Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

:-P dokładnie :) skoro taki tictac w modowanym biosie dał rade to takie jajogłowe profesory z Laboratorum Abit'a nie dają rady ??? Napisałem im to w mailu :P heheh ze w modowanych sa a nie ma w oficjalnych czyli technicznie to nie problem niech więc się rusza :) ehheh. No iszkoda że dla ramu nie ma tyle ustawień, ja miałem av8 to tam było więcej, a tu te które maja być to ich nie ma :(, i fabrycznie są dość ostre zapisane i pzrez to wiara ma problemy z ramem na kościach tccd :(, u mnie do 550 mhz ida potem jakieś jaja są :( ale może da się to obejść :), no i może moja zasiłka wymięka :), a tu możesz zakombinowąć z ta opcją co "czerpie" zasilanie z innej lini masz w biosie taką opcje i może więcej z tych kostek wydusisz :) -> swoją drogą ładne oc :) ale miąłem twinmosa na kościach mtec d5 i z fabrycznch 266 mhz na 466 mi poszedł :) ale z czasami 2,5-3-3-7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest warta uwagi, bo jest zbyt okrojona - beznadziejnie sie kręci, itp.

V1rU$®---> Wydaje mi się że Tictac przeszedł z Abita do DFI i pierwszą płytą opracowywaną z jego udziałem było słynne Lan Party NF2

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest warta uwagi, bo jest zbyt okrojona - beznadziejnie sie kręci, itp.

V1rU$®---> Wydaje mi się że Tictac przeszedł z Abita do DFI i pierwszą płytą opracowywaną z jego udziałem było słynne Lan Party NF2

1725443[/snapback]

Tictac pomylil Ci sie z Oskarem :D, TicTac to chlopak z Malezji bodajze, ktory moduje biosy :D, Oskar Wu byl inzynierem Abita, a potem przeszedl do DFI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem na mommneto zasiłke 420 wat :0 i pobawie się troszke dziś w oc :). Mam pytanie do posiadaczy kostek na tccd a mianowicie jakie są najlepsze ustawienia dla tych kostek (wszystki timingi w biosie). U mnie bez problemu do ok, 540-550 mhz wyżej sa jaja i nie chca pracować stabilnie. Na pewno nie ogranicza mnie proc bo znam jego mozliwości. Więc cche sie pobawić troszke z tym ramem aby na te 600 mhz poszedl razem z fsb procka. Więc jak jes optymalnie ustawić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam od wczoraj venice'a 3k+ i an8 ultre:)

na moich (low-endowych...) pamiatkach kingmaxa idzie jak widac w podpisie na chlodzeniu box'owym i stock'owym napieciu chociaz pamiatki mnie nieco ograniczaja bo timingi slabe (chociaz odczyt na poziomie ~6100MB/s pokazuje everest) i procek e6 ale na 1.55 idzie na 9x300 czyli calkiem znosnie chyba... kocham platforme 64bit:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie :( a nie masz tego linku z xtrme do tego wątku o tccd na an8u ???. Podniosły mi ciśnienie te memki dziś bo na 550 mhz wszystko ok marki spper pi, gold mem itp a dziś zapodałem sobie Quake 4 i co chwile zwis i wywalalo mnie do pulpitu :( zjechalem pamięciami i ok ! ?? kurde dziwne aby dopiero na Quake 4 wyszlo takie coś ?? Do abita na wszystkie dostepne maile technical suuport wysłałem maila ze maja to poprawić albo coś z tym biosem zrobic tak mnie to wkurzyło ;) ale walcze dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko link do ogólnego tematu o AN8..ale przewija sie tam wątek o tccd

KLIK

 

Co do Quake4...W którymś temacie tutaj czytałem ze proce stabilne w superPI i s&M potrafia sie wysypac w q4..jak widac pamieci tez potencjalnie stabilnie sie wysyupuja...czyżby Q4 nowym testerem stabilności ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tnx, dokładnie ten nowy Quake lepszy niż super pi hehehhe dotąd miałem zaj*** stabilnie luz a dzis wysypki ???? jestem w szoku szukam stabilnych ustawień dla ramu jak narazie mam na 550 i jest ok nic się nie wali ale musialem zjechać z timingami znaczy się z agresywnych na lajtowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fak:/ mam problem... niby wsio idzie stabilnie, komp nie lapie zwiech, super pi liczy bezblednie ale jak bym pmiatek nie ustawil to wysypuje mi sie bitcomet... w logu programu pisze ze memory dup at i jakis tam adres...

timingi jak widac luzne, 2t command... jak zmienie nawet pamiatki na 266 i clk3 to tez to samo:/ nawet na defaultowych ustawieniach procka czyli jego raczej w tym przypadku eliminuje....

moje pamiatki to te czerwone kingmaxy cl2.5 pc3200... bios wogole daje im na default 1t ale sie sypia szybko przy tym... co dziwne zemiast wykryc je jako 2.5v to daje 2.6... podvoltowalem na 2.7 ale bez zmian:/ dac wiecej czy moze ustawic inaczej? a moze to dual kaszani?

