Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec dyska mialem od poczatku na sata1....

dziwne tylko ze proc ciagle podkrecony tak samo sobie chadzal a dopiero teraz wyszedl taki zonk :/

nie wiem czy jest tam jakas blokada czy nie ale od poczatku jak mam an8 chodzil na tym samym kanale i nic mu nie bylo... nie probowalem zmieniac na sata3 czy tez 4

więc masz tak samo jak ja na sata 1 :) wiec wynika z tego ze te 1 i 2 są OK :), tylko *&&**( wie dlaczego padł ci ten twardziel, ja ci powiem ze jak mocno dam ramowi po "duspku"okolice 300 mhz to czasem nawet komp nie wstal i się pluło o jakies pliki z windy ze nie ma ze cos rypnięte ale jak wszystko w biosie dałem na standart to ok startowało :) więc hmmmm trudno powiedzieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilem dyska na noc na skanowaniu raw powierzchni w poszukiwaniu danych... mulil strasznie i stanal na 3% i unieruchomil kompa... dysk definitywnie wyzional ducha... echhh :(

nom teraz musze poczekac na nowego twardziela nom i kurcze nie wiem... zycie w strachu zeby nie padl kolejny :/ az chyba zluzuje timingi ale czy to przez to... nie wiem... btw V1rU$® masz ustawione ten sata spread spectrum na co? bo domyslam sie ze nadal na tictac'u jedziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilem dyska na noc na skanowaniu raw powierzchni w poszukiwaniu danych... mulil strasznie i stanal na 3% i unieruchomil kompa... dysk definitywnie wyzional ducha... echhh :(

nom teraz musze poczekac na nowego twardziela nom i kurcze nie wiem... zycie w strachu zeby nie padl kolejny :/ az chyba zluzuje timingi ale czy to przez to... nie wiem... btw V1rU$Ž masz ustawione ten sata spread spectrum na co? bo domyslam sie ze nadal na tictac'u jedziesz...

tak jade na tic tacu :) ten orginalny 20 jest ok ale tictac lepszy:), a to sata spread spectrum mam aktywne, chyba jest ustawione na down spread czy jakoś tak na pewno nie disabled :) i wszystko gra na włączonym mam kapke lepszy zapis oczyt do hdd :) więc mam aktywne :)

pozdro 4 all ;)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga.

 

Wczoraj wieczorem (14.02.2006 - Wale-tynki) zaaplikowałem najnowszy bios v2.0 w moim Abicie an8. Wyzerowałem bios, poustawiałem wszystko, podkreciłem proca tak jak wcześniej. Przeinstalowałem sterowniki do płyty, grafiki, muzyki (+Dcleaner).

Kompa zostawiłem na noc włączonego. Rano komp "martwy" - jeden długi 2 krótkie ... wyświetlacz wskazuje 87 (sprawdz napięcie procesora). Wyjołem bateryjkę, wyzerowałem bios - dalej to samo! Sprawdziłem procka w innej płycie - działa - zasilacz Tagan u15 580W też jest sprawny ...

Chyba coś panowei z ABIT'a !@#!@$ w nowym biosie. Mam już dość A.... Kupiłem DFI - pewnie będę klnoł przy konfiguracji ....

spotkalo mnie dokladnie to samo scigaj od razu o zwrot kasy bo ci tego nie naprawiaja ja czekalem 2 miesiace az ktos stwierdzil ze mi zwroca kase :mur: :mur: , watpie aby to byla wina biosu bo ja mialem 1.7 i komp nie wstal z dnia na dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja załadowałem 20 zamiast tej bety od TicTaca i wszystko wróciło do normy czyli komp znów jest stabilny na ustawieniach jak przedtem ale wciąż nie działają profile w moim przypadku.

Nie miałem jeszcze czasu sprawdzać czy zmienił się potencjał OC - może w piątek coś spróbuje.

