Skocz do zawartości
Camis

Chello: Pakiet Z Prędkością 12 Mbps/1 Mbps,nolimit

Rekomendowane odpowiedzi

Wg reklamowki ktora mam przed oczami mamy do 12 Mbps / 1024kbps czyli tak naprawde mozemy miec i 128kbps i bedzie to zgodne z umowa(?) a raz w miesiacu pelna oferowaną przepustowosc (może i się myle) nie widzialem jeszcze umowy na oczy.

1652311[/snapback]

W przypadku kazdej uslugi,niewazne czy to bedzie neostrada, chello, aster czy dial-up nie masz gwarantowanej przepustowosci. Nikt nie twierdzi, ze za kazdym razem bedziesz uzyskiwal maksymalna predkosc bo wszystko jest zalezne od tego skad sciagasz dane. Praktycznie zawsze masz jednak gwarancje, ze maksymalnie masz do wykorzystania dana przepustowosc i tej raczej nie przekroczysz. Tak jest rowniez w tym przypadku.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od szczęścia, tak jak w przypadku sieci osiedlowych i innych providerów - jak trafisz na zbyt słabe łacze względem wykorzystujących go userów to będziesz rzucał kur@Q#mi i innymi na lewo i prawo

chello nie gwarantuje minimum i może być dokładnie tak jak napisałeś, najwyższej przepustowości nawet ani razu możesz nie zobaczyć i wszystko odbędzie się zgodnie z umową

 

wydaje mi się, żę wyjątkiem jest tpsa, która w tej chwili ma dość dobry szkielet sieci i to co podpisujemy na umowie ma odbicie w rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kazdej uslugi,niewazne czy to bedzie neostrada, chello, aster czy dial-up nie masz gwarantowanej przepustowosci. Nikt nie twierdzi, ze za kazdym razem bedziesz uzyskiwal maksymalna predkosc bo wszystko jest zalezne od tego skad sciagasz dane. Praktycznie zawsze masz jednak gwarancje, ze maksymalnie masz do wykorzystania dana przepustowosc i tej raczej nie przekroczysz. Tak jest rowniez w tym przypadku.

1652364[/snapback]

Wiesz tyle ze uzyskanie 1Mbita a 12 to "delikatna roznica", chodzi tylko o to czy jesli zrodlo pozwoli na to uzyska sie te 12 Mbitow, i lacze nie bedzie "przycinane" przez operatora.

Obecnie uzywam 1 Mbit internetdsl -> tspa i uzyskanie pelnej przepustowosci to zaden problemem, w 99% przypadkach jade calym pasmem, dlatego routing ma duze znaczenie czy podrodze nie zostanie ograniczone pasmo.

Edytowane przez easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chello nie ogrnicza , kolega klatke obok mnie ma chello plus czyli 4Mbps , bylem u niego i ze stronek transfer zaczynal sie od 660KB/sec i zatrzymywal w granicach 400KB/sec do 440KB/sec , sciagalismy demko gry GUN z niemieckiej stronki , ja mam sam chello 1Mbps i mam transfer od 120KB/sec do 100KB/sec , ale transfer uzalezniony jest takze od mozliwosci serwera z ktorego cos pobieramy lub jego lacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chello nie ogrnicza , kolega klatke obok mnie ma chello plus czyli 4Mbps , bylem u niego i ze stronek transfer zaczynal sie od 660KB/sec i zatrzymywal w granicach 400KB/sec do 440KB/sec , sciagalismy demko gry GUN z niemieckiej stronki , ja mam sam chello 1Mbps i mam transfer od 120KB/sec do 100KB/sec , ale transfer uzalezniony jest takze od mozliwosci serwera z ktorego cos pobieramy lub jego lacza

1652793[/snapback]

chello ultra - Warszawa:

 

1300-1400 KB/s. ;)

 

A wcześniej

 

chello plus - Warszawa:

 

non stop 480 KB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu chello zakładają w listopadzie :/ Rozmawiałem z jednym z pracowników UPC i z tego co się dowiedziałem to nie bedzie można wziąć chello 12mbps w bloku, ja się pytam dlaczego a koleś odpowiada, że będziecie se dzielić łacze na cały blok a my stracimy klientów ;) Myślałem ze nie wyrobie :-P Dziwne to, że kilka ulic dalej jest juz chello :mur:

Edytowane przez Dj Galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ ten gosc z ktorym rozmawiales to debil , lol , inaczej tego sie nie da wytlumaczyc :lol2:

1653680[/snapback]

Faktycznie debil, bo skoro sa tacy pewni, ze ktos wezmie i podzieli na caly blok to niech to lacze zaloza i pilnuja czy abonencie przestrzegaja regulaminu. Sprawidzic, czy lacze jest dzielone jest dla nich stosunkowo prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie pozwola dzielic tego lacza nikt nie bedzie go zamawial i tpsa zostanie liderem mimo swoich limitow!!!!

no chyba ze ktos majacy kase i mogacy sobie pozwolic na taki wydatek lub firma ktorej pozwola rozdzielic lacze na wew siec!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tepsa to niby pozwala dzilic neo?? "w ramach lokalu" mozna podlaczyc ile sie chce kompow ale poza nim juz nie, poza tym to nie jest jedyna opcja chello w szczecinie dziala juz od dawna i z checia bym wyprobowal ale mam tera lacze bez limitow a te z chello i neo sa smieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie pozwola dzielic tego lacza nikt nie bedzie go zamawial i tpsa zostanie liderem mimo swoich limitow!!!!

