Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

a masz dysk SATA2 jako systemowy? nie ppzrestawiałeś nic w biosie? instalowaeś Winde na nim i na tej płycie?

 

oj chyab bede musiał watek zalożyc na forum głownym ... :/

tak i wszystko szło jak trzeba :) w bioise mam wszystkie inne kanały ide s-ata które nie używam wyłączone :) a dysk miałem kilka dni od kumpla testowo i nie było problemu :) więc nie weiem w czym problem ?, choć na forum abita z usa coś czytałem ze niektorzy mieli takie jaja z maxtorami ? ale nie pamietam w czym był problem ? A jaki masz bios ? 18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na forum i za bardzo nie miałem czasu bawić się w cooling procka sam zmodowałem sobie luzacko gf6200-na 660 z super skutkiem 3dmark 2005 3377

i kiedyś jeszcze bawiłem się z 1 prockiem ba 400 amd

 

 

Teraz mam troszke czasu nowy sprzęt i chciałbym coś podziałać mój kpl to :

Abit AN8 , AMD 3200+ Wchin. (szkoda że box), 2x512 Kingston (oddzielnie kupowane), GF 6200-6600, Barka40, WG80, Cdrw L-on,LG19,

 

Na standardzie w ocguru spoko dało się mojego procka skręcic na turbo 2160, ja sam zmieniłem

na 2320 i spoko chodzi nic sie nie dzieje tylko temp skoczyła 55 stopni, PI-17,32 wyszło mi ale myśle że to nie wszystko płytka jest niezła (myśle)- tylko nie wiem jak fsb zmienić bo się w biosie nie da nic podziałać z fsb albo nie wiem jak jak byście mnie poinstruowali jakie czynności po kolei robić z takim prockiem i płytką to był bym wdzięczny.

Z góry dzięki dobrzy ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki za sledzienie ale to moj post :wink: :wink: :D :D maila do Abita Polska napisałem, zastanawiam sie nad Abitem swiatowym (czy tam chinskim) :) jak na razie wychodzi ze bede musiał sprzedac 3tygodnie temu kupiony dysk albo zamienić Abita na inna płyte głowna ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki za sledzienie ale to moj post :wink: :wink: :D :D maila do Abita Polska napisalem, zastanawiam sie nad Abitem swiatowym (czy tam chinskim) :) jak na razie wychodzi ze bede musial sprzedac 3tygodnie temu kupiony dysk albo zamienic Abita na inna plyte glowna ......

mam ten sam dysk, jak mialem an8 ultra to system zainstalowal sie bez zadnych problemow, moze ten linux co go masz na dysku przeszkadza instalatorowi.

najlepiej zrob dyskietke botujaca dla [brzydkie określenie na linuksa]a i wywal z mbr-a bootmanagera linuxowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie mam na Abicie AN8 na mostku północnym Zelmana niebieskiego

cos takiego jak na zdjeciu

i grzeje się tak że jak do niego dotknę potrzymam kilka sekund i dalej nie mogę bo zaczyna parzyć

czy to nie jest zawysoka temp chipsetu ? z boku obudowy (buda Shieftec CX) są dwa Wentylatory 92mm

ustawione na 5V troszeczke nawiewaja na ten radiator na chipsecie ale czy on nie jest wraz za gorący ?

Zwiech żadnych nie mam jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (formowy pasiv) tez jest strasznie goraco..parzy ze 2-3 sekundy max potrzymam...(znaczy sie gorący jest ten radiator srebrny ktory siedzi na chiopsecie)...heatpipe jest goraca na poczatku...miedziane blaszki zamontowane zboku plyty są cieple

 

(przez slowo gorace rozumiem to ze nie potrafie czegos utrzymac w reku:P)

 

 

 

 

czemu wy wszyscy pyszczacie wentyle na 5V?...jak przystawiam reke to moich 80mm wentyli gdy sa na 5V to wogole nie czuje ze dmucha...

za to moja 80mm zalmana na 3000rpm wyje jak suszara..i wieje jak suszara...chlodzi ramy w stresach..mnie tam glosny komp nie przeszkadza

