, czy bez ograniczeń?

 

btw, u mnie sprawdzałem BitCometa i Azureusa i najszy był BC po zainst cFoss'a i BitAcceleratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym, ze nic nie daje - jesli dziala tracker, to DHT nic nowego nie wniesie. Jesli nie dziala, to bez DHT sie nie posciaga :)

 

Na prywatnych trackerach jest inna sytuacja - DHT falszuje ratio (czesc transferu, do/od peeow polaczonych przez DHT, idzie poza trackerem, wiec nie jest zliczana), wiec prywatne trackery czesto to tepia.

na pewno nalezy wylaczac w trakcie uploadu, a kultura nakazuje, zeby robic to tez w trakcie sciagania (zeby nie cheatowac na ratio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Wie ktoś może co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?:

 

Dołączona grafika

 

Transfer tragiczny, mimo że sporo seedów. Mój net to 1mb - LAN osiedlowy. Dzisiaj admin przekierował mi port 54500 - to i wpisałem go w Azureusa. Wcześniej (dziś rano) gdy dawałem TEST wyskakiwało "OK", a teraz jakieś kwiatki :? Co jest grane? Port się znowu zablokował czy jak? W dzień momentami leciało z 80 kilo, teraz max 10

 

Pozatym zapuściłem na próbe BitSpirit - wyciągnął 120 kilo max ale transfer po 5 minutach spadł do 30 :?

 

any ideas?

 

ps.

firewalla ŻADNEGO nie posiadam - mimo to u dołu w Azureusie pojawia się "Za firewallem" :mur:

Nie rozumiem co jest wogóle grane - kiedyś miałem neo - ściągałem linka - wrzucałem w jakiegoś zwykłego klienta i leciało full łącza - teraz mam lepsze łącze a mimo to mam jakieś problemy.

 

ps.2

neta od providera mam jeszcze rozdzielonego w domu przez router - może tam mam coś poprzestawiać? firewall w nim też mam off w razie pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...