Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A żeby zaabotować z tego "obrazu"wystarczy przegrać tym programem czy trzeba coś jeszcze zrobić?

Dokładnie chodzi mi o dystr. Linuxową "GeexBox".

Chce to botować z Pena albo karty CF z czytnika. Bios i czytnik na to mi pozwalają, tylko jak to się robi ?

Dzięki.

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CompactFlash udaje już mi się zabotować kampa, jeśli chodzi o GeexBoxa to wystarczy normalna instalacja tak jak na twardziela (czyli w odpowiednim momencie napisać INSTALL), z tym że CF w czytniku jest widziany jako SD0.

Z Pendrivem jeszcze powalcze, też jest widziany jako SD... ale przy próbie instalacji wyświetla jakiś ERROR.

 

Wiecie może, czy port USB przy bootowaniu z niego, pracuje jako USB1.1 czy 2.0 ?

Uruchomienie 6MBgo Geexboxa z CF trwa około 35 sek. to troszkę porażka.

 

Dodam jeszcze że jest bootowalna dystrybucja AdvanceCD (emulator MAME), uruchamiony pod windowsem "makeusb.bat" tworzy botowalnego pena, póżniej można dodać gry do folderu "rom" z ulubionymi automatówkami.

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat :cry:

Mam takie pytanie dotyczące szybkości kart CF w czytnikach komputerowych, zauważyłem że są różne karty np. tzw. "high speed" lub podane prędkości w MB/sec lub krotności jak w CDromach np: x8 itd. czyli różnej prędkości...

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z bootowaniem różnych systemów z kart pamięci i zauważył różnice w prędkości ich uruchamiania? Przy starcie komputera (bootowaniu z USB) napędy USB działają jako USB1.1 czy USB2.0 ?

 

Mam 8MB karte CF, na niej 6MB system (GeexBox) uruchamia mi się on około 35sek, czy przy szybszej karcie np High Speed, szybciej mi się uruchomi?

 

Geexbox jest "systemem" do... oglądania filmów, zdjęć, słuchania muzy, obsługa pilota, TVouta, streaming po lanie itd:... dla mnie jest ważne żeby uruchamiał się jaknajszybciej.

Będę wdzięczny za pomoc od osób które już coś kombinowały w Tym kierunku .

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co do bootowania z PEN'a to zrobilem sobie wlasna dystrybucje oparta o redhata 7.3 (wymagania odgorne) i dziala oki (isolinux + odpowiednie spreparowane jajko + wlasny initial RAM disk)

 

odnosnie: predkosci usb to w moim przypadku dystrybucja wykrywa czy komp ma usb 1 czy 2, i jesli kernel ma wbudowana obsluge usb 2.0 to naped dziala jako usb 2.0

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...