Skocz do zawartości
Kaczy

Upgrade BIOS'u

Rekomendowane odpowiedzi

no jasne ze warto w BIOS'ie jest zawarty mikro kod do czipsetu ktory moze rozwiazac pewne bledy (z tego co pamietam)

pozatym jesli idzie o VIA to sa roznice w wydajnosci.. zazwyczaj na kozysc nowych biosow..

czase sie pojawiaja jakies dodatkowe opcje..

w skrucie: warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś słyszałem że można uruchomić kompa z nowego biosu nie flasciach!ąc starego, jakimś programikiem

znacie może coś takiego :?:

Co zrobić gdy podczas takiej operacji np zawiesi sie komp czy np zabraknie prądu a Bios nie zdąży sie załadować do końca :?:

Można to jakoś naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedzie pradu.... lub sie komp powiesi to bedziesz mial naprawde duzy problem... chyba ze znajdziesz 2 osobe z taka sama plyta glowna... ja osobiscie zaktualizowalem sobie biosa... i dziala tak samo jak przez aktualizacja :) a mam plytke AOpen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez przeciez to nie jest zadna filozofia.

jak ci sie cos skaszani to spokojnie mozesz walic do kumpla z kosteczka i u niego zaprogramowac.

jak wiadomo bios potrzebny jest tylko do rozruchu poznije mozesz sobie go wyciagnac i komp bedzie dalej pracowal. wystarczy lekkopodwarzyc kosc i wyskakuje, pozniej "stawiasz" na gniezdzie swoja kosc i programujesz. napisalem stawiasz bo nie ma sensu jej wciskac, wystarczy ze nozki beda stykac z gniazdem.

po zaprogramowaniu najlepiej wylaczyc kompa i wstawic wszystko z powrotem na swoje miejsce :)

przy podwarzaniu trzeba troche uwazac, moga sie nogi epromu pogiac.

 

a na pytanie odpowiadam z calym przekonaniem - WAAAAARTOO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem warto czasem nie. Jak Ci wszystko dobrze działa i wszystko jest obsługiwane to nie ma po co. Z biosem jest tak jak z softem. Upgrade jest po to aby usunąć stare blędy a na ich mijsce wprowadzić nowe. U mnie upgrade było potrzebne bo nie małem opcji regulacji napięcia Vcore (a wedle instrukcji ASUSA byc powinna!) Zmiana biosu pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie warto, ale to zależy co nowy BIOS oferuje. Producent na swojej stronie umieszcza listę poprawek każdej wersji BIOS'u. Można z niej wywnioskować czy coś nowy BIOS poprawia czy nie. Zresztą z BIOS'em uważam, że jest jak ze sterownikami. Wychodzą nowe zazwyczaj, są szybsze, ale czasem mogą zoptymalizowane dla nowszych produktów (np. najnowsze Det. wcale nie są najszybsze dla np. GF2MX - użytkownicy tych kart raczej nie odczują wzrostu, (możliwe nawet, że odczują spadek) co innego użytkownicy najnowszych kart z linii GF4. Sytacja z mojego podwórka - miałem Shuttle'a AK31 v.31 (266a) i do tego AMD XP1500+. Płyta rozpoznawała procek jako AMD Athlon 4. Nowy BIOS i płyta rozpoznała poprawnie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...