Skocz do zawartości
jerrod

Modem Z Kablowki Wariuje

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

dostaje juz bialej goraczki... modem kablowy (tcm290) do kompa podlaczony przez sieciowke ciagle cos pobiera z netu (wg dumetera i kerio tranfer do kompa ciagle na maxa mam). nawet jak komp jest off a modem wlaczony to tez diody migaja jak szalone. kiedys tego nie mialem. komp jest czysty ale watpie ze moglaby to byc wina mojego sprzetu gdyz modem "miga" nawet przy wylaczonym kompie. Moze to wina kompow z sieci kablowej? bo np. kolo godziny 3-4 nad ranem modem zachowuje sie normalnie. Poza tym gdy wlacze modem to proces "system" zuzywa procek w granicach 10-20% (przy wylaczonym modemie zuzycie jest 0 lub 1% - i tego tez kiedys nie bylo tzn. niewazne czy modem on/off , proces system zawsze mial ok. 1% zuzycia).

 

ma ktos jakis pomysl? prosze o pomoc! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze modem pada- w końcu urządzenie pracuje non stop grzje sie sporo(przynajmniej u mnie) i ma prawo w końcu powioedzieć dziekuje.

 

Nie wiem jak u ciebie ale w mojej kablówce podobno wystarczy zgłosić im 2 czty 3 razy problem z modemem a wyśla montera , który wymieni go na nowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ci w kablowie to "troche" czasu nie maja i takimi [ciach!]lami sie nie zajmuja a poza tym to gdyby modem byl kopniety to by tak bylo caly czas a jak juz pisalem w nocy a raczej nad ranem (kiedy normalni ludzie spia ;) ) modem pracuje tak jak powinien... ale thx za podpowiedz - pojde do kumpla i zobacze jak jego modem u mnie bedzie pracowac

 

 

sory za tego "ciacha" :oops:

Edytowane przez jerrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja też mam modem TCM290 :)

 

Faktycznie jak komp jest wyłączony to i tak diody od ruchu sieciowego migają jak szalone. Mi to jednak wogóle nie przeszkadza i nie utrudnia pracy.

 

Jak miganie podczas wyłączonego kompa Cie denerwuje to masz taki przycisk an nim - "Internet On/Off" i wystarczy wyłączyć modem (stan czuwania) i po kłopocie.

 

Co do obciążenia procesora to nie wina modemu tylko karty sieciowej. Masz pewnie jakiś shit, skoro bierze ona aż 10-20%. Poprostu jak modem jest wyłączony to karta nie pracuje i tym samym nie obciąża :wink: Wymień kartę na jakiegoś Intela albo 3Coma z allegro. . . Ewentualnie masz jakieś robaki, które pracują jak internet jest dostępny i to one powodują obciążenia. . .

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu jak modem jest wyłączony to karta nie pracuje i tym samym nie obciąża  :wink:  Wymień kartę na jakiegoś Intela albo 3Coma z allegro. . . Ewentualnie masz jakieś robaki, które pracują jak internet jest dostępny i to one powodują obciążenia. . .

1620748[/snapback]

dzieki za odp. ale nadal nurtuje mnie kwestia ze jak jest pozna noc ew. wczesny ranek i modem jest ON to nie obiciaza systemu i diody mrugaja wtedy gdy JA cos robie w necie... nie pozstaje mi nic innego jak isc do kablowki i spytac co jest grane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...