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie dasz wiecej napiecia ?

mysle ze na 2.9V by szly lepiej

1727290[/snapback]

dam więcej :) ale czekam na zasiłke :) wtedy 2.9 i synchro z procem do 300 :P jak da rade ;)

u kumpla te memki na 300 poszły na mobo msi, mam nadzieje że u mnie da radę to samo się wydusić :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuHash,

a może pozostałe ustawienia dla ramu (tWTR, tRTW, tWR, tRRD) masz za ostre ?? u mnie były jaja z tym, dałem na luźniejsze i jest OK :)

A chwile temu zrobiłem testa na nap. 2.9 V i mogłem ustawić na agresywniejsze i jest OK :). Kurde jak tylko kasa będzie biore zasiłke i walcze dalej :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie w sprawie Cool'n'Quiet

Czy technologia Cool'n'Quiet w czasie gdy procesor nie jest obciązony to czy wiatrak BOXowy na procesorze Venice zwalnia Obroty

? I tym samym jest cichszy ?

Czy jak Cool'n'Quiet w Bios włączone to można podkręcać (u mnie Winda nie startuje jak to jest włączone)

uguru Abita i Cool'n'Quiet mają na siebie jakiś wpływ ? (jak jest to i to włączone to Winda nie startuje)

A mianowicie chodzi mi o to że jak nic nie robię na kompie co by wymagało obciążenia dużego CPU to żeby Wiatrak na CPU zwolnił !

Komputer mam podkręcony 8x311 napięcie na CPU 1.55V czy Słyszałem ze jak się podkręca komputer to Cool'n'Quiet się wylącza samo jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fak:/ mam problem... niby wsio idzie stabilnie, komp nie lapie zwiech, super pi liczy bezblednie ale jak bym pmiatek nie ustawil to wysypuje mi sie bitcomet... w logu programu pisze ze memory dup at i jakis tam adres...

timingi jak widac luzne, 2t command... jak zmienie nawet pamiatki na 266 i clk3 to tez to samo:/ nawet na defaultowych ustawieniach procka czyli jego raczej w tym przypadku eliminuje....

moje pamiatki to te czerwone kingmaxy cl2.5 pc3200... bios wogole daje im na default 1t ale sie sypia szybko przy tym... co dziwne zemiast wykryc je jako 2.5v to daje 2.6... podvoltowalem na 2.7 ale bez zmian:/ dac wiecej czy moze ustawic inaczej? a moze to dual kaszani?

1727556[/snapback]

moim zdaniem to w iostatnich wersjach bitcomet sie skipeścił, może dlatego. (0.60) albo sie nie uruchamia, albo cos, jakies błedy, nie chce sie powiekszyć/zminimalizować itp. zrob downgrade i zobaczy czy też będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]A jak w nowym biosie nie bedzie div150 to urwe leb tym z abita

albo sprzedam ta plyta i kupie dfi..bede mial div150 i 4V na ramy ;]

To zaczyna mnie przerastac..ja tu chce troche oc..i nic..ramy mowia mi papa

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool'n'Quiet smierdzi..

Poza tym jak chcesz podkrecac to na co ci cool'n'quiet..jak podkrecisz i zwiekszysz napeicie to nie bedzie ani cool ani quiet

1727893[/snapback]

Ale chyba jest z tym Cool'n'Quiet że mimo że nawet jak podkręcę proca zwiększę napięcie to jak nie będę nić robił na kompie obciążającego CPU to będzie napięcie spadało i taktowanie CPU ! I tym samym Wiatrak będzie się wolniej kręcił

A jak włączę potem coś wymagajacego od proca to wszystko powróci do ustawień takich jak ustawiłem w BIOS czyż nie jest tak z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheez...przeciez Venice w spoczynku podkrecony na 2700 1.5V ma moze z 30*C...po co mniej do cholery ??

ACFreezer jest nieslyszalny nawet jak wiatrak chodzi na max !

Uparles sie tego jakby to naprawde wiele dawalo...po oc to najwyzej mozesz zwisa zlapac z tym c&q..albo COOL&QUIET albo OC...wybor nalezy do ciebie...z tym ze OC na ac freezerze jest i Cool w dwoch tego slowa znaczeniach i Quiet ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...