Ale ja i tak jestem zadowolony z płytki i Abita :-)

Virus - nie zostaniesz sam :-)

 

W razie co to bym się przesiadł chętnie na AT8 pod CrossFire ale raczej z Abita nie zrezygnuje!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez kilka razy padła partycja przy oc ramu, ale fizycznie raczej nic nie moglo sie uszkodzic przez to. Do odzyskiwania polecam Ontrack Easy Recovery.

ja akurat nie jestem w stanie stwierdzic czy to przez oc ramu mi paldo poniewaz dzialalo wszystko az nagle trach...

btw nie padly mi tylko partycje poniewaz z dyskiem nie mozna nic zrobic, ani low format ani nawet diagnostyka nie dziala... przy probie grzebania na dysku zabawa konczy sie na zwisie kompa :/ dysk padl napewno... jutro dostane nowego tylko szkoda danych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wyglada na to ze Fatal1ty woli oficjala a Ultra Tictaca :D czyli jedna nie sa to identyczne plyty cos musi sie roznic :D

może tak może nie ? ale zobacz jedni maja inny ram ine zasilacze grafy i przy róznych konfiguracjach taki bios może sie róznie zachowywać, tak mi się wdaje bynajmniej ;), kumpal na an8u wgrał sobie ten biosik od tictaca i .... o zgrozo komp nie wstaje !!!!!!!!!!!!, załamany i ........... wsadził 1 kostkę 256 ddr twinmosa i komp poszedl normalnie bez obrazy i bezproblemowo a wcześniej miał good ramy :) -> tak więct ictac bios good ramów nie lubi :(, wgraliśmy 19 i już po staremu wszystko bryka ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też nie mam zamiaru się z ABITa przesiadać, nie mam może jakiś osiągnięć w OC (boli mnie jedna kostka RAMu) ale zainstaluję sobie teraz wiatrak na pamięci i może się uda więcej, ale mam na kościach radiotory i nie wiem czy ten wiatrak wiele da.

 

Bios mam na razie 19 ale w weekend polecę na 20 i znowu posprawdzam pamięci, może coś się uda ? Chociaż z tego co wypisujecie to raczej poprawili obsługę TCCD, pewnie z moimi BH5 będzie bez zmian.

 

Co do dysku ja też mam pod port SATA 1 i wszysko chodzi git, ale OC nie jest jakieś killerne, więc może jak polecę wyżej to się zacznie coś kaszanić.

 

Wszystkim co odeszli... powodzenia z DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też nie mam zamiaru się z ABITa przesiadać, nie mam może jakiś osiągnięć w OC (boli mnie jedna kostka RAMu) ale zainstaluję sobie teraz wiatrak na pamięci i może się uda więcej, ale mam na kościach radiotory i nie wiem czy ten wiatrak wiele da.

 

Bios mam na razie 19 ale w weekend polecę na 20 i znowu posprawdzam pamięci, może coś się uda ? Chociaż z tego co wypisujecie to raczej poprawili obsługę TCCD, pewnie z moimi BH5 będzie bez zmian.

 

Co do dysku ja też mam pod port SATA 1 i wszysko chodzi git, ale OC nie jest jakieś killerne, więc może jak polecę wyżej to się zacznie coś kaszanić.

 

Wszystkim co odeszli... powodzenia z DFI.

coolerek nad ramem da wiecej niz radiatorki :P nie ma jak dobry nawiew :)

a szkoda że sie regularnie abitowcy wykruszają :( jak tak dalej bedzie zaczne prowadzic monolog ;)

pozdro 4 all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło raczej o to czy nawiew coś mi da jeśli na pamiątkach mam blachy, bo zdjejmować nie będę gdyż są przyklejone i stracę gwarę. Ale zobaczy się, w weekend będę testował pod nawiewem, na razie prowizorę zrobię, jak zadziała to wstawie tam jakiś wentyl i tyle, myślę że 80 mm starczy, w końcu na mobo jest sporo wolnych miejsc na podłączenia wentyli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja wrecz przeciwnie dzisiaj zlozylem wkoncu swojego pc na MOBO Abit an8 ultra! dobrze ze kupilem 2 miechy temu bo teraz nie bardzo z zakupem w jakimkolwiek sklepie!

musze sprawdzic co i jak jeszcze moze jakies male oc ale nie wiem jeszcze za bardzo co sie z czym je! dizisaj poczytam na forum watki odnosnie oc i zobaczymy co sie da wydusic z proca(A64 3200+ Manchester)!

pozdrawiam abitowcow

Wiecej optymizmu!!!!

