Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

chłopcy, dziewczęta ... nowy bios - 19

 

trzeba wgrać chyba będzie :D

Ja nie jestem pewien czy wgyrwac...bo po co..kart pci nie uzywam..a Venica to oblusluguje bios juz o wiele wczesniejszy...Nihil Novi rzecz ujmujac...nie rozumiem po co wydaja biosy w ktorych za przeproszeniem gowno zmieniaja

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też na razie nie wgrywam, ale to przez sp2004.

 

może zmienili np stabilność, jakieś OC bajery itp (u gigabyte nic nie pisali a z każdym biosem wiecej opcji OC było i większe możliwości)

co masz na myśli ??? nie wgrywasz to przez sp 2004 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli ??? nie wgrywasz to przez sp 2004 ???

bo juz cpu i ram od kilku h męcze i chce do 10h dojechać w sp2004 :) (głównie o RAM chodzi) -> Hynix (2x512mb) - 255HTT - 1:1 - 1T - 2.5, 3, 3, 8. VDIMM 2.9V - jak na Hynixy to chyhba nieźle nie ?? :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników miał okazję porównać AN8 Ultra z DFI LanParty Ultra-D lub Epoxem 9NPA+???

Będę niedługo kupywał nową płytę i chyba będzie to ten Abit, ponieważ BIOS DFI przestraszył mnie i wzątpiłem w swoje możliwości w O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem biosa 1.9 i zadnych zmian wizualnych w biose nie zauwazylem zobaczymy jutro sprobuje troche pomeczyc proca i zobacze czy jest tak samo stabilny jak 1.8. Najgorsze jest to ze na ramach nadal 2.8V :( chyba się załamie bez tego nie oplaca mi sie zmieniac ramów a mam w planie moze nawet na hynixy jak tak ladnie chodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI jest the best..ale moze wystraszyc

ABIT jest tez the best..ma troche mniej opcji ale nikogo nei wystraszy

a EPOX to wg mnie budzetowy zakup ;p

 

j.w. zgadzam się z tą wypowiedzią :)

abit jest ok i bez zbednego rozmyślania :)

epox - budzetowy

dfi - the best jak nie masz co robić z wolnym czasem :), kumpel kupił i juz z nia tydzień walczy i jak narazie mizernie :)

p.s. a z abitem pomożemy :) :)

 

wgrałem biosa 1.9 i zadnych zmian wizualnych w biose nie zauwazylem zobaczymy jutro sprobuje troche pomeczyc proca i zobacze czy jest tak samo stabilny jak 1.8. Najgorsze jest to ze na ramach nadal 2.8V :( chyba się załamie bez tego nie oplaca mi sie zmieniac ramów a mam w planie moze nawet na hynixy jak tak ladnie chodzą :)

 

jak masz max,. 2,8 v na ram to dobre dla ciebie będą kostki oparte na kościach samsung tccd :). Dla nich 2,8 v to sporo :), przy 2,65 v robia na an8 560 mhz a przy 2,7 v na 300 śmigaja :) Sam mam takie :) bo wcześniej miałem mobo co max miało 2.8 v na ram :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę prawdopodbnie tego ABITA.

Do Epoxa mam sentyment, bo od zawsze miałem go.

ABIT przekonuje mnie jeszcze 3.4V na memkach, co jest potrzebne winbondom.

A jak wygląda sprawa dźwięku???

Czy jest znośny, cze warto kupić np. SB Audigi 2 OEM???

 

Acha jeszcze jedno pytanie: jak wygląda sprawa z 4x512MB. Będą działać spokojnie przy 2T???

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odpowiem Ci na to pytanie.

Do tej pory na innej płycie ze zintegrowanym dźwiękiem uzywałem Live'a z prostego powodu - na tamtej dźwiękówce było słychać wszelkie pracujące elementy komputera - wiatraki - a najbardziej odczyc z CD - tak ma wiele płyt z tanim dźwiekiem.

Sam zajmuje się troche obróbką muzyki i zwracam na to szczególną uwagę - poczytalem troche o audiomaxie na abicie i wiele opini mówi ze z tą dźwiękówką jest podobnie - ze jest kiepskiej jakości. Ale najwazniejsza jest opinia uzywającego oczywiście i jakież było moje miłe zaskoczenie jak okazało się ze ten Audiomax gra naprawde przyzwoicie. Do tego stopnia jestem z niej zadowolony ze nie widze obiektywnych podstaw do zamontowania mojego Live'a.Oczywiście karta szumi/odstęp S/N bez dźwieku bardziej niz Live ale z zadnym wypadku to nie przeszkadza - nawet w słuchaniu klasyki ktora u mnie często się pojawia.