1654745[/snapback]

A to niby dlaczego? Oferta chello jest dosc korzystna cenowo, szczegolnie jest porowna sie ja z oferta TP. Nie widze powodow dlaczego ktos, kogo na to stac nie mialby sobie wziac tej opcji tylko dla siebie. Oczywiscie to jest prawie pewne, ze znajdzie sie masa cwaniaczkow, ktorzy beda oszukiwac, ale tego chyba u nas w kraju zmienic sie nie da. Jedyne co mozna robic to pilonowac czy wszystko robione jest zgodne z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tepsa to niby pozwala dzilic neo?? "w ramach lokalu" mozna podlaczyc ile sie chce kompow ale poza nim juz nie, poza tym to nie jest jedyna opcja chello w szczecinie dziala juz od dawna i z checia bym wyprobowal ale mam tera lacze bez limitow a te z chello i neo sa smieszne

1655112[/snapback]

Ta...

Ja mam 640(ta stara) i Chello tez niedostepne :(

Gdyby była mozliwosc to brałbym i z sąsiadem podzielił(szeregowce)

Ale juz naprzeciw kolega z bloków zakłada wiec mam mozliwosc podciagniecia, tylko opcje niezadawalajace

12Mbps bez limitów za 250zł to świetna oferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jestem zainteresowany własnie tą usługą.Jednak mam pytanko:

Na tym topiku

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=151238

Pierwszy post brzmi:

"szkoda tylko ze chello filtruje porty i p2p chodzi jakby chcialo a nie moglo"

Czy to prawda ?? Jeśli tak to czy mozna jakoś to obejść,albo jakiego 3ba uzywac programu p2p.

No i na koniec, może ktoś kto ma usługe wreście napisze czy tą usługę warto brać, czy są z nią jakieś problemy no i czy często pada internet z winy Chello.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie licz 250 zl bo do tego dochodzi wat i ostateczna suma to ponad 300 zl , jedyna wada ultra to jest to ze nie jest wszedzie dostepne nawet jesli juz masz net z upc , nie blokuja p2p a ostatnie padniecie netu z winy chello to nie pamietam kiedy to bylo , raz na kilka miesiecy moze wylacza na 2 godziny itp , w celu konserwacji i to w godzinach nocnych

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz, że to nie jest cena razem z vatem? Mój kumpel ma chello plus i płaci jak za chello classic bo podwyższyli mu pakiet za tą samą cene i płaci 119zł + kablówka czyli z vatem razem.

1728588[/snapback]

hmmm , moze te 300 zl to razem z kablowka plus wat , niechce mi sie teraz szukac go ale ostatni rachunek jest na 369 zl , to by sie zgadzalo

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

ja mam plusa i tez nie jest zle

 

Pobrałeś / pobrałaś 59990 MB

Wysłałeś / wysłałaś 85443 MB

1) Pomiar w okresie 1-31 października 2005

 

calkiem ladnie leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam plusa i tez nie jest zle

 

Pobrałeś / pobrałaś  59990  MB 

Wysłałeś / wysłałaś  85443  MB 

1) Pomiar w okresie 1-31 października 2005

 

calkiem ladnie leci

1730999[/snapback]

OT
iPLUSA :?: Ile limit wynosi :?:
/OT

Co do chello, szkoda, ze jest ta siec w duzych miastach dostepna, i to w dodatku bardzo zadko :?. Mieszkam 60 km od 3-miasta, i poza 3-miastem jeszcze chello nie dotarla, a bez zastanowienia bym wzial od nich neta. Bo TP, sami wiecie, jaka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam chello już od jakiś 5 lat i chyba z tego co pamietam zaczeło sie od 512kb/s obecnie mam 2 mega/s i szczerze mówiac jest to zadowalająca predkosc dla mnie stronki chodza szybko wszystko smiga pliki kilku megowe w kilka sekund jest ok.

 

Ale nie powiem bo jedyną rzeczą denerwującą jest ten limit, który u mnie wynosi 25 GB choć teraz juz mam przekroczone 30GB i jeszcze sie nie swieci na czerwono informacja na stronie chello wiec niewiem czy nie mam wiekszego limitu. Chello zwiekszało z czasem predkość i teraz to nie wiem nawet jaki ten pakiet jest (pewnie sie co niektórzy domyślają dlaczego nie wiem) moge sie domyślać tylko że to 2 mega bo mi sciaga na full 256kb/s wiec raczej to ten.

 

A co do wykrywalnosci Chello i dzielenia łacza to u nas jest sporo sieci chello i jeszcze nie słyszałem o przypadku wyegzekwowania kary za niezgodne z regulaminem dzielenie łacza. Upomnienia przychodza to fakt jak sie przekroczy limit i łacze jest ograniczane do masakrycznych predkosci z 3 razy już tak było u mnie. Onet wtedy sie mi ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ł jakieś 30 sekund masakra. Chyba zwalniaja do jakis 10kilo za kare niewiem. Ale ogólenie jestem zadowolony niedługo wszystkie modemy wymieniają pewnie ze wzgledu na usługe telefoni cyfrowej albo żeby te 12 mega pociagneło niewiem podobno jakieś nowe technologie. Czas pokaże.

 

W każdym razie ja sie na Chello nie zawiodłem a widziałem jak u innych net chodzi wiele razy i zawsze miałem wrazenie że mój internet jest szybszy i mnej zawodny od całej reszty. Wiec polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam neo 2048 ii mi w zupełnosci styka ... wkurza mnie tylko czasem jak sciągam jakis plik z neta albo z torrenta ii nie zawsze leci na maxa prędkosc sciągania ... czasem zdarza sie ze leci na max aa czasem too ze nie przekraczaa 100 kB/s ... ale to odemnie juz nie zalezy ze w polsce majątakie cienke serwry ... z zagranicznych to zawsze na maxa leci ... pozdro

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...