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło raczej o to czy nawiew coś mi da jeśli na pamiątkach mam blachy, bo zdjejmować nie będę gdyż są przyklejone i stracę gwarę. Ale zobaczy się, w weekend będę testował pod nawiewem, na razie prowizorę zrobię, jak zadziała to wstawie tam jakiś wentyl i tyle, myślę że 80 mm starczy, w końcu na mobo jest sporo wolnych miejsc na podłączenia wentyli :)

spoko radiatorki niech sobie zostana --> gwara :) ale nawiew daje radę :) miejsca do wentyli fakt sporo ;) mozesz pod otes 1 lub 2 podłączyc i na 6 v zapodać :) choć przy 6 v nawiew słabawy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coolerek nad ramem da wiecej niz radiatorki :P nie ma jak dobry nawiew :)

a szkoda że sie regularnie abitowcy wykruszają :( jak tak dalej bedzie zaczne prowadzic monolog ;)

pozdro 4 all :)

monologu na pewno nie bedziesz prowadzil bo bede tu czesto zagladal :D wiec nie masz sie o co martwic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom witamy witamy :)

ja w koncu tez zostane na abicie, padl dysk i poszly wszystkie dane ale jutro dostane nowego hdd'ka i znowu zabawa sie zacznie... oby juz tylko sie sytuacja taka nie powtorzyla ;)

Raczej można założyć że poprostu dysk padł ale nie z winy płyty...no nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie zaczynam przygode z OC!

wczoraj zlozylem kompa na AN8 ultra, dzisiaj postanowilem sprobowac jak sie da podkrecic!

ja z moim praktycznie zerowym doswiadczeniem na platformie K8 uzyskalem 2350 mhz synchronicznie z pamieciami!

nie jest to oszalamiajacy efekt ale jak dla mnie wytarczy!

musze popracowac i wycisnac jeszcze 50 mhz co by yblo rowne 2400

Dołączona grafika

 

 

pewnie pojdzie wiecej, proc ma tcase61 jest to manchester, tylko nie moge znalezc w biosie funkcji zeby puscic je asynchronicznie!

jest to jakis wczesny bios wiec malo opcji mam musze zaktualizowac do tic taca tylko nie wiem czy dam rade i sie polapie w tym wszystkim!

co do rozdzielczosci prosze bez komentara chwilowo mecze sie na monitorze ... i tu sie trzymajcie cale wypukle 14''!!!! juz jutro 17' zawita w moje progie wiec podesle cos w sobote!

@V1rU$® dzieki za bios i cala reszte!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pokomhbinuje jeszcze dzisiaj!tylko mnie Cooling ogranicza jade na razie na standardowym, musze wypolerowac troche Tower 112 i mam nadzieje ze bedzie cicho i wydajnie!

Boxowe chłodzenie jest całkiem wydajne i powinno ci wystarczyć do pewnego poziomu a już na pewno do 2.4GHz.

Ściągnij najpierw bios (może oficjalny na początek). Jak zainstalowałeś narzędzia z płyty Abita to w menu start znajdziesz zakładke Abit a potem uguru i FlashMenu. Potem update from file i wskazujesz plik ściągniętego rozpakowanego biosu i zatwierdzasz a wszystko dzieje się automatycznie.

