Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

cos ten nowy bios lipa jest :( kombinowałem i komp już nie wstał :( jade na durniu 1200 mhz :( i zastanawaim się dlaczego moje mobo sie nie podnosi :(

co Ty gadasz?? ja uzywam i jets OK! co robiłes??? wez nie strasz!! :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom w moim przypadku tez niezbyt ciekawie...

zflashowalem i komp wstal... reset cmosu i lus... potem daje ustawienia takie na jakich komp poprzednio smigal i wlazl do windy i idrazu zwiecha...

po kolejnym wlaczeniu winda nie chciala wstac bez chdisk'a wiec zapodalem test... jakies beledy na dysku ponaprawialo i tak calkowicie padl mi system... naszczescie waznych plikow mi nie usunelo... za cholere nie moglem zflashowac spod dosa na stary bios (wejscie do dos'a dyskietkowego wieszalo mi grata i potem mialem 'bad bios checksum':/)

tak wiec ustawilem wsio na default i musialem zrobic formata pelnego c: bo instalator widny stwierdzal ze cos z dyskiem nie tak... winda teraz postawiona i wrocilem do biosa v19 od abita... cos z tym biosem modowanym albo nie tak, albo nie lubie konkretnego sprzetu (moze pamiatki?? ja i V1rU$® mamy tccd...)

w kazdym badz razie ja do niego nie wracam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty gadasz?? ja uzywam i jets OK! co robiłes??? wez nie strasz!! :unsure:

Jak zwykle walczyłem aby z tccd wycisnąć 600 mhz i zima,

............ już bryka zrobiłem clera cmosa i nic wyjołem grafe i wsadziłem raz jeszce i poszło ...... ah ten abit robi mi niezłe niespodzianki :) .... sie wkurzyłem nieźle :) ale jest OK można dalej kombinować ;P

A ten zwis a razcej całkowite zaćmienie zaliczyłem na div 183 dla ramu :), oj chyba nie doczekam sie biosa który pokocha moje tccd :(

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka kwastji a co dwie głowy to nie jedna więc razem może coś uradzimy:

Po pierwsze co do nowego bios’a to jak dla mnie nic nowego nie wnosi, wgrałem go tylko dla dzielnika 183 dla ramu. Ktoś miał tu problem z dyskiem na tym biosie to chyba dlatego że dochodzi tam parę opcji odnośnie hdd (tryby pracy) i coś domyślnie jest dziwnie ustawione i dlatego wysypki są. Żadnego większego lepszego oc na nim nie uzyskałem a cała ta plejada opcji odblokowanych i tak moim zdaniem jest niepotrzebna, choć takie opcje jak:

-CPU Spread Spectrum

-SATA Spread Spectrum

-PCIE Spread Spectrum

Czasem się przydają bo może to dziwne ale na innym mobo wyłączyłem CPU spread spectrum i dopiero wtedy szło kręcić procka, w sumie dziwne bo to opcja od poziomu zakłóceń czy coś, to samo ma się do opcji do spread do hdd jak kumpel miał wyłączone to na 10 startów windy miał 5 zwiech , włączył i było ok. ale to na mobo gigabyte. I to samo z pci sprad jak sprawdzałem na innej grafie to jak miałem wyłączone obraz pływał itp. A na on było ok. Kiedyś miałem x1600 radka i podobne jaja z pływaniem obrazu i już wiem dlaczego . W oryginalnych biosach abita opcja spread dla grafy jest wyłączona – tak mi się wydaje . No cóż jeszcze się pobawie tym biosem , choć chwilowo jestem na 17.

UWAGA.

Mam jeszcze pytanko jakie opcje w biosie wyłączacie jak bawicie się w oc co jest zbędne i należy wyłączyć ??

