Skocz do zawartości
Sid

[se T310] Problem Z Gprs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

 

Dostałem teraz na miech 20MB więc postanowiłem używać ;) najlepszym rozwiązaniem by było według mnie np. GG over WAP. Zrobiłem wszystko gra, ale:

Gdy próbuję wysłać waidomość, to na razie udało mi się tylko raz wysłać. w dodatku była to wiadomość JEDNOWYRAZOWA :/ Inaczej wywala "błąd w komunikacji" :/ I potem GPRS już leży - musze wyłączyć i włączyć telefon :/

 

Tak samo jak zrobiłem skrypt do wysyłania maili:

http://83.16.218.134/~sid/sendmail.php?pass1=ppp&pass2=ppp

 

Też u mnie leży - błąd w komunikacji i [gluteus maximus] :/

 

BTW. Znacie inne możliwości do wykorzystywania GPRS? Oczywiście SET310 Javy nie obsługuje więc aplety odpadają :/ A zauważyłem że 20zł/MB to dosyć dużo, w dwa dni zużyłem może 50gr :D

 

[added]

Zauważyłem że dzieje się to prawdopodobnie jak wpiszę spację, gdziekolwiek w formularzu - bo maila, gdzie nie uzylem spacji wyslal, sprawdzic musz inne znaki, ew. %20 ;)

 

[added2]

Zrobiłem próbę. Gdy nie robie spacji, wszystko działa... Troche meczace jest pisanie z kropkami czy "_" Ale trudno. Pisanie %20 niby działa ale wysyła "%20" jako tekst. Ma ktoś jakieś pomysły? :>

Nawet wap.google.com się ścina jak zapodam spacje :D

 

[added3]

Nie poddaje sie i nadal walcze - już się cieszyłem jak zobaczyłem że można w RTG(Ruchomy Terminal GG) włączyć przesyłanie POST a nie GET - ale to nic nie dało :/ chyba że nie odświeżył ustawień w co wątpię...

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak, proponuje usunięcie wszystkich profilii odpowiadających za wap i gprs w telefonie, i ponowne wysłanie konfigurwacji zdalnej ze strony ideii, jeżeli to nie pomoże to wprowadź ustawienia ręcznie, jeżeli błąd nadal będzie występował NIESTETY BĘDZIE TO JUŻ WINA SOFTU W APARACIE = serwis.

 

co do używania tego zagadnienia w inny sposób: np telefon jako modem:) do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o resecie. Nie chciałem robić bo potem trzeba ustawiać itp. Ale przełamałem się i... działa! ;)

 

Dzięki ;)

 

EDIT

Skonfigurowałem sobie telefon na nowo i spróbowałem drugi raz - znowu się zwiesza... trudno - bede pisał z "_" ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...