W biosie w grupie AdvancedChipset... znajdziesz memory i tak przestaw z auto na customer (chyba tak się nazywa) żeby dało się zmieniać wszystkie opcje. Teraz już tylko zmiana domyślnych div400 na np. jak pisał AdamekSOS na 333DDR. Niezapomnij mnożnik HT zmienić na x4 albo x3 - jest wtej samej grupie Advenced... i możesz już podnosić taktowanie magistrali procesora :-)

powodzenia w OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz liczy sp2004 na 2400, zaktualizowalem do 20 oficjalnej jest wiecej opcji puscilem na 240 mhz 1:1 przy 1t ale polizowalem timingi do 3 3 3 11, jak na razie jest ok!prime 1M i 2M liczy stabilnie an wiecej nie mam cierpliwosci!

temp m 46' w stresie, jeszcze tylko mnoznik ht pszcze na 4, to chyba musi byc jak najblizej 1000 o ile sie nie myle tak?

 

edit :

napiecie na procu 1,35 na RAm pOdnioslem na 2,75 tak wyczytalem mus byc do tych moich kingstonow, na mosel'ach

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie rzesza overclockerow abitowcow powieksza :)

ytanko mam do Ciebie Virus: dostalem dzisiaj tego dyska... tez 160gb i WD ale juz SATA2 ;) i teraz pytanko... bo na dysku jak widze pisze ze aby uaktywnic Spred Spectrum Clocking trzeba zewrzec piny 1 i2 przy pomocy zworki... czyli wychodzi ze to ustawienie biosowe jest uzaleznione od tej zwory chyba... jak jets u Ciebie? tez cos na dysku pisze... wogole cos tam w necie na szybko znalazlem na dtronce seagate ze to trzeba na dysku aktywowac albo programem narzedziowym albo wlasnie zworka wiec jak jest u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz liczy sp2004 na 2400, zaktualizowalem do 20 oficjalnej jest wiecej opcji puscilem na 240 mhz 1:1 przy 1t ale polizowalem timingi do 3 3 3 11

to ejst nF4..nie trzeba sie bawic w Tras 11 bo wydajnośc jest gorsza niz np dla 9, sprobuj dac 9 jak zaskoczy to napewno bedzie troszke wieksza przepustoowosc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby Sp2004 przez 1h liczyl i jest ok!

ale zalaczylem 3dmarka 2001se i jest maly problem obraz co jakis czas "zastyga" , nie zawiesza sie bo chwili jedzie dalej, a zeby bylo smieszniej od tego momentu jakby wogole nie "zamarzl"

nie wiem co jest

moze wiecej v na pamieci mam juz 2,75 moze 2,8 nie zaszkodzi im mam andzieje, przy okazji zmienie z 11 na 9!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina płyta czy pamięci. Na nie kręconym sprzęcie i nie instalowaniu sterowników nvidii do sieci przy sciaganiu duzych plików we flashgecie w kazdym prawie jest błąd crc. Wiem ze sprzetowy firewall powodował takie błedy w każdym prawie pliku np. podczas sciagnia np. flashFXP zftp. Teraz tylko błedy sa we flashgecie. 7 razy sciagałem 3dmarka06 z różnych zródeł i w kazdym bład.

 

Druga sprawa. W wersji 2.0 final nadal nie ma logo pełnoekranowego ABITA. Czy ktoś wie dlaczego?

Zauważyłem ze po włączeniu profilu turbo w Abit uGuru komp mi sie wyłącza tak jakby prąd odcieli. Wcześnij tego nie miałem. Nawet jak cofnełem do biosu 1.9 to samo. Ktoś ma podobnie?

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki test robic w sp2004?

small

large

blend?

 

edit:

tak na szybko 2500@1,35v small fft stress cpu 30 minut stable

wybaczcie ale ciesze sie jak dziecko!

Dołączona grafika

 

 

i sie wywalilo :(

poluzowalem timingi i probuje dalej!

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko 2500@1,35v small fft stress cpu 30 minut stable

wybaczcie ale ciesze sie jak dziecko!

ladnie trafiles pzry takim napieciu 2.5ghz bardzo ladnie :D u mnie potrzrebuje 1.7V aby wstac na 2.6ghz wiec moze jednak masz perelke... testuj dalej B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...