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (formowy pasiv) tez jest strasznie goraco..parzy ze 2-3 sekundy max potrzymam...(znaczy sie gorący jest ten radiator srebrny ktory siedzi na chiopsecie)...heatpipe jest goraca na poczatku...miedziane blaszki zamontowane zboku plyty są cieple

 

(przez slowo gorace rozumiem to ze nie potrafie czegos utrzymac w reku:P)

czemu wy wszyscy pyszczacie wentyle na 5V?...jak przystawiam reke to moich 80mm wentyli gdy sa na 5V to wogole nie czuje ze dmucha...

za to moja 80mm zalmana na 3000rpm wyje jak suszara..i wieje jak suszara...chlodzi ramy w stresach..mnie tam glosny komp nie przeszkadza

co do (przez slowo gorace rozumiem to ze nie potrafie czegos utrzymac w reku:P) masz

Apsolutną Rację !!i ja jak dotykam do tego niebieskiego radiatora to po kilku sekundach

puszczam bo zaczyna parzyć jak można sprawdzic jaka jest temperatura tego ?

najwyższa temp w kompie zaopserwowałem w stanie spoczynku to HDD co ma 35C

A ta temperatura czipsetu właśnie jest ze stanu spoczynku, Czy to ma sietak Grzać ?

 

 

A ustawiam na 5V bo w kompie jest cisza !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam dysk, jak mialem an8 ultra to system zainstalowal sie bez zadnych problemow, moze ten linux co go masz na dysku przeszkadza instalatorowi.

najlepiej zrob dyskietke botujaca dla [brzydkie określenie na linuksa]a i wywal z mbr-a bootmanagera linuxowego.

wyczyszczenie MBR nie pomaga, ale moge zainstalwac win2003, szkoda ze wole XP ... ta płyta/dysk mnie przeraża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na forum i za bardzo nie miałem czasu bawić się w cooling procka sam zmodowałem sobie luzacko gf6200-na 660 z super skutkiem 3dmark 2005 3377

i kiedyś jeszcze bawiłem się z 1 prockiem ba 400 amd

Teraz mam troszke czasu nowy sprzęt i chciałbym coś podziałać mój kpl to :

Abit AN8 , AMD 3200+ Wchin. (szkoda że box), 2x512 Kingston (oddzielnie kupowane), GF 6200-6600, Barka40, WG80, Cdrw L-on,LG19,

 

Na standardzie w ocguru spoko dało się mojego procka skręcic na turbo 2160, ja sam zmieniłem

na 2320 i spoko chodzi nic sie nie dzieje tylko temp skoczyła 55 stopni, PI-17,32 wyszło mi ale myśle że to nie wszystko płytka jest niezła (myśle)- tylko nie wiem jak fsb zmienić bo się w biosie nie da nic podziałać z fsb albo nie wiem jak jak byście mnie poinstruowali jakie czynności po kolei robić z takim prockiem i płytką to był bym wdzięczny.

Z góry dzięki dobrzy ludzie

Poczytaj sobie:

Tu jeden

Tutaj drugi

Miłej leORT: ORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila do Abita z zapytaniem czy ten bios to ich robota czy jakiś modowany i nazwany 1.9 :) - czekam na info ;P

czyli co?? ten bios to lipa??? nic nie daje?? ale dziala? moze na moj dysk pomoze :) może go wrzucic??

 

w sumie 2003 po wywaleniu calego serwerowego shitu mi pasi, benchamrki działają. Q4 i Americas Army tez wiec. wolno sie uruchamia i partition magic nie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co?? ten bios to lipa??? nic nie daje?? ale dziala? moze na moj dysk pomoze :) może go wrzucic??

 

w sumie 2003 po wywaleniu calego serwerowego shitu mi pasi, benchamrki działają. Q4 i Americas Army tez wiec. wolno sie uruchamia i partition magic nie chodzi :)

Nic mi nie odpisali z abita wiec nie wiem co to ta 19 jest ?? ale wyczytałem ze ma wiara z nim jaja z windowsem , niebieskie ekraniki itp :) nie wiem nie potwierdze bo nie wgrywałem tego biosa !:) Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet se sprawy nie zdajecie jak ja sie przed chwila na[ciach!]owalem ;p

Doszedlem do wniosku ze dodam swoje 2 x 256mb goodram..