Dynamika oraz czysto "słuchowe" parametry karty widają się być całkiem przyzwoite i jesli nie planujesz budowy studia nagrań ta karta spełni Twoje oczywania z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukmek...chyba nikt tutaj nie posiada 4x512mb ...ale bedzie chulac na 99,99%..bo to nie od mobo zalezy teraz tylko od Procesora..ale mysle ze 4x512 w 2T to na 99,9% bedzie chulalo ;]

 

 

 

hehe wiem zakrecona ta wypowiedz :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odpowiem Ci na to pytanie.

Do tej pory na innej płycie ze zintegrowanym dźwiękiem uzywałem Live'a z prostego powodu - na tamtej dźwiękówce było słychać wszelkie pracujące elementy komputera - wiatraki - a najbardziej odczyc z CD - tak ma wiele płyt z tanim dźwiekiem.

Sam zajmuje się troche obróbką muzyki i zwracam na to szczególną uwagę - poczytalem troche o audiomaxie na abicie i wiele opini mówi ze z tą dźwiękówką jest podobnie - ze jest kiepskiej jakości. Ale najwazniejsza jest opinia uzywającego oczywiście i jakież było moje miłe zaskoczenie jak okazało się ze ten Audiomax gra naprawde przyzwoicie. Do tego stopnia jestem z niej zadowolony ze nie widze obiektywnych podstaw do zamontowania mojego Live'a.Oczywiście karta szumi/odstęp S/N bez dźwieku bardziej niz Live ale z zadnym wypadku to nie przeszkadza - nawet w słuchaniu klasyki ktora u mnie często się pojawia.

Dynamika oraz czysto "słuchowe" parametry karty widają się być całkiem przyzwoite i jesli nie planujesz budowy studia nagrań ta karta spełni Twoje oczywania z zapasem.

Dzięki za wyczerpującą wypowieć o dźwięku.

Nie planuje budowy studia z nagraniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz max,. 2,8 v na ram to dobre dla ciebie będą kostki oparte na kościach samsung tccd :). Dla nich 2,8 v to sporo :), przy 2,65 v robia na an8 560 mhz a przy 2,7 v na 300 śmigaja :) Sam mam takie :) bo wcześniej miałem mobo co max miało 2.8 v na ram :(

Dzieki zastanowie sie nad tym z tego ci sie orientuje to Geile UltraX Low PC-550 działaja na TCCD czaje sie na nie ale cena odstrasza 860zl. Znacie cos innego tanszego na TCCD ale 2x512??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy system chłodzący chipset mocno się grzeje i trzeba mu pomóc dodatkowym chłodzeniem?

 

Grzeje sie nawet bardzo mocno ale nie trzeba mu pomagac..u mnie nawet na zwiekszonym napieciu i htt 311-360 nie ma zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z czymś innym zupełnie ;p

A naszła mni refleksja na temat flashowania biosa (wczoraj kumpel wgrał nowy bios do mojej ex mobo abit av8 i .. trup mobo nie wstało, ciemność)

Więc jak sobie wgrywacie biosa do mobo an8xx ??, jakie metody najbezpieczniejsze itp ?? Zaczynam się nad tym zastanawiać bo w tym tygodniu zmieniałem biosy jak rękawiczki :P co dzień inny :) Jeśli chodzi o mnie to na dyskietkę startową z dosem (win98se) wgrywam te pliki ze stronki abita i robie flasha pod dosem :). Moze to troche staroswieckie z tym dosem ale z czasów jak miałem abita nf7 i podł mi bios po flashu z windowsa mam uraz :) a wtedy odratowałem mobo hot flashem :) mo miałem dostę p do takiej samej dobrej płytki :)

A więc co wy na to ???

p.s. chyba zaczne te pliki na cd-rw wrzucać i z cdka robic flasha :P bo ta moja dyskietka kiedyś padnie :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepiej flashowac flashmenu z windy w przypadku abita.....juz pare ladnych razy bios flashowalem i dziala cacy..poza tym jak cos nie wyjdzie to odeslesz na gware i powiesz ze ich program nawalil ;p...mysle ze powinni przyjac wtedy ;]

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje sie nawet bardzo mocno ale nie trzeba mu pomagac..u mnie nawet na zwiekszonym napieciu i htt 311-360 nie ma zadnych problemow

Dzięki za odpowieć RepsOn.