I na koniec kumpel złożył sobie kompa na an8u + venice 3000+ + 1 gb ddr astak (tccd) i o ile procek na 1.45v biega na htt 300 (2,7 giga) bardzo dobrze testowany primem przez 6 godzin to ma problem z pamięciami bo do 545 mhz biegają OK. ale wszystkie ustawienia ramu powyżej 545 mhz kończa się wysypkami – pi 16 wywala na pierwszym teściem ba mało tego czasem nawet i to dość często komp się resetuje po 1 minucie pracy ???? Coto może być bo zasilacz ma ok. 450 watt topower, a zmiana nap. Dla ramu, timingi nic nie wnosi  A i ten ram ta sa 600 mhz'owe kostki fabrycznie :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kontroler, poprastu abicik i jego biosik nie lubia kostek tccd :(. Kurde zapodałem procka i ram do gigashita k8ns i 9x300 na procku i 600 mhz dla ramu i 2,5-3-3-7 przy 2,75 v i 4 godz prime i rock stabilnie :) fuck :( muszą to w tym abicie poprawic bo się zaszczele :( a i command rate 1 t ;) Szlak mnie trafia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kontroler, poprastu abicik i jego biosik nie lubia kostek tccd :(. Kurde zapodałem procka i ram do gigashita k8ns i 9x300 na procku i 600 mhz dla ramu i 2,5-3-3-7 przy 2,75 v i 4 godz prime i rock stabilnie :) fuck :( muszą to w tym abicie poprawic bo się zaszczele :( a i command rate 1 t ;) Szlak mnie trafia :(

wymień się z kimś na gb :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle nad zmianą na DFI ;]

 

Ale to jutro sie okaże <zebranie_w_szkole>

Jak sie rodzicie nie będą burzyć i nie zakażą mi PC w tygodniu to jakoś pokombinuje coby na DFI sie przesiąść :F

:( szkoda :( widze ze fanów an8xx ubywa :(

p.s. a ja poczekam na kolejnego abita do lata przyszłego roku na m2 :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta ma za małe Vcore & Vdimm i jakby tego było mało ma jeszcze niestabilnego Vdimm_moda :(

 

Chociaż w sumie wydawać kupe kasy żeby lepiej pokręcić to troche dziwne, no i jak będzie ranking w SuperPi ciulato wyglądał bez mojej płyty :F

 

zastanowie się jeszcze, może zaprzestane na jakimś chłodzeniu a reszte kasy wpakuje w rower cobym mógł na przyszły sezon na jakiś downhill jechać :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mam dosyć testowania bios'uff :P jak mi dzisiaj komp nie wstał to mi sie odechciało już :) czekam na 20 może wniesie coś nowego i pzrestaje walczyc z ramem :) :P może zrobie mahniom na Geille na BH5 :)

p.s.

od czego jes w biosie opcja delay for hdd ?? jest na 0 ??? co to ??

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz na 2600 (289x9) i def. vcore jede - opek mi sie grzeje :unsure:

 

Dołączona grafika

 

vcore - 1.42V

vdimm - 2,9V - hynix d43 (ale chyba bede zmiejszał, nie mam czasu teraz testować)

nForce 4 - 1.55V

HT - stock

 

 

co do tej opcji ( delay for hdd ) to chyba w tym modowanym biosie jest tylko. co znaczy nie wiem :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego macie po 1.6 v na nb ??? u mnie na 290 - 310 mam standart i jest OK ;) Może od mobo to zalezy ? ma1y - ładnie ci opek śmiga :)

przeicietnie :) bo na 2700 to juz musze dać 1.55V (podobno dla opka to malo ale jak mówiłęm grzeje sie - może IHSa by zdjął? ;) może nie ... )

 

ja walnąłem zonka - mam 1.55v na nforce - dla pewności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szczerze nie chce mi się szukać, co to jest IHS ?

 

Virus, jak chcesz BH5 to nie radzę Geili, poczytaj na forach, trochę u nich z jakością ostatnio nie najlepiej. Ja jak na razie ze swoich nie jestem zadowolony, ale chyba za mało miałem czasu na walkę, ale idą święta :) Może po świętach pójdą lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szczerze nie chce mi się szukać, co to jest IHS ?

 

Virus, jak chcesz BH5 to nie radzę Geili, poczytaj na forach, trochę u nich z jakością ostatnio nie najlepiej. Ja jak na razie ze swoich nie jestem zadowolony, ale chyba za mało miałem czasu na walkę, ale idą święta :) Może po świętach pójdą lepiej :)

Co do geiili racja - słyszałem że się popsuły coś ostatnio :( W sumie narazie pasuje i siedze z tym co mam :) może e czase wolnym w święta coś wycisne z moich tccd :P. A moz eabita na świeta wyda jakis bios świateczny w podkręcaniu skuteczny :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...