[puszcze wszystkie 4 kosci na 2.5-3-3-8 , 400..wkladam se i [gluteus maximus] nawet 350 nie chca isc ;/..20 minut ciezkich przeklenstw....i przypomnialo mi sie ze wypadaloby wlaczyc 2T :P

zobaczy sie jak tam gry chodza jak sie ma giga ramcu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet se sprawy nie zdajecie jak ja sie przed chwila na[ciach!]owalem ;p

Doszedlem do wniosku ze dodam swoje 2 x 256mb goodram..

[puszcze wszystkie 4 kosci na 2.5-3-3-8 , 400..wkladam se i [gluteus maximus] nawet 350 nie chca isc ;/..20 minut ciezkich przeklenstw....i przypomnialo mi sie ze wypadaloby wlaczyc 2T :P

zobaczy sie jak tam gry chodza jak sie ma giga ramcu ;p

Właśnie zauważyłem ze jak jest słaby ram to 2T pomaga ??? Jakie to ma znaczenie ??? To samo miał kumpel 2 dni walki z ramem i w koncu dał 2 t i jest CACY :) dziwne ? RepsOn jakie twoje zdanie na ten temat z tym 2t ?? I to 2 T mnie wkurzyło bo o ile na moich tccd do 540-550 mhz lece na 1t to powyzej nawet na 2,9 v na ram i czasy 3-4-4-9 nic wysypki ale ............. dam 2 T i dobijam do 600 MHz !!!!! i czasy 2.5-4-3-7 na 2,7 V ??? Co to abit nie lubi 1 T ???? hm :P

 

p.s. no i 2 t ma byc przy 4 kostkach ramu ponoć ???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem ze jak jest słaby ram to 2T pomaga ??? Jakie to ma znaczenie ??? To samo miał kumpel 2 dni walki z ramem i w koncu dał 2 t i jest CACY :) dziwne ? RepsOn jakie twoje zdanie na ten temat z tym 2t ?? I to 2 T mnie wkurzyło bo o ile na moich tccd do 540-550 mhz lece na 1t to powyzej nawet na 2,9 v na ram i czasy 3-4-4-9 nic wysypki ale ............. dam 2 T i dobijam do 600 MHz !!!!! i czasy 2.5-4-3-7 na 2,7 V ??? Co to abit nie lubi 1 T ???? hm :P

 

p.s. no i 2 t ma byc przy 4 kostkach ramu ponoć ???

2t musi być przy 4 kostkach ramu, to nie wina płyty tylko kontrolera w procku.

Tu jest temat o tym: http://forum.purepc.pl/4x512-Mb-Rozne-Pami...ty-t147020.html

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja ale zauwaz ze ja i V1rU$® nie mamy 4 kostek tylko 2 i w dodatku ten sam model... i tak samo powyzej 550 tylko 2t :/

no przy 2 kostkach to można winić tylko słaby bios, ew. płyte choć stawiam na to pierwsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głownie o OC..za malo V na cpu, za malo V na ram,malo ustawien alph..poza tym posiadacze dfi maja lepsze wyniki w np superPi na identycznych ustawianieach (pamieci po prostu szybciej chodza na dfi)

Vdimm Mod For ABIT AN8-Ultra

http://www.rhcf.com/sisubb/ultimatebb.php/topic/37/25.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeb czemu ja nie umia lutownicy obslugiwac :P

 

Czyli trzeba tylko przylutowac rezystor do 8 i 13 nozki o odpowieniej "rezystenjci"

Ustawic np 3.55V (realne 3.47V) i wladowac rezystor 50K..i bede mial napiecie ok 3.9V ??

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze jestem tu jedynym posiadaczem wersji Fatal1ty naszej płyty, wiec mysle ze napisze pare słow o niej. Płytka jak dla mnie bardzo dobra wzgledem stabilnosci i mozliwosciami OC jedynym jej minusem jest napiecie na ram 2.8V wedlug mnie to smieszne wiec juz wyslalem maila do abita aby to zmienili. Zobaczymy co mi odpiszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...