Właśnie składam zamówienie na AN8 Ultra.

Niestety nie będę mogł sprawdzić w pełni jej możliwości O/C bo selekt Operton będzie dopiero koło stycznia.

A narazie będzie działać na Venice E6 kupionym za 400 PLN.

W jego przypadku na duże O/C nie ma co liczyć :sad:

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robie flasha pod winda jest chyba najwygodniej i najszybciej, kiedys nawet w czasie flasha zresetowal mi sie komp :D bylem w niezlym strachu nie powiem ale patrze wszystko sie odpala bios dziala ale na wszelki wypadek z flashowalem go jeszcze raz i chodzi cacy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego co w sygnaturce i mogę się podzielić kilkoma uwagai dotyczącymi tej MOBO.

 

Po pierwsze POST, bardzo się przydał bo przez cały pierwszy dzień miałem 8.3. i okazało się że trafił mi się martwy TAGAN i musiałem jechać do shopu wymieniać. Ale na szczęście następny był już ok :)

 

Po zwalczeniu zasilacza, wyskoczył kolejny Zonk ! Okazuje się że nie daje sie instalować Windy bo black & blue screen na przemian. Zamieniłem pamiątki na moje stare Samsungi 333 i wszystko poszło, więc Geile poleciały do wymiany (nie działały ani na Auto, ani na SPD). Niestety paliwo stracone na marne bo kolejne Geile też się wywalały (są na BH5 wg serialu). Rada okazała się bardzo prosta ! Musiałem zwiększyć napięcie na pamięciach do 2,8 (nawet na 2,75 się wykładają) aby chodziły na standardowych 400 2-2-2-5 !!! :mur:

 

Ogólnie to jestem z MOBO zadowolony tylko coś kręcenie mi nie wychodzi.

 

Wyłączam CnQ bo przeszkadza w OC, zmniejszam HT z x5 na x3, mnożnik proca ustawiam na x5 i nie mogę wystartować kompa na FSB wyższym niż 215 !!! Cosik robię nie tak ? Zapomniałem o czymś ? Pls help. Jak próbuję zrobić to przez Abit OC w Windzie mam to samo uruchomię kompa na Default BIOS (oczywiście z napięciem 2,8 na pamięciach) i jak wrzyucam FSB więcej niż 210 to zwicha. Czyżby proc taki *** mi się trafił ?

 

Mam nadzieję że moja walka z Geil'ami sie komuś przyda i liczę na pomoc w sprawie kręcenia.

 

Pomyślnego użytkowania AN8 i reszty kompa

Edytowane przez Waaagh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnożnik na 5... Spróbuj conajmniej 6 -7 - niektóre płyty nie wystartują ponizej 6 to na początek.

 

Do 215 to nie sadze ze trzeba bawic się mnoznikiem ale wazne są:

 

HTT np 215

HT x mnożnik ma być około 1000 czyli mozesz dac spokojnie 4 a nawet 5 ale zostaw 4.

Dzielnik pamieci i to mysle najważniejsze - daj na poczatek niski dzielnik aby sprawdzić jak kręci się procesor - ja dawałem najniższy na poczatku.

Ustaw na poczatek 2T dla pamięci potem bedziesz próbował dać 1.

Jak nie pomaga - trzeba zwiększac napięcie rdzenia procesora w małych krokach.

Wydaje mi się jednak ze jesli nie blokują Cie pamięci to:

 

mnżnik 9x

HT 4x

HTT 0d 200 w góre stopniowo po przekroczeniu 250-270 HT dać nizej

pamięci niski div

2T

i mozna testować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już ją i jestem bardzo zadowolony.

Płytka ma naprawdę dobry dźwięk. Było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie.

System chłodzący chipset nie grzeje się strasznie mocno przy HTT 250.

Ma bardzo przejrzysty i intuicyjny BIOS.

 

Jeśli chodzi o O/C to na razie nie mogę się pochwalić wynikami, bo poprostu mam szitowego proca.

Dowód: 2.7 GHz zrobił dopiero przy 1.75V :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...