Skocz do zawartości
kobe2005

Emil Junior I Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Moj operator 'Multimed Polska' ma taki odpowiednik neostrady zwany emilem. I tutaj mam problem bo chcialby neta uruchomic pod linuxem.

Modem jest taki sam jak w niektorych neo a mianowicie thomson speedtouch usb 330

Problemem jest jednak konfiguracja polaczenia nie znam VPI VCI, nie wiem jak skonfigurowac. Jest moze ktos z tej sieci i wie jak to zrobic. Przeczesalem juz gogole fora linuxowe i nic. Moze tu sie ktos znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, niby wszystko powinno być ale nie jest. Podaję VPI i VCI, potem login i hasło

potem to się wszystko niby instaluje i w pewnym momencie wyskakuje coś takiego:

 

 

*** Configuration finished. Starting the connection ***

 

czw wrz 8 18:21:08 CEST 2005

The modem lights should start flashing for approx. 60 seconds...

czw wrz 8 18:21:08 CEST 2005

The modem_run command failed (code 240)

modem_run results:

Unable to locate firmware

If you have a silver modem, make sure you're using rev4fw.zip

http://speedtouchconf.sourceforge.net/rev4fw.zip

FAILED because of modem_run error 240

[root@localhost speedtouchconf-06-03-2005]#

 

nie znam dobrze angielskiego więc może coś nie tak robię z tym plikiem "rev4fv.zip". Tam pisze żeby skopiować go do katalogu speedtouchconf-06-03-2005 i nie rozpakowywać. Tak przynajmniej to zrozumiałem i ewentualnie tu dopatruję się błędu, mogę się jednak mylić. Albo poprostu mój przypadek należy do tego 1%, w których ten skrypt nie działa ?

 

hilfe please :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...