Skocz do zawartości
nedor

Hp Nx6125 Na Sempron 3100+

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada wyzej wymienionego lapka?

Jeśli tak to byłbym wdzięczny za wszelkie info o wytrzymałości baterii.

 

nie zaszkodzi jesli poda ktoś benchmark Radka x300 :D

 

28 sierpnia wieczorem zamawiam laptopa i nie wiem jescze czy brać nx 6125 czynx 6110.

ten pierwszy ma większą moc obliczeniową ale nie wiem dokładnie jak bardzo i czy warto dla niej opświęcić energooszczędność :(

:mur:

 

Jutro na szczęście skończą się moje problemy z wybieraniem :lol:

Edytowane przez nedor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelam: wybrałeś nx6125 B)

Też się napaliłem na tego lapka, a konkretnie: PY421EA

zapowiada się SUPER. Dość szybki procek (hmmm, mało cache'u L2 ;/), sensowna grafika (Rx300) Dysk 5400RPM, WiFi_b/g, ergonomia i materiały jak w serii 6110 + czytnik biometryczny :)

nie zaszkodzi jesli poda ktoś benchmark Radka x300

spodziewaj sie wyniku 10000-10500 w 3DMark2001SE :wink: Do grania od czasu / do czasu - wystarczy.

Bateria ma trzymać 3,5h, co w praktyce będzie się przekładało na ok. 2,5h :)

Ciekawostka: do lapka, hp władował chiset ATI Xpress 200M :) Mało znany, ale wypas :)

---

Miło by było, gdyby ktoś zamiescił raport z Everesta@PY421EA :D

Gdyby jeszcze troszke cena spadła ;] Jak myślicie jest szansa, że na święta bedzie można go kupic za 3400-3500? A do końca listopada jeszcze długo :mur:

PS: obiło mi się o uszy, że napęd lapka obsługuje LightScribe... a czy DualLayer nie wiem :/

---

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Sempron™ 3100+ (1.80)

Wyświetlacz 15.0 XGA

Komunikacja zintegrowana karta sieciowa NetXtreme 10/100/1000, modem PCI 56K, WLAN

Waga 2,72 kg

Napędy DVDRW LightScribe

Pamięć RAM 512 MB

Dysk twardy 60 GB (4200 rpm)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Karta graficzna ATI RADEON Express 200M

 

Dane pochodzą z witryny HP. Wynika z nich niestety, ze dysk ma marne 4200 rpm, co będzie się czkawką lekko odbijać :/

Dodatkowo męczy mnie Radek x300, gdyzw tym modelu nie jest on wyposazony we własną pamięć a dzieli ją z ramem (do 128 MB) co też się odbije na wydajności.

Semprony grzeją się masakrycznie :/

 

Ale mam pewność, że NFS U i Guild Wars mi pójdą, w przeciwieństwie do nx6110

 

O 14 podejme finalną decyzję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem sobie nx6110 PT601AA. Poczekam pierw aż dojdzie do mnie, a potem aż sobie wolne w pracy wezmę by napisać recke.

Wygrała u mnie solidność nad siłą. Wolę celerona M, który nie grzeje się niema w ogóle oraz 4h na baterii, niż lapka z x300, ale opartego na Sempronie oraz z czasem baterii kolo 3 h, który i tak w miarę użytkowania spadnie.

Im mniej grzania tym dłuzszy czas na baterii, cichsze chłodzenie, mniejsza awaryjność. O to chodzi właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, a tak liczyłem na reckę nx6125 PY421EA :mur:

Myślę, że kiepsko wybrałeś :-| No, chyba, że chodzi o kase ;/

Wygrała u mnie solidność nad siłą

A w czym jest "solidniejszy" nx6110? Jedynie czas pracy na bateriach ma dłuższy.

z czasem baterii kolo 3 h, który i tak w miarę użytkowania spadnie.

spadnie? to są chyba Li-Io :P nie bądź takim pesymistą :?

BTW: Chipset w nx6125 (ATI Xpress 200M) ma fajną funkcję oszczędzania baterii: PowerPlay5. Zawsze cos :wink:

---

pozdro. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadnie? to są chyba Li-Io :P nie bądź takim pesymistą  :?

 

1621780[/snapback]

Spadnie, spadnie...

Wszystkie baterie maja swoja ograniczona zywotnosc, czyli liczbe cykli ladowania po ktorych trzymaja pelna pojemnosc.Potem bedzie gorzej...

Choc oczywiscie nie jest to pare ladowan, ale zawsze mniej ladowan=dluzsza praca baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidniejszy bo na Intelu. Wielu osobom by AMD nie przeszkadzał, ale mnie właśnie to raziło :/ Bardzo ważna dla mnei była bateria, a z doświadczenia wiem jak zachowuja się semprony (niezależnie od pakowanych w nie funkcji oszczędzania) - są to procesory bardzo energochłonne i wydzielajace duże ilości ciepła.

Za zaoszczędzona kasę kupiłem 512 MB ramcu Kingstona i jeszcze coś mi zostało :D

Jeszcze jedna wazna rzecz - nx6125 ma (chyba nawet we wszystkich modelach teraz w PL) dysk z 4200 rpm :( co przekłada się na lekką czkawkę przy dużej ilości aplikacji.

 

Ale każdy ma jakieś swoje priorytety, jescze rok temu bralbym grzejnik, ktory ciagnie nawet 1,5h na baterii gdyz nie byla mi ona wtedy potrzebna, a dzis trzeba mi laptopa, ktory PEWNIE przepracuje 3 - 3,5h na akumulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX6125 już do mnie dotarł :) Tym razem laptop HP z AMD na pokładzie

 

Konfig:

 

Mobile AMD Sempron™ 3100+ 1,8 GHz, 256 kB, 512MB RAM, ATI Mobility Radeon X300 128MB, DVD +/- RW DL, HDD 60GB Toshiba 5400obr/min. 8MB cache, WiFi 802.11b/g, czytnik linii papilarnych, czytnik kart MemoryStick, MemoryStick Pro, MultiMediaCard, SecureDigital, SmartMedia, xD-Picture Card , 1x10/100/1000BaseT Gigabitethernet (RJ45) i modem oraz FireWire.

Matryca 15 cali.

 

 

Na szybko z wad zauważyłem:

 

- touchpad ma już plastikowe przyciski. W porównaniu z poprzednimi gumowymi te pracują bardzo ciężko. Trzeba włożyć o wiele więcej siły by je wcisnąć.

 

- dysk Toshiby ale z tylko 8MB cache

 

- gwarancja tylko 12 miesięcy firma/osoba fizyczna

 

Kilka fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Później wrzucę wyniki z 3DMarków:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co do nx6125, wentylator włącza się rzadziej niż w 6110 (C-M 1,5) i jest ciut cichszy.

6125 jeszcze nie miałem czasu porządnie "wypróbować".

Jedyne co rzuca się w oczy to krótszy czas pracy na baterii Semprona niż Celerona M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock - potestuj go tam pożadnie i daj nam znać jak wypada np w pracy z PhotoShopem i np. w NSUdg ?? Jeśli to możliwe ?? :) I powiedz jak matryca czy jest dobrze widoczna oraz czy notek nie jest za ciepły dzieki Sempronowi ??

 

Pozdro

 

P.S

Grimlock - czy te wyniki z 3Dmarka to nie są jakieś złe ?? Nie wiem ale chyba sa trochę słabe ?? Co ?? Patrze np. na wyniki podane Acera jakiegoś i ma o niebo lepiej ?? Nie wiesz jak to z tym jest ?? W koncu HP to lepsza firma ( tak sądze ).

Prosze wypowiedz sie na ten temat ?? Bo mam te 3Dmarki z tego Acera

Acer Aspire 3023WLMI-AMD Sempron Mobile 3000+/DDR333-512MB/

15,4" CrystalBrite/ATI X700-128MB(358/330)

3dmark01 - 13553(REF)

3dmark03 - 5496(REF)

3dmark05 - 2380(CAT5.9), 2143(REF)

Twojego nx6125 i czekam jeszcze na ASUSA A3E-5003.

Edytowane przez Dobbsik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między X300 a X700 jest spora różnica. W nx6125 Radek pożycza sobie systemowy RAM. U mnie X300 nie jest podkręcony, wszystko na default łącznie z driverami.

Podczas 3DMarków tak 3-4 przejścia, spód laptopa w miejscu gdzie jest grafika po prostu parzy. Serio.

 

Niestety sprzęta przekazałem już koledze, który poprosił mnie o skołowanie. nx6125 kosztował go 4070 pln brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock - kurcze to troszkę nie dobrze że tak był gorący - trzymając go na łóżku czy na kolanach to może być niebezpieczne. A te x300 to są jakieś takie porównywalne do tych Intelowskich i915 - GMA 900 ??

 

Kurcze nie wiem jaki wybrać - czy tego ACERA czy może jednak ASUSA - bo HP sam nie wiem - a może kolega na nim jeszce sieknąc jak sie da 3Dmarka 2001se ?? To bede miał całe porównania do ASUSA - który tez ma zintegrowana grafe tyle ze GMA900. da rade ?? Please :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uwag do nx6125 to to ze zintegrowany x300 nie chce dzialac

na mobilnych sterownikach ze strony ati a dziala bezproblemu na sterownikach dedykowanych

desktopowym kartom ale wtedy wykrywa ze zainstalowana karta to ATI Radeon XPRESS 200M

dziala normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest "solidniejszy" nx6110? Jedynie czas pracy na bateriach ma dłuższy.

Ja może się nie znam, ale według testu HP nx6125, który czytałem na www.benchmark.pl, to różnica jest mi.in. w materiałach, z których wykonana jest obudowa, zwłaszcza jej wewnętrzna część, a i pozostałe elementy zewnętrzne, jak np. touchpad, są zdaniem testujących, znacznie gorsze. Oczywiście nie miałem w ręku tego modelu, ale nie ma powodów, żeby nie wierzyć temu co wpisano w teście.

 

P.S. A oto link do testu TEST HP 6125

Edytowane przez Kolumbus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w nx6125 kosztem czytnika kart i wielu portów, tracimy jakość wykonania. Pod dłońmi mamy śliski plastik, jaśniejszy od touchpada i klawiatury. Klawiatura ma śliskie klawisze, nie jak w nx6110 troche chropowate, poza tym inny układ klawiszy. Wszystkie mają podobny rozmiar i są ułożone w prostokąt, przez co klawiatura zajmuje szerszą powierzchnię. (w sumie to akurat mi się bardziej podoba), poza tym szkielet nx6125 jest wykonany ze zwykłego plastiku a nx6110... zdejmijcie baterię, to zrozumiecie o czym